Rosyjscy żołnierze jednostki ochrony lotniska w Latakii – aktualna fotka

Trochę dziwnie umundurowani.

Oczywiście na pierwszym zdjęciu jest Syryjczyk.

CQO74yzWsAAQYWh

Reklamy

38 uwag do wpisu “Rosyjscy żołnierze jednostki ochrony lotniska w Latakii – aktualna fotka

  1. „Odrodzony miecz imperium” w akcji. Ładnie sobie testują. Solidny poligon, ryzyko strat bojowych mikre, vox populi w Rosji pewnie zachwycone. No widać co wylatuje z pod Su-24M he he he. Mało finezyjnie ale kilka takich z pary maszyn może narobić bałaganu na ziemi. Co innego Su-34 (ów miecz). Ciekawe czy w Rosji przedstawiają to jak Desert Fox „po rosyjsku” czy jak w zasadzie.

   Polubienie

 1. Zaraz się dowiemy, że Nusra to organizacja walcząca o jak najlepszą przyszłość Syrii 😉

  Polubienie

 2. My tu uprawiamy jakieś amatorskie debaty 😉 a tymczasem w śMiecie internetowych miediów generał Roman Polko dał ekspertyzę: „Putin wyklucza interwencję lądową w Syrii, bo się boi. Wie, że w operacji lądowej Rosjanie ponieśliby duże straty wśród żołnierzy, czego nie udałoby mu się już ukryć. Nawet sytuacja w Donbasie dała mu mocną nauczkę” Według byłego dowódcy GROM-u „mógłby to być początek końca panowania Putina w Rosji”. O to to to… Doczepiło się g-wno (wybacz Szmulu to brzydkie słowo) do okrętu i krzyczy „Płyniemy”!! – taką mam jakąś konkluzję odnośnie naszych świętych krów…
  Z drugiej mańki drugi nagłówek „Premier Iraku z zadowoleniem powitałby w swym kraju rosyjskie naloty na IS. Jest odpowiedź Rosji” – robi się ciekawie..

  Polubienie

   1. Wygląda na jakieś bezsilne żenujące skomlenie… Senator McCain się prawie popłakał – Rozpoczęcie rosyjskich nalotów przeciw ISS nazwał „złym dniem” wręcz „tragedią”…. A mnie to bawi jak widzę Strażnika Bezpieczeństwa Światowego z opuszczonymi gaciami:-)
    A mina dziennikarza zadającego pytanie „To mamy zaatakować Rosjan?” – bezcenna. Dzięki Szmul za ten filmik 🙂 W polskiej TV nie byłoby takiej poważnej ekspresji, hehe.

    Polubienie

   2. Mnie to jednak chyba nie śmieszy, tym bardziej, że identyczne zdanie wyraziła np. Hilary Clinton – USA powinno wymusić NFZ dla WKS nad Syrią. Nie wiem na ile to jest przedwyborczy teatr, a na ile takie wypowiedzi reprezentują faktyczny stan umysłu amerykańskich polityków.

    Polubienie

  1. A ja mam pytanie do tego filmu: co najmniej dwa „kruki” to maszyny dwumiejscowe. Czemu znalazły się w składzie grupy? Rosjanie je wykorzystują jako „liderów” (drugi załogant obserwuje i koordynuje) grup uderzeniowych?

   Polubienie

   1. Przejdzie, ale po co ten trolling ? Puszczę każdą Twoją wypowiedź, byleby wnosiła coś ciekawego.
    Bombki nie są rodem z II wojny światowej (nawet te FAB-y), zaś z oczywistych względów media otrzymują zapis o pogorszonej jakości. Z punktu widzenia PR lepszy taki niż żaden.
    Co do ogólnej celności – trudno na razie wyciągać jakieś poważniejsze wnioski, nie mając w zasadzie żadnych „twardych” danych i dowodów.

    Polubienie

   2. Biorąc pod uwagę że to niekierowane bomby zrzucane spoza zasięgu ręcznej plot to jednak są celne.
    Za bardzo się przyzwyczaiłem do nagrań USAF gdzie wszystko zawsze trafia bo…kierowane

    Polubienie

 3. Amerykanie pośrednio przyznają że znów jak w Libii np. stoją po stronie Al. Kaidy albo jak w Egipcie Bractwa Muzułmańskiego. Szkoda, że nie znajdzie się jedna osoba która publicznie powie to głośno i powie „wskażcie paluchem tą umiarkowaną opozycję”.

  Polubienie

  1. Swoją drogą ciekawe czy FR rozbuduje jakąś większą bazę w rejonie lotniska w Latakii ? W celu zainstalowania się na dłuższy okres czasu pomijając nawet obecną wojskową operację WKS w Syrii.
   Coś tam podobno kombinują wrzucałeś nawet jakieś zdjęcia satelitarne na bloga ale chyba nic nie wiadomo.

   Polubienie

 4. Zaplecze socjalne WKS w Latakii – fotoreportaż. Spartańskie warunki.

  https://instagram.com/sashakots/

  Ps. Ukraińska delegacja na rozmowy w Paryżu „zażąda od FR wycofania zgody RF na użycie wojsk poza granicami FR”, czyli de facto także zakończenia działań w Syrii.
  Ps.1 McCain natomiast wezwał Obamę do wysłania „umiarkowanej opozycji” broni przeciwlotniczej mogącej skutecznie zwalczać WKS.

  Polubienie

   1. Nie wiem, ale urzekła mnie ta wypowiedź przedstawiciela ich delegacji – więc zapodałem.
    Ps. Merkelowej udało się nakłonić Poroszenkę do podania ręki Putinowi – zrobił to z obrzydzeniem, zaś Putin z uśmiechem. Tak przy okazji.

    Polubienie

   2. No i nadal nie wiadomo nic odnośnie wyborów lokalnych w DRL i ŁRL Chyba nie było żadnego oficjalnego komunikatu po spotkaniu w Paryżu ?

    Polubienie

   3. To już chyba któreś podejście z tym rozbrojeniem 🙂 Szmul według Ciebie może dość jeszcze do jakiś większych walk w Donbasie ? Wiadomo, że to ciężko przewidzieć. Według mnie konflikt idzie w zamrożenie. Zresztą wiadomo, że od strony „milicji”/FR nie będzie żadnych działań. Ale jak widać Kijów też się uspokoił. Sądziłem, że będzie cały czas gnębił ludność DRL i ŁRL ostrzałami artyleryjskimi chcąc wzbudzić niechęć do władz DRL i ŁRL itp

    Polubienie

   4. Może w końcu nauczyli się nie paplać na lewo i prawo o swoich planach.
    Ukraina to asset dla USA równie dobrze skoro Putin ośmieszył ich w Syrii oni teraz mogą próbować ośmieszyć go na Ukrainie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s