Nowy Mi-35M w nowym kamuflażu z zagadkowym numerem bocznym – fotka

Awiabaza Puszkin z ZOW odbiera nowe śmigłowce.

I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie zagadkowe, zdwojone numery boczne maszyn, w dodatku w jednym przypadku – różne (czerwony 35 na górze kadłuba i czerwony 55 na środku kadłuba) – spotterzy i szpiedzy będą mieć  utrudnione zadanie 🙂

173897

Reklamy

6 uwag do wpisu “Nowy Mi-35M w nowym kamuflażu z zagadkowym numerem bocznym – fotka

  1. Być może, choć trudno w to uwierzyć. Raczej numery są tymczasowe, zapewne jeszcze nie wiadomo, jaki numer zostanie ostatecznie przydzielony, a ze względów formalnych maszyna transferowana do jednostki bazowania nie może być bez numeracji.

    Polubienie

  2. A z tym podwójnym a różnym numerem to nie jest czasem po prostu tak, że mechanicy założyli „nie tę” pokrywę podczas obsługi? To się zdarza (pomyłki pomyłkami, ale wystarczyło, że trzeba było wymienić lub naprawić jakąś duperelę w oryginalnej i założono z premedytacją inną, tymczasowo). Ładnie widać takie przekładki np. na maszynach w malowaniach okolicznościowych, gdzie nagle pojawia się panel nijak nie przystający kolorem do otoczenia (bo np. pochodzi z maszyny w seryjnym malowaniu). Taki prosty przykład – śmigłowce naszej MW malowane na orkę – im dłużej były w tym malowaniu tym więcej części poszycia nie pasowało „estetycznie”.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s