Katastrofa Tu-95MS – czarna seria WWS trwa

Dziś rozbił się w Kraju Chabarowskim bombowiec strategiczny Tu-95MS.

Odnaleziono całą załogę (7) – dwóch członków załogi zginęło, stan pozostałych jest zadowalający. Warto pamiętać, że Tu-95MS nie posiada (!) foteli wyrzucanych. Doszło do zatrzymania pracy wszystkich silników na skutek awarii instalacji paliwowej.

Takiej serii katastrof/poważnych incydentów (6 w ciągu nieco ponad miesiąca) prawdopodobnie nie było jeszcze nigdy w dziejach WWS FR. Nie ulega wątpliwości, że skokowy wzrost nalotu na starych maszynach stworzył w WWS krytycznie złą sytuację w zakresie bezpieczeństwa lotów.

Przy okazji – minister finansów FR chce zmniejszenia wydatków na obronność z ok. 4 % PKB do 2 % PKB. To z pewnością poprawi bezpieczeństwo lotów – stare maszyny będą stać  na ziemi, a nowych nie będzie.

 

 

Reklamy

7 uwag do wpisu “Katastrofa Tu-95MS – czarna seria WWS trwa

 1. Wypowiedzi nie słyszałem, czytałem w publikatorach i stało, że chciałby, aby wydatki FR na obronę nie przekraczały 2 % PKB. Swoją drogą i tak wszystko zależy od kogo innego – będzie wola polityczna na Kremlu, będzie zmniejszenie wydatków. Oczywiście, raczej nie z roku na rok, tylko etapami i zapewne dopiero, gdy gospodarka powróci na ścieżkę wzrostu.

  Polubienie

 2. Jak wiadomo produkcja Tu-160M2 ma się rozpocząć po 2023r i rocznie mają wprowadzać po 3 maszyny 🙂 Zobaczymy choć musimy jeszcze „trochę” poczekać. Swoją drogą ciekawe czy w płatowcu też coś będą zmieniać 🙂

  Polubienie

  1. Wygląda na to, że ta opcja może być wysoce prawdopodobna 🙂 Jak dla mnie wprowadzanie równoległe czy w niewielkim odstępie czasu dwóch strategicznych bombowców to nonsens. Szczególnie biorąc pod uwagę środki jakimi dysponuje FR. Jak wiadomo to nie ZSRR i nie mogą sobie z pozwolić na taką ekstrawagancję 🙂
   Nawet jeśli nastąpi unifikacja części podzespołów. Choć przecież PAK DA to ma być zupełnie nowy płatowiec być może silniki itp. Jak dla mnie będzie po prostu Tu-160M2. A PAK DA według nie powstanie w następnej dekadzie. Może zaczną coś kombinować po 2030? A Tu-160M2 może im w zupełności wystarczy na kolejne dekady ? Maszyna spokojnie wystarczy na mniej wymagających przeciwników a i tak w razie czego może być platformą do odpalania ALCM z bezpiecznych rubieży zarówno do jakiś celów konwencjonalnych oraz jako straszak atomowy 🙂

   Jarku – przepraszam, że Twój wpis ukazał się z kilkudniowym opóźnieniem. Powinien ukazać się automatycznie natychmiast, ale z jakichś względów silnik bloga zakwalifikował go jako spam, a mnie to umknęło i dopiero dziś się zorientowałem.

   Polubienie

 3. System na wordpress działa tak, że posty każdego nadawcy komentarza (po akceptacji pierwszego komentarza) są publikowane natychmiast z automatu – tak można ustawić i tak to funkcjonuje u mnie. Nie muszę ręcznie „akceptować” kolejnych komentarzy, dzięki temu są one publikowane natychmiast po ich wysłaniu przez użytkownika. I tak to do tej pory działało bezbłędnie i mam nadzieję, że dalej będzie tak działać pomimo tej jednorazowej wpadki – jest to wygodne i dla mnie i dla autorów komentarzy.
  Generalnie staram się nie blokować żadnych komentarzy, także tych od nowych użytkowników. Nie puściłem na bloga od początku jego istnienia zaledwie trzech komentarzy – wszystkich niemerytorycznych i złośliwych, pochodzących od jednego i tego samego, znanego z wiadomego forum, użytkownika.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s