Jak-130 zrzuca bombę korygowaną – klip

Jest to oczywiście zrzut symulowany, ale dość interesujący klip z uwagi na zobrazowanie z wyświetlaczy i wskaźnika przeziernego.

Przy okazji – podczas MAKS-2015 zaprezentowano Jaka-130M z ponownie „przemodelowanym” nosem z przeniesioną optoelektroniką.

20285749764_64811d77c3_o

Wygląda to znacznie lepiej w stosunku do poprzedniego umiejscowienia.

161279

Advertisements

5 uwag do wpisu “Jak-130 zrzuca bombę korygowaną – klip

 1. Nie sądzę żeby dowództwo WKS kiedykolwiek zdecydowało się na to, żeby następcą Su-25 była maszyna nieopancerzona. Natomiast taki ” bardziej bojowy” Jak-130M może się stać ciekawą ofertą eksportową – dla wielu krajów tego typu maszyna może być interesująca.

  Lubię to

 2. Zastąpić raczej nie zastąpi ze względu (m.in.) na opancerzenie, jak już był uprzejmy napisać autor, ale mogą je uzupełnić – być może elektronika (systemy obserwacyjne / celownicze) będzie przynajmniej częściowo wspólna z jakimś nowym (czy też modernizowanym) wcieleniem Su-25. Byłoby to bardzo korzystne ze względów serwisowych, zaopatrzeniowych, ekonomicznych, szkoleniowych oraz … bojowych – wówczas Jaki mogłyby wspierać suczki lub wręcz je wyręczać na mniej zagrożonych odcinkach. Zresztą ten przód „z okienkiem” bardzo ładnie wpisuje się w noski Miga-27 i właśnie Su-25 (-25T; -39) a więc zawiera lub ma zawierać zbliżone systemy.

  P.S
  Co z „27”? Poszły na złom? Swego czasu trafiłem na info, że je sobie zakonserwowali (jako maszyny wartościowe na czas W).

  Lubię to

 3. Co do 27-ych to być może. Ja nie słyszałem, ale nie wykluczam. Swoją drogą bardzo mało (w zasadzie to nic) wiadomo o składach mobilizacyjnych WKS.
  Przy czym na pewno takowe są, o czym świadczą Su-25 sprzedane niedawno Irakowi.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s