Masakra sił ZEA w Jemenie

Toczka wystrzelona przez Huti skutecznie poraziła wspólną bazę wojskową ZEA i AS w Marib (Al-Ghiza) powodując bardzo duże straty w sprzęcie i sile żywej.

Wg. danych MSW ZEA (MSW potwierdziło, że miał miejsce ostrzał z użyciem taktycznego pocisku ziemia-ziemia) zginęło co najmniej 45 żołnierzy ZEA zaś 70 innych odniosło obrażenia. AS nie ujawnia swoich strat. Wg. wieści nieoficjalnych w bazie zniszczeniu uległo kilkadziesiąt pojazdów (w tym wozów bojowych różnych typów) oraz 4 śmigłowce Apache.

W innych incydentach zginęło dziś w Jemenie 5 żołnierzy z Bahrajnu (oficjalne potwierdzone) i 16 żołnierzy z AS (niepotwierdzone oficjalnie).

Klip ze startem rzekomej Toczki z dziś.

Reklamy

9 uwag do wpisu “Masakra sił ZEA w Jemenie

 1. Tam było dużo sprzętu plus paliwo plus amunicja. Jak Toczka dobrze trafiła to się zaczęła reakcja łańcuchowa. Głowica bojowa Toczki (burząco-odłamkowa) to ekwiwalent 450 kg TNT – mało to nie jest.
  Zerknij do komentarzy we wcześniejszym wpisie „jemeńskim” – tam są linki do filmików z okolic bazy.
  Co do tego co mają Huti to nikt nic nie wie na pewno – Jemen ma mnóstwo podziemnych składów broni i amunicji (choć AS wiele już wybombiła), „się szacuje”, że przed wybuchem walk było sprawnych „kilka” wyrzutni i „kilkanaście” (bodajże 16) pocisków do nich. AS zniszczyła na pewno jedną wyrzutnię, zaś Huti odpalili do wczoraj jakieś 5-6 pocisków.

  Polubienie

 2. Te rozmieszczone w AS przechwytywały, ale nie wiem, czy jakieś zestawy są rozmieszczone w Jemenie (bo to była baza w Jemenie, na obszarze zajętym przez AS). ZEA mają w Jemenie Pancyry, ale nawet jeśli tam dyżurowały, to jednak Toczka to nie ta liga.

  Polubienie

 3. O to to właśnie…zaatakowali tam gdzie wróg nie miał dostatecznej obrony.
  Wojna partyzancka za pomocą taktycznych zestawów rakietowych…nawet śmiesznie brzmi.

  Na marginesie ZEA pewnie teraz zażąda od AS patriotów albo wyjdzie z imprezy.

  Polubienie

  1. To nie jest tak do końca wojna partyzancka. Jest z grubsza linia frontu, aktywność Huti na terytorium Jemenu zajętego przez wojska „koalicyjne” jest w zasadzie żadna. Walki na lądzie toczą się na pograniczu AS – Jemen oraz na styku obszarów Jemenu w posiadaniu Huti i „koalicji”.
   Póki co ZEA razem z AS się „mszczą” bombardując cele cywilne w Sanie – jest wielu zabitych, dziesiątki cywilów.

   Polubienie

 4. szmulu, mam prośbę. Nie stawiaj więcej kropki po „wg”. Proszę 🙂
  Ciekaw jestem ile jeszcze ofiar zniesie ta ich cała koalicja nim się zacznie chwiać.

  Polubienie

  1. Żeby wszyscy tak dbali w sieci o jakość słowa pisanego jak ja … Ale ok, będę się starać nie stawiać kropki po „wg”, bo widzę, że masz z tym bardzo duży problem, skoro pod różnymi nickami podnosisz tą jakże istotną kwestię i tu i tam.
   Ps. Mam świadomość, że używam często za dużo lub za mało przecinków i miewam tendencję do stosowania zdań wielokrotnie złożonych; cieszę się, że to Ci nie przeszkadza (chyba ?).

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s