Reportaż – SZ FR w Latakii, spojrzenie od strony socjalno-bytowej

Technika bojowa to nie wszystko – reportaż nt. warunków socjalno-bytowych również może być interesujący.

Jest nawet samobieżna bania 🙂

Reklamy

33 uwagi do wpisu “Reportaż – SZ FR w Latakii, spojrzenie od strony socjalno-bytowej

 1. No, jak mają „banię” i „kipiatok” to mogą walczyć do końca świata 😉
  Ciekawe są te buty pustynne z językiem przyszytym do cholewek – najwyraźniej zabezpieczenie przez piachem/pyłem. Fajna rzecz.

  Polubienie

 2. Zaczyna się to o czym pisałem – czyli „lajtowe” podejście do utworzenia dużej strefy bezpieczeństwa wokół lotniska w Latakii – baza znalazła się pod ostrzałem npr-ów (od kilku do kilkudziesięciu pocisków), pociski spadały w bezpośredniej bliskości bazy lub nawet na samym lotnisku. Ew. straty póki co nieznane, raczej ich nie będzie lub będą minimalne, ale to ostatni dzwonek, żeby zabrać się za strefę bezpieczeństwa.

  Ps. Wg MO FR dziś WKS zniszczyły ponad 10 egzemplarzy techniki „formacji terrorystycznych”, w tym bojowe wozy piechoty.

  Polubienie

 3. Otoczenie bazy to niestety tereny zielone/pola i sporo zabudowy – w promieniu 2km z 200-300 domów. Podejść z moździerzem czy innym draństwem nie jest zbyt trudno. Ciekawe jak to załatwią. Polowanie na „najeźdzcę” będzie na pewno.

  Polubienie

 4. Grad-P to prawie „plecak”.
  Były 4 npr-y w sumie – wg obecnych wieści – strzelane na maksymalnym zasięgu. Jeśli się będzie powtarzać, będzie się musiała piechota morska wybrać na dalszą „wycieczkę”. Albo specjalsi albo desantnicy. Bo wszyscy już są na miejscu.
  Ps. Ciekawe, czy jakieś radary artyleryjskie są rozważane ? Przydały by się również. I to kilku klas.

  Polubienie

  1. IMHO po tym na pewno – raz, że zwiększą bezpieczeństwo (ale do tego by się jakaś bateria haubic przydała – może by „na testy” wysłać parę Koalicji? 😉 ), dwa, ze można będzie potestowac, jeśli mają coś nowszego niż Zooparki… (albo nowsze wersje/mutacje).

   Polubienie

  1. Porąbało ich kompletnie – może niech od razu publiczine ogłoszą, że ich celem jest zniszczenie Syrii jako państwa, wprowadzenie tam rządów ISIS i sprowokowanie fali ~20 milionów „uchodźców” zadeptujących Europę…

   Polubienie

   1. Niestety nie mam zdjęcia w lepszej rozdzielczości, wzrok też już nie ten, jednak założyłem, że na dwóch węzłach wewnętrznych znajduje się większa gabarytowo parka. Może to optyczne figle oraz sugestia autora zdjęcia, że to R-77, ale jednak bardziej prawdopodobne, że będą to dwie pary R-73 na zewnętrznych węzłach i jedna para R-27 na wewnętrznych…

    Polubienie

   2. Tak odnośnie R-27 to już chyba większość pocisków tego typu w WKS jest pozbawiona resursów ? Choć niektóre wersje tych rakiet to nadal groźna broń.

    Polubienie

  1. Siedem państw wzywa Rosję do zaprzestania ataków na opozycję w Syrii

   We wspólnej deklaracji rządy Francji, Niemiec, Kataru, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz USA wezwały Rosję do natychmiastowego zaprzestania nalotów na syryjską opozycję. Według sygnatariuszy deklaracji działania Rosji „stanowią eskalację” konfliktu w Syrii i doprowadzają do ofiar wśród cywilów.

   Trzeba przyznać, że troska o cywilów, szczególnie w wykonaniu USA i AS, jest ujmująca. Ciekawe, czy Putin wytrzyma naciski, bo zakulisowo musi się dziać dużo.

   Ps. I jeszcze taki tam żarcik rysunkowy – ściągawka dla „umiarkowanej opozycji”.

   hosting

   Polubienie

   1. Może ktoś wrzucić rozpiskę z oznaczeniami tych bomb? Nie wszystkie kojarzę, a i chyba skali nie trzymają – „x50” to chyba OFAB-100-120SzN, a „x400” to FAB-250M62?

    Polubienie

   2. A tymczasem w wyniku porannego, sobotniego bombardowania okolic Kanduz w Afganistanie przez siły słusznie chroniące życie cywili, został zniszczony szpital „Lekarze bez granic”. Najprawdopodobniej trzy osoby z personelu zginęły.

    Polubienie

   3. Aktualizacja! Według najnowszych informacji, 37 osób zostało poważnie rannych, a 9 zginęło na miejscu. Bombardowanie trwało ponad godzinę.

    Polubienie

 5. Na miejscu Rosjan to bombardowałbym ile się da, jak najwięcej i najszybciej, bo za jakiś czas jak Zachód nie będzie mógł zdzierżyć że wroga na Bliskim Wschodzie eliminuje będzie straszyć sankcjami i wprowadzać je nie patrząc na własne koszta społeczne (na czym i my w końcu ucierpimy).

  Polubienie

 6. Mam wrażenie, że albo filmik jest „stary”, albo ponownie zbombardowano, tyle że już precyzyjniej, podziemny skład amunicji i centrum dowodzenia. Topografia terenu jest nam wszystkim już dobrze znana. W akcji Su-34.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s