Syrian Express wznowiony z przytupem – fotki

W ciągu ostatnich 24h przez Bosfor w stronę Tartus przeszły trzy okręty desantowe WMF – Otrakowski, Azow i Kunikow.

CO9B9shWgAA57Wk.jpg large

CO1yIYMWEAAO9Ex

CO14BnfWsAAoZs9

Advertisements

51 uwag do wpisu “Syrian Express wznowiony z przytupem – fotki

 1. To chyba juz teraz aż nadto widać ,że Rosja zaangażowała sie w Syrii..
  PS…może jeszcze zdjęć niema, ale T-90 w Syrii to może być jednak prawda….

  Lubię to

 2. Wg. źródeł tureckich od stycznia do dziś FR wysłała do Tartus 59 statków i okrętów.
  Jak widzisz bartku30 wszystko można dowolnie ustawiać w odpowiednim kontekście.
  Acz częstotliwość rejsów w ostatnich 4 tygodniach uległa prawie podwojeniu w stosunku do średniej za 2015 rok.
  Ps. Zakładając, że FR transportuje okrętami obecnie nie tylko pomoc dla Asada, ale także sprzęt dla własnych wojsk w Syrii, transport czołgów, zważywszy na ograniczoną ładowność posiadanych okrętów i statków, byłby na obecnym etapie pozbawiony większego sensu. Ale czas pokaże.

  Lubię to

  1. Tylko te czołgi i artyleria w takich ilościach o jakich się mówi, to oczywista ochrona lotniska. Jeśli tam tego jeszcze nie ma, to na pewno niebawem będzie. Będzie też znacznie więcej wojska, co też niczym nadzwyczajnym nie będzie. Logistyka portu i lotniska, obsługa ew. Komponentu lotniczego plus ochrona portu i lotniska, social bazy plus jakieś wysunięte punkty kontrolne, wywiad, doradcy, szkolenie, jacyś Ludzie do ogarnięcia tzw. Pomocy humanitarnej… Łącznie jakieś 1500 żołnierzy a żaden nie walczy. Burza w szklance wody. Te 1500 Będzie na pewno, ale więcej.. Nie wierzę w jakiekolwiek wsparcie bojowe poza lotnictwem. No może jakaś kompania wojsk specjalnych i tyle. Wystarczy na gównoburzę na całym świecie.

   Lubię to

 3. W Syrii FR NIE MA żadnej bazy (póki co). Jest zapyziały 720. punkt czyli kilka małych domków na terenie portu, niewielkie warsztaty i to wszystko.
  Ps. A ja tam nie wierzę ani w 1500 żołnierzy, ani w lotnictwo. Ale czas pokaże.

  Lubię to

 4. Ja w lotnictwo też do końca nie wierzę, bo to już byłaby zabawa na ostro. No ale dla sportu lotniska nie robią. Na razie traktuję to jako droczenie się z USA – czym więcej ugrają pod stołem, tym mniej zobaczymy. Zakładam, że planem B jest misja humanitarna. Putin nie wypowiada się jakoś wojowniczo, prasa w USA absolutnie wyklucza konfrontację militarną, obawiają się ostrzejszeszej proxy war, więc będzie presja na załatwienie tego po cichu.. Pytanie czy Obama się na to zgodzi? Ot. Takie radosne przemyślenia 😉

  Lubię to

 5. Z ujawnionych zdjęć nie wynika, żeby na lotnisku w Latakii trwały jakieś wybitne prace mające zmienić to miejsce w wielką (a nawet nie taką wielką) bazę SZ FR.
  Ale oczywiście czas pokaże 🙂

  Lubię to

 6. Kerry po raz trzeci w ciągu 10 dni dzwonił do Ławrowa. Za każdym razem w sprawie Syrii i za każdym razem coraz ostrzej grozi FR – m.in. pogłębieniem izolacji, jeśli FR będzie pomagać Asadowi. Ciekawe, kiedy na stole pojawią się jakieś sankcje ?

  Lubię to

 7. Dziennikarze nie rozróżniają T-90 od BTR-82 i tak dalej, więc jedyne co wiadomo, że Rosjanie przewieźli kilka pojazdów pancernych. Ta kuszetka była podpisana jako „rosyjski czołg” np. Mówi się o jakiejś wspólnej akcji Iranu i Rosji z udziałem Egiptu. Ja na miejscu władz FR sformowałbym brygadę z kadyrowców: 4 czeczeńskie bataliony (Wostok, Zapad itp.) na BTR-ach, rosyjski batalion pancerny na T-90, komponent artyleryjski i plot i do tego z jeden batalion wyposażony w sprzęt do walki w mieście: BMPT, miotacze ognia, opancerzone spychacze wojskowe itp.

  Lubię to

 8. Hmm, FR nie posiada BMPT i nie ma już owych czeczeńskich batalionów. To tak w kwestii technicznej, bo to co opisujesz to, jakby to ująć, mało prawdopodobne jest od strony politycznej.

  Lubię to

 9. Podobno Syria się pochwaliła ,że Rosja zobowiązała się w trybie pilnym dostarczenie 20 śmigłowców bez podania dokładnie o jakie chodzi.
  Pewnie może chodzić o Mi 8/17 celem utrzymania odizolowanych garnizonów…

  Lubię to

 10. Poproszę o źródło tego „podobno”.
  Ps. Proszę o staranne pisanie komentarzy. Szczególnie, jeśli ktoś jednak posiada w kompie polskie znaki … Piszcie moi drodzy bez pośpiechu, za to z należytą starannością 🙂

  Lubię to

  1. bartek30 chyba się obraził, w każdym razie zdaje się, że znalazłem źródło tego „podobno” – jest to, jakże by inaczej, „military-informant” 🙂 To samo „źródło” informuje, że do Hamy wjechało 15 autobusów z rosyjskimi żołnierzami. Litości.

   Lubię to

   1. Szmul napewno sie nie obraziłem….
    Mam remont i rzadziej patrzę na telefon.
    PS. Jest tak jak napisałeś…. Dokladnie to samo źródło.

    Lubię to

 11. Kerry walnął pięścią w stół i WWP już jest gotów do „rozmów o Syrii” z USA. Wygląda na to, że wszystkie ruchy FR w sprawie Syrii to przede wszystkim gra pozorów, „drukowanie” kolejnej karty przetargowej z Zachodem, gdy „karta donbaska” jest już zupełnie zgrana. Finał tej gry pewnie będzie podobny, Zachód dobrze wie jak grać ze słabym, do tego blefującym graczem. Mam tylko nadzieję, że Syryjczycy się nie nabiorą, że Putin ich obroni przed ISIS (choćby i tylko w nadmorskiej enklawie). Wystarczy, że boleśnie nabrali się mieszkańcy Donbasu, że ich obroni przed Kijowem.

  Lubię to

   1. Cóż „genialny” strateg niebawem straci już wszystkie karty przetargowe. I Donbas i Syrię i będzie miał spokój 🙂

    Lubię to

 12. Raczej marny warcabista 🙂
  Ps. Na Krymie jest akcja zamalowywania portretów Putina (czyżby cyrk z odwiedzinami WWP co miesiąc się już przejadł ?), od 20 września Ukraina wprowadza pełną blokadę ekonomiczną Krymu (rękami Tatarów mieszkających poza półwyspem, którzy fizycznie będą blokować przejazd ciężarówek z towarami na półwysep) – zapewne dzięki temu wzrosną ceny żywności (bo znikną ostatnie produkty ukraińskie to raz, a dwa transport z FR jest mniejszy, niż transport drogowy z Ukrainy).

  Lubię to

 13. Ogólnie jeszcze większość lubi. Ale w mniejszości się pojawili chyba jacyś sprytniejsi. Ewentualnie to sprawka jakiejś frakcji wewnątrz aparatu władzy, co by obalić tych drugich i przejąć władzę na fali tego, że frakcja rządząca nie potrafi sobie poradzić z „chuliganami” 🙂 Tam są do podziału i przejęcia olbrzymie pieniądze idące z Moskwy na modernizację infrastruktury.
  Ale to tak na marginesie, bo sam robię OT w komentarzach.

  Lubię to

  1. No to można już zakończyć dywagacje o rozbudowie rzekomej bazy i czołgach w okolicach lotniska Latakii 🙂 Cały ten Syrian Express to tylko pozorne ruchy jak wcześniej wspomniałeś. Zresztą wystarczy parę telefonów do Moskwy z groźbą sankcji i już szybko i ta „rozgrywka” prawdopodobnie się skończy. I tak to właśnie FR jest „wielkim” graczem na BW jak to niektórzy twierdzą 🙂

   Lubię to

 14. Pewnie Szmul mnie trochę skrytykuje za źródło informacji oraz za estetykę mojej pisowni….staram się jak mogę, ale ta moja dysgrafia. ach…..
  Do rzeczy pisze specjalnie „podobno”.
  Na lotnisku Latakia pojawiły się 4 rosyjskie śmigłowce, para mi 24 oraz mi 8.
  Nie wiadomo czy to rosyjskie lub te które „podobno” miała otrzymać Syria w ilości ok 20 sztuk.
  Przywieźć je miał Rusłan….w dniach 14-15 września….roku pańskiego.

  Lubię to

 15. Trochę to przypomina jak Colin Powell na nadzwyczajnej sesji rady bezpieczeństwa ONZ przekonywał świat na podobnych mapach , że Irak posiada broń ABC…..
  W sumie chyba najlepiej widać coś co przypomina śmigłowiec. Kurczę straszna ta blokada informacji.
  Szmul od ostatniego postu pojawiły się jakieś statki w Bosforze?

  Lubię to

   1. Bo w tekście do zdjęcia jest opis: sprzęt przygotowany do szybkiego przerzutu do Syrii 😛 O ile w kwestii Obrazów z Latakia to kwestia wiarygodności Stratfora (a ta jeśli idzie o Rosję jest dla mnie ograniczona – wieszczenie pelnoskalowej inwazji na Ukrainę itp), to zdjęcia sprzętu w Rosji jako przykład wsparcia Syrii to już ostra fantazja.

    Lubię to

 16. Jestem słaby z broni strzeleckiej i tak na 100 % nie wiem co to jest.
  Może AK-74M z dodatkowym wyposażeniem ?
  Ps. Okazuje się, że klip jest stary, jeszcze z czasów wyprawy do Syrii „Słowiańskiego Korpusu”.

  Lubię to

  1. Bardzo „wypimpione” w dodatki to AK a jeśli klip stary to pewnie tak albo AK-74M albo AK-103…oba pasują bo i obu typów amunicji w Syrii pewnie dostatek.

   ps. Ciekawe kiedy FR przebazuje tam Iskandery. 😀

   Lubię to

 17. Amerykanie twierdzą, że do Latakii przebazowały 4 Su-30 WKS.
  Zdrowo już im odwaliło. W tym tempie za tydzień w Latakii pojawią się Jarsy.
  Ps. A jakiś kretyn rozpowszechnia zdjęcia satelitarne S-300 z poligonu Aszułuk jako fotkę z Syrii 🙂
  Ps.1 Kierunek Latakia. Ale bandera Togo, więc może w tych kontenerach płynie cukier i mąka.
  hosting

  Lubię to

 18. Troszkę z innej beczki: wiesz może co znajduje się w Orenburg?
  Pytam odnośnie przelotu TU-154 na trasie Orenburg-Bagdad. Maszyna zarejestrowana na Rosyjskie Siły Powietrze.

  Ps. Nie widziałeś niusów o atakach rakietowych przeprowadzanych przez okręty WMF stacjonujące u wybrzeża Syrii? A o przebazowaniu do Syrii A-50? 😉

  Lubię to

 19. Ostatnio obserwuję loty Rosja-Iran/Syria i Iran-Syria. Jest sporo lotów Rosja-Iran, Natomiast z Iranu do Syrii oprócz już legendarnego Syryjskiego IŁ-76, niemal codziennie lata jeszcze Irański 747 cargo, do tego dużo „dziwnych” lotów a300 Mahan Air. Tak się zastanawiam: czy to zwiększenie dostaw Iranu dla Syrii, czy też Rosja maskuje część dostaw Irańskim pośrednictwem. No i te loty do Iraku.. Gdyby to były delegacje to i operator lotu byłby inny. Doradcy/instruktorzy? wojskowe wizyty celem koordynacji działań? zagadka goni zagadkę 🙂

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s