Kajman z BRDM-2

140. zakłady remontowe techniki pancernej z Borysowa przedstawiły swój pomysł na głęboką modernizację opancerzonego wozu rozpoznawczego BRDM-2.Trzeba przyznać, że od strony wizualno-estetycznej wóz wygląda świetnie, odmłodniał od razu o jakieś 40 lat i upodobnił się do pewnego pojazdu z zachodu :-). Od strony technicznej wóz otrzymał niezależne zawieszenie, z BTR-60 wzięto podzespoły układu przeniesienia napędu oraz zamontowano nową, rodzimą, wysokoprężną jednostkę napędową produkowaną przez OAO MMZ, D-245, współpracującą z mechaniczną, 5-stopniową przekładnią. Wóz zachował pływalność, osiąga na drodze utwardzonej do 110 km/h, zasięg drogowy wynosi do 1000 km. Oczywiście MBTS (мобильное бронированное транспортное средство) Kajman jest (może być) uzbrojony, w zależności od potrzeb mogą być instalowane rozmaicie skonfigurowane zdalnie sterowane stanowiska strzeleckie.

2293240_original

2293259_original

2293527_original

2294006_original

2294236_original

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Kajman z BRDM-2

 1. Gdyby nie charakterystyczna „dupka” to nie poznałbym :>
  Nie tak dawno Białorusini reklamowali żeby przyjeżdzać do nich na składnice sprzętu bo można było agregaty, pompy, radiostacje, jakieś konstrukcje betonowe, ciężarówki czy własnie BRMD-y zakupić.
  Może w końcu Baćka rozpocznie jakąś sensowną modernizacje swoich wojsk lądowych , bo jak narazie to powoli stają się muzeum. Jedyne nowe pojazdy jakie kupują to chyba ciężarowe MZKT i MAZ-y, może im wyjdzie chociaż modernizacja T-72B do standardu Witjaź.
  A tak swoją drogą , to czy w Arzamasie (BRDM-2MA) albo Muromiu (BRDM-2M) klepią jakieś moderki (ano zawieszenie, wieża etc zunifikowane u nich z BTR-82) ?

  Polubienie

 2. Kwestie techniczne są do dyskusji, ale od strony estetycznej (pomijając spawy) to moim zdaniem najładniejsza modernizacja BRDM-2 jaka powstała.
  Co do Baćki – a skąd on weźmie na to kasę ? Chłop robi i tak co może – zakupy sprzętu po cenach „specjalnych” lub darowizny od FR i Chin.
  Przyznam się szczerze, że już od dawna nie śledziłem dokładnie losów rosyjskich modernizacji BRDM-2, ale wydaje mi się, że od pewnego czasu MO FR nie jest już zainteresowane modernizacją tychże – inaczej jakieś informacje by się przebijały tu i ówdzie.

  Polubienie

 3. Najprawdopodobniej jakiś barter czy coś w stylu 25% udziałów w MAZie dla Kamaza w zamian za uzbrojenie, Chińczycy pewnie myślą o tym samym.
  A BRDM-2 można zawsze jakimś „zmutowanym” Ansyrem czy Tigrem zastąpić (no chyba że musi pływać, Gaz odpada :>).

  Polubienie

 4. Baćka raczej zacznie kokietować bardziej Zachód licząc na większą przychylność FR (i poniekąd Chin), niż chętnie odda udziały w MAZ-ie (tym bardziej, że chyba nie o 25 % by się toczyła gra). Ale czas pokaże.
  Może nie Ansyr (chyba, że bardzo „zmutowany”), ale Tigr jak najbardziej. Poza tym zapewne powstanie „wypasiony” i pływający wóz rozpoznania na bazie platformy Bumierang.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s