Jak-130 zrzuca bombę korygowaną – klip

Jest to oczywiście zrzut symulowany, ale dość interesujący klip z uwagi na zobrazowanie z wyświetlaczy i wskaźnika przeziernego.

Przy okazji – podczas MAKS-2015 zaprezentowano Jaka-130M z ponownie „przemodelowanym” nosem z przeniesioną optoelektroniką.

20285749764_64811d77c3_o

Wygląda to znacznie lepiej w stosunku do poprzedniego umiejscowienia.

161279

Reklamy

5 uwag do wpisu “Jak-130 zrzuca bombę korygowaną – klip

 1. Nie sądzę żeby dowództwo WKS kiedykolwiek zdecydowało się na to, żeby następcą Su-25 była maszyna nieopancerzona. Natomiast taki ” bardziej bojowy” Jak-130M może się stać ciekawą ofertą eksportową – dla wielu krajów tego typu maszyna może być interesująca.

  Polubienie

 2. Zastąpić raczej nie zastąpi ze względu (m.in.) na opancerzenie, jak już był uprzejmy napisać autor, ale mogą je uzupełnić – być może elektronika (systemy obserwacyjne / celownicze) będzie przynajmniej częściowo wspólna z jakimś nowym (czy też modernizowanym) wcieleniem Su-25. Byłoby to bardzo korzystne ze względów serwisowych, zaopatrzeniowych, ekonomicznych, szkoleniowych oraz … bojowych – wówczas Jaki mogłyby wspierać suczki lub wręcz je wyręczać na mniej zagrożonych odcinkach. Zresztą ten przód „z okienkiem” bardzo ładnie wpisuje się w noski Miga-27 i właśnie Su-25 (-25T; -39) a więc zawiera lub ma zawierać zbliżone systemy.

  P.S
  Co z „27”? Poszły na złom? Swego czasu trafiłem na info, że je sobie zakonserwowali (jako maszyny wartościowe na czas W).

  Polubienie

 3. Co do 27-ych to być może. Ja nie słyszałem, ale nie wykluczam. Swoją drogą bardzo mało (w zasadzie to nic) wiadomo o składach mobilizacyjnych WKS.
  Przy czym na pewno takowe są, o czym świadczą Su-25 sprzedane niedawno Irakowi.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s