Lądowania i starty w Latakii – klip

Krótki klip, lądowania Su-30SM i Su-24M2, start Su-25SM.

Ps. Na Su-24 wróciły gwiazdy.

get

Ps.1 Miał rzekomo miejsce incydent Su-30SM vs. A-10 nad wschodnią Syrią. Su-30SM wziął na cel A-10, który przerwał swoją misję i się wycofał.

Ps.2 Nowe mundury pilotów Kruków.

get

1

Ps.3 Ił-22 nad Syrią.

676148_5188654d90990f234ce44c2731362dd6

Reklamy

30 uwag do wpisu “Lądowania i starty w Latakii – klip

  1. IMHO na wypadek, gdyby używali tylko Su-24M i Su-25, wtedy mogliby (chociaż krótko…) udawać, że to syryjskie. Ale że występują bojowo od początku „z otwartą przyłbicą”, to nie ma sensu.
   Nb. czemu ine używają kombinezonów ani mundurów w „cyfrowej pustynnej florze”?
   Nb2. oryginalny klip Rosjanie źle opisali jako Su-34 😉

   Polubienie

   1. Z Su-25 jest taki problem, że Syria ich nie posiada.

    hosting

    hosting

    hosting

    Czyli Jarku się okazuje, że FR coś tam z nowego uzbrojenia lotniczego posiada, tylko się nie chwalili. Jednak potrafią zachować tajemnicę w razie potrzeby. Ciekawe, czy mają tylko KAB-500S-E czy coś jeszcze ?

    Polubienie

   2. >Czyli Jarku się okazuje, że FR coś tam z nowego uzbrojenia lotniczego posiada, tylko się nie chwalili. >Jednak potrafią zachować tajemnicę w razie potrzeby. Ciekawe, czy mają tylko KAB-500S-E czy >coś jeszcze ?

    No właśnie coś mi się wydaje, że jednak z tym uzbrojeniem lotniczym nie jest u nich tak źle jak przewidywaliśmy ale skubańcy nie lubią się tym chwalić 🙂 Ciekawe ciekawe, choć w wypadku Syrii chyba za wiele już nie zobaczymy bo i przeciwnik nie za bardzo wymagający?

    Polubienie

  1. Zaskoczyło mnie, że i Su-34 mają zamalowane oznaczenia przynależności państwowej (np. w 1:53 pięknie to widać).
   Przy okazji (zaglądałem, ale nie pisałem w ciągu ostatnich kilku dni) chciałbym na moment wrócić to tematyki uzbrojenia precyzyjnego:
   Myślę, że „korpus” ekspedycyjny dostał dość szeroki wachlarz takich środków, ale stosuje je możliwie oszczędnie. To, że do nalotów (tam gdzie można) stosują stare bomby niekierowane jest jak najbardziej sensowne, choćby ze względu na możliwość „utylizacji” tych, którym kończą się „terminy przydatności”, nie uszczuplania sobie zapasów bardziej wartościowych środków bojowych oraz najzwyczajniej w świecie z przyczyn ekonomicznych, po co marnować drogą, precyzyjną „nówkę” skoro ten sam efekt da wysypanie kilku(nastu) tańszych staroci (w dodatku na finiszu resusu kalendarzowego), ot racjonalne wykorzystanie środków.
   Zdjęcia Su-34 lądujących z podwieszonymi bombami kierowanymi pokazuje jednak, że podchodzą do tematu na poważnie, zwykłe bomby się sypią na cele, ale w powietrzu czeka w rezerwie samolot z uzbrojeniem precyzyjnym i jeśli pokaże się jakiś cel godny ich użycia to są dostępne od ręki (takim celem może być np. nagle wykryta opl „demokratycznych cywilów”). Planowe ich użycie zapewne ograniczą do racjonalnego minimum (ot cel tuż obok szpitala etc., gdzie przypadkowe trafienie obok celu wywołałoby burzę medialną absolutnie niewartą zaoszczędzonych pieniędzy).

   Polubienie

   1. Jak na razie ujawnienie, że WKS posiadają więcej niż 1 sztukę KAB-500S-E jest chyba największą sensacją tych działań.
    Znaki na początku miały zamalowane wszystkie samoloty, w tzw. międzyczasie przywrócono je na (przynajmniej części) Su-24.

    Polubienie

 1. Dla personelu i pilotów bądź co bądź musi to być niezła przygoda. Ciepła pogoda, nowe doświadczenia, wszystko odbywa się oficjalnie a i pewnie jakiś dodatek finansowy wpadnie za uczestnictwo w misji zagranicznej 😉

  Polubienie

 2. Stoczniowcy ze Stoczni Północnej im Bohaterów Westerplatte w Gdańsku i konstruktorzy z CBKO-2 w Gdańsku powinni być dumni, że wnieśli swój wkład w walce z ISIS i wywrotowcami udającymi demokratów przyczyniając się do ograniczenia napływu uchodźców do UE z tej części świata w przyszłości.

  Polubienie

   1. Dart 775/II były tylko 3 jednostki – te trzy ostatnie co Stocznia czekała jak państwa się dogadają odnośnie rozliczeń. Bo to było już po tzw odzyskaniu niepodległości. Generalnie masz racje główna różnica tkwiła w uzbrojeniu je w AK-176 zamiast ZIF-725. Co do elektroniki to się nie wypowiadam bo to sobie radzieccy w Bałtijsku sami montowali.

    Polubienie

 3. Powinni. O ile potrafią samodzielnie myśleć – chciałbym zakładać, że tak jest, ale znam zbyt wielu ludzi na pozór (formalnie – „stara” matura i niezłe studia) inteligentnych, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć – scedowali myślenie na telewizor z TVN 24.

  Polubione przez 1 osoba

  1. >winni. O ile potrafią samodzielnie myśleć – chciałbym zakładać, że tak jest, ale znam zbyt wielu ludzi >na pozór (formalnie – „stara” matura i niezłe studia) inteligentnych, którzy nie potrafią samodzielnie >myśleć – scedowali myślenie na telewizor z TVN 24.

   Chyba nie ma tutaj jakieś zasady. Też znam wielu wykształconych ludzi po dobrych studiach itp a rozeznanie w geopolityce straszne. Powtarzanie sloganów za TV. A znam też i takich bez matury potrafiących w miarę nieźle przeanalizować sytuacje na świecie, całkiem odmiennie od tego co serwują nam media 🙂

   Polubienie

   1. Napisałem – „formalnie inteligentnych”. Z papierkami.
    Oczywiście – mogą być ludzie inteligentni bez formalnego wykształcenia – to wcale nie musi iść w parze.

    Polubienie

   1. Sam nie wiem. Na izraelskim forum tak twierdzą, ale z kosmosu baza wygląda znacznie lepiej niż z ziemi – z ziemi w zasadzie nie wygląda …

    I jeszcze takie zdjęcie z Latakii.

    hosting

    Polubienie

  1. Baza a i owszem, przydałaby się, ale kompletnie nie odnajduję się w planach Rosji. Druga baza tak blisko pierwszej to hmm: znów budujemy zaplecze, ściągamy wojsko do ochrony czegoś co będzie bronić ciężko a z operacyjnego punktu widzenia te 90-100km nic nie zmieni. Abo baza wysunięta (tylko T4), albo jakieś okolice Damaszku.. Wybór jest spory 🙂

   Mapka najświetniejsza nie jest, więc Abu ad-Duhor zaznaczone jeszcze jako SyAAF zamiast ISIS.

   Polubienie

   1. Jeśli chcą coś osiągnąć to chyba jednak powinni zintensyfikować naloty ? Do czego potrzebne będą kolejne maszyny. Lokalizacja bazy chyba nie jest aż tak istotna. Właśnie lepiej gdzieś bliżej Latakii itp niż wysunięte dalej T4

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s