Jemen – odpalenie Scuda na cel w AS – klip

A tymczasem wojska AS oficjalnie rozpoczęły dziś inwazję północnego Jemenu, przekraczając granicę z prowincją Saada.Wracając do klipu – rzekomo dziś na AS odpalono trzy pociski, co najmniej jeden został przechwycony przez Patrioty.

Reklamy

6 uwag do wpisu “Jemen – odpalenie Scuda na cel w AS – klip

 1. Dziwnie to wygląda, zwróć uwagę na początek filmu z przechwycenia, tam trajektoria lotu rakiet Partiot jest płaska (widać 2 sztuki), potem rzut na wybuch a później nowe ujęcie, gdzie strzelają jakby z jednego stanowiska i gdzie naliczyłem około 16 rakiet (wyglądają jak David Sling raczej), ostanie ujęcia też nie pasują do siebie, jakby to były inne kadry.

  Polubienie

 2. Nie ulega wątpliwości, że są to dwa klipy w jednym. Natomiast nie jestem przekonany, czy aby to na pewno nie były odpalenia Patriota. Choć liczba wystrzelonych pocisków jest zastanawiająco wysoka.
  Jeszcze jeden klip z rzekomych strzelań Patriota w AS.

  Polubienie

 3. Tutaj film z przechwycenia Skuda (tak twierdzą w podpisie):

  Co do drugiego filmu to naliczyłem 21 rakiet, ewidentnie to nie Partiot, szczególnie, że wszystkie idą z jednego stanowiska. Na pierwszym filmie widać, też strefę rozmieszczenia wyrzutni (to ujęcie z 2 rakietami) i kolejna rzecz: Istotną zmianą było wprowadzenie nowej taktyki strzelania do rakiet balistycznych – zamiast standardowych dwóch pocisków odpalanych niemal równocześnie – wprowadzono niewielki (3-4 sekundowy) interwał pomiędzy odpaleniami. Zapobiegać ma to zniszczeniu drugiego pocisku w następstwie ewentualnego wybuchu głowicy pierwszej rakiety.
  Tutaj widać, że pociski idą w odstępach mniejszych niż sekunda.
  Czyli fake.
  Możne to jakaś BM-21?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s