FR wprowadziła „strefę zakazu lotów” w pobliżu Syrii

Chodzi li tylko o niewielki obszar na czas ćwiczeń WMF.

W okresie 8-17 września i 30 września – 7 października WMF prowadzi ćwiczenia (włącznie ze strzelaniem rakiet przeciwlotniczych i przeciwokrętowych). Środek zamkniętej strefy znajduje się około 70 km na zachód od Tartus i obejmuje okrąg o promieniu 41 km. Zakaz lotów dotyczy wysokości od poziomu morza do FL 660 (około 20,1 km).

Ciekawe, czy nasze media dotrą do informacji i zaczną bić na alarm z powodu tego NOTAM. Żeby im ułatwić zadanie dałem odpowiednio alarmistyczny tytuł wpisu 🙂

Reklamy

32 uwagi do wpisu “FR wprowadziła „strefę zakazu lotów” w pobliżu Syrii

   1. Chyba nie 🙂 Odniosłem się do wypowiedzi Gangsterisa, o nachodzących zintensyfikowanych lotów do Syrii. Na razie to jak podałeś lotów było niewiele.

    Syrian expres coś się dziś spóźnia. Zawsze (ostatnio) późnym popołudniem była jakaś fotka z Bosforu albo już im okrętów brakło 😉

    Polubienie

   2. Może towaru brakło ? 🙂 Tak po prawdzie to przecież samych desantowców proj.775 WMF ma na chodzie sporo więcej niż jednostek jakie pływały do Syrii.
    Ps. Zachód histeryzuje, że FR chce wysłać do Syrii Pancyry z rosyjskimi załogami.
    Ps.1 Dziś Bosfor jest pełen NATO z uwagi na szczyt – może to też jakiś powód. Poza tym – ten nam umknął. Już zdążył wrócić z Tartus na Krym.
    hosting

    Polubienie

  1. Rząd w Iraku to wasale USA więc tak naprawdę do gadania nie mają zbyt wiele jak pan „prosi”. Potwierdziła się ta informacja? Jeśli to prawda to most powietrzny mają zablokowany. Nie ma chyba już żadnej alternatywy ? USA gra ostro z FR. I niby Obama nie ma jaj, może i nie ma ale za to ma sporo możliwości.

   Polubienie

 1. Myślę, że to fejk. Bagdad na pewno zdaje sobie sprawę jak padnie Damaszek to reszta islamistów po zrobieniu porządków weźmie się za Irak.
  To co robi Rosja obecnie jest na rękę Irakowi.
  Myślę, że w żadnym wypadku nie zamknie przestrzeni powietrznej, gdyż największe obecnie wpływy w Iraku ma Iran….

  Polubienie

  1. Ale za to Syrian express spóźnia się drugi dzień. Wygląda na to, że Bagdad chyba nie zamknął przestrzeni powietrznej dla FR. Inaczej byłoby już chyba jakieś oficjalne potwierdzenie ? Tak to przynajmniej widzę.

   Polubienie

 2. Teoretycznie powinno być jakieś jawne, dyplomatyczne oświadczenie.
  Ps. Syryjska TV pokazała Rusłana plus komitet powitalny – dzieci, wojskowi, duchowni. Faktycznie ze sprzętem wojskowym to on raczej nie przyleciał. Ale przyleciał.

  Polubienie

  1. Czyli wczoraj w runecie dali się za bardzo ponieść panice 🙂 Czy rzekomo zawrócił ten An-124 ale przyczyna mogła być najwyraźniej inna.Poza tym te loty nie mają nawet raczej charakteru militarnego z tego co piszesz post wyżej 🙂

   Polubienie

  1. Z tym do Syrii to było ironicznie 😉 Wiadomo, że lepiej powiedzieć „moi drodzy, dzisiaj was opuszczam, bo Syria mnie bardziej potrzebuje” niż „moi drodzy, muszę wrócić do myjni samochodowej do Rosji, bo nic tu po mnie a na froncie wieje nudą”

   Polubienie

 3. Ławrow – USA znają pozycje ISIS (w Syrii) lecz celowo ich nie atakują, bo realizują swój cel (obalenia Asada).
  Ps. Syrian Express albo ma pauzę (powrót okrętów i ponowny załadunek), albo był krótkotrwałym zrywem. Przez Bosfor od trzech dni nic nie przepłynęło.

  Polubienie

 4. Wg. Bloomberga FR od czerwca prowadzi z USA i AS tajne rozmowy nt. odsunięcia Asada od władzy … Obecne ruchy związane ze wzmocnieniem bazy Tartus magą mieć charakter pozorny, celem wprowadzenia w błąd Asada, że FR nie jest zainteresowana jego upadkiem. Tym bardziej, że wygląda na to, że Syrian Express, tak morski jak i powietrzny, już się zakończył.
  Sojusznik 🙂

  Polubienie

  1. Moim zdaniem:
   Po pierwsze – czyim sojusznikiem jest Rosja? Asada czy Syrii?
   Po drugie – Jeśli miałoby dojść do odsunięcia Asada w wyniku porozumienia z Rosją, to przy uwzględnieniu jej warunków – to byłby wielki sukces Rosji na który USA się moim zdaniem nie zgodzi.

   Co do Syrian express – moim zdaniem to było A, teraz pora na dyplomatyczne B. Co wyjdzie z dyplomacji, to się okaże. Putin ponoć na obrady ONZ leci. 😉
   ot. partyjka szachów.

   ps. W USA cały czas piszą o przebudowie pasa startowego na lotnisku w Latakia oraz o rosyjskich czołgach na owym lotnisku.

   Polubienie

   1. Putin i partyjka (geopolitycznych) szachów 🙂 To brzmi bardzo zabawnie widząc dokonania FR na arenie międzynarodowej w ostatnim czasie.

    Polubienie

  2. A na ile Bloomberg jest wiarygodny? Ciężko mi uwierzyć w jakieś tego typu rozmowy z USA? Chyba, że coś w zamian osiągną. Bo jak nie to już totalne sfrajerowanie się. Zresztą i bez rozmów FR i tak oleje-olewa Asada do tego nie jest wstanie mu i tak pomóc bo musiałaby zaangażować dość sporo środków.

   Polubienie

 5. Teraz piszą o T-90, a wcześniej pisali o MiG-ach-31 i bodajże Ka-52. Dajmy temu spokój.
  FR nie jest czyimkolwiek sojusznikiem. Jest to państwo bez zdolności do bycia sojusznikiem. Moim zdaniem.

  Polubienie

  1. Piszą o tym wszystkie stacje i gazety i mało kto powołuje się na Reutersa. W nocy pisali o 6, teraz o 7 t-90.
   Faktem jest, że albo przeoczyliśmy te 2 statki (może było coś towarowego bez sprzętu na pokładzie i dlatego brak fotek? już jeden nam umknął), albo amerykanów ponosi fantazja. Media które śmiały się z Mig-31 piszą teraz o czołgach, 35 transporterach, 7 szt. artylerii i rakietach do Pancyra, 200 żołnierzach do osłony lotniska oraz o rozbudowaniu miasteczka przy lotnisku z 1000 do 1500 miejsc.
   Myślę, że warto przyjąć, iż w każdej bajce jest ziarno piasku. Pewnie coś dodają, coś „podkręcają”, ale też coś tam faktycznie dotarło.

   ps. Jarek – a co Rosji zostało jak nie szachy? straszenie atomem? 🙂

   Polubienie

 6. Pierwotnym źródłem był Reuters o ile się nie mylę.
  Większość zachodnich mediów bezrefleksyjnie pisała o MiG-ach-31 i większość zachodnich mediów w podobnym tonie pisze o T-90.
  Nie uwierzę, póki nie zobaczę.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s