„Drift” z wywrotką na T-72B3 – klip

Zdarzenie miało miejsce 28 lipca, podczas treningu do czołgowego biathlonu.

Wóz z załogą kuwejcką. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ps. Trening do imprezy obfituje w incydenty – oprócz „driftu” było także zbyt forsowne pokonywanie przeszkody wodnej. Poniżej klip w dłuższej wersji.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “„Drift” z wywrotką na T-72B3 – klip

 1. Szkoda że nie ma dźwięku silnika, wygląda jakby wjechał w jakąś nierówność albo rów przy wykonywaniu manewru, zapewne już trochę „wyjeżdżona” trasa, a prędkość wydaję się dosyć wysoka (50< ?).

  PS Może trochę niezwiązane z tematem, na materiale Zwiezdy jest pokazane że nowe BMD-4M ( a więc zapewne też Rakuszka) zachowują zdolności pływające nawet po zamontowaniu pakietu dopancerzenia. Ciekawi mnie czy możliwy jest zrzut takiego wozu z Iła, w końcu "spadochron" też swoje waży (znalazłem że niby 1,400 kg).

  Polubienie

  1. Nie mam pod ręką danych systemów desantowych używanych w WDW – kiedyś wrzucałem na wiadome, zabawne forum, nie pomnę, czy jest jeszcze „zapas” masy. Być może będą opracowane nowe systemy w razie konieczności.
   A co do klipu – nie ulega wątpliwości, że załoga dość beztrosko podeszła do jazdy wozem, szczególnie w takich a nie innych warunkach terenowych – na betonie zapewne byłby li tylko efektowny „drift”.
   Ps. Klip zmieniony na dłuższy, z kolejnym incydentem, tym razem w wykonaniu Ormian.
   Ps.1 Trochę przejrzałem źródeł, i wychodzi mi, że dopuszczalna masa maksymalna ładunku dla Bachczy-U-PDS to prawdopodobnie 15 t w wersji z 11-toma czaszami. Ale system jest „modułowy” i prawdopodobnie możliwe jest pewne zwiększenie dopuszczalnej masy ładunku poprzez zastosowanie dodatkowych czasz.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s