Nowe brygady w strefie przygranicznej FR z Ukrainą

MO FR ogłosiło plan sformowania mających stałe miejsce dyslokacji w strefie przygranicznej z Ukrainą, kolejnych dwóch brygad.

W 2016 w strefie przygranicznej z Ukrainą znajdą się kolejne dwie brygady. Będzie to 1. samodzielna brygada pancerna stacjonująca (dowództwo) w miejscowości Boguczar (Obwód Woroneski). Drugim nowym związkiem taktycznym w strefie przygranicznej będzie także nowo sformowana kolejna brygada strzelców zmotoryzowanych mająca stacjonować (cały związek taktyczny) w obecnie budowanej bardzo dużej bazie wojskowej (stałe miejsce dyslokacji brygady plus baza śmigłowcowa plus poligon, w tym poligon do walk miejskich) w pobliżu miejscowości Wałujki (Obwód Biełgorodzki). Tym samym w 2016 w strefie przygranicznej będą dyslokowane na stałe 4 brygady (1 pancerna i 3 strzelców zmotoryzowanych).

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Nowe brygady w strefie przygranicznej FR z Ukrainą

  1. Spore siły rozmieszczają przy granicy z Ukrainą. Być może jednak DRL i ŁRL nie zostaną tak szybko zlikwidowane. Bo jak dla mnie sens rozlokowania na stałe 3 Brygad w okolicach UA to gwarant bezpieczeństwa dla istnienia tych bytów. Tak aby Kijów wiedział, że w razie W te brygady mogą bardzo szybko wejść do akcji.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s