Śmigłowce lotnictwa armijnego FR w Syrii – klipy

Niezłe ujęcia – w końcu bliższe spojrzenie na wiatraki.

Czyli 8-ki są nowe a Krokodyle są stare. Nieco dziwacznie.

Reklamy

15 uwag do wpisu “Śmigłowce lotnictwa armijnego FR w Syrii – klipy

  1. >czemu nie wysłali jakichś nowszych wersji „krokodyli” cały czas mnie nurtuje…

   Ta kwestia jest ciekawa szczególnie, że są tam oficjalnie i również używają nowoczesnego sprzętu casus Su-34

   Polubienie

 1. Tym bardziej, że 35-ty może efektywnie działań w nocy, a skuteczność Mi-24P w działaniach nocnych jest bardzo ograniczona. Jedyna zaleta Mi-24P to potężna siła ognia i duża celność „Singera”.

  Polubienie

 2. A tak z innej beczki, doszło rzekomo do rosyjsko-amerykańskiego spotkania na szczycie. Szczycie syryjskiego nieba. „Bazujące w Turcji amerykańskie myśliwce F-16 zetknęły się w trakcie lotów nad Syrią z samolotami rosyjskimi, które zbliżyły się do nich 32 km i zostały wizualnie zidentyfikowane przez kamery celownicze… Dowodzący kampanią powietrzną przeciwko Państwu Islamskiemu generał Charles Brown, dodał iż częstotliwość lotów rosyjskich samolotów nad Syrią jest znacznie mniejsza niż amerykańskich i nie powinny one poważniej zakłócić wykonywanych przez lotnictwo USA misji.” Jakich misji ja się pytam….? Gdzie efekty tych misji? Widział ktoś? I co robią amerykanie w syryjskiej przestrzeni powietrznej – bo to, że Rosjan zaprosił legalnie wybrany rząd to chyba zrozumiałe,,,

  Polubienie

 3. Trudno komentować takie doniesienia. Miejscami wydają się być co najmniej zastanawiające, a czasem absurdalne.
  A wracając do wiatraczka w Mi-24P. Tam nie ma klimatyzacji, a temperatury są wciąż dość wysokie – taki wiatraczek to ważna rzecz.

  Polubienie

 4. Dlatego bez wiatraczka ani rusz 🙂 Będzie dochodziło do incydentów NATO-RUS, wręcz jest to wkalkulowane w tę grę – tylko te analizy… takie absurdalne. Ostatnio czytałem, że obecność dwóch Su-30 oraz Iła w Syrii, Amerykanie odbierają jako próbę poznania częstotliwości stacji rlok w F-22!! No proszę.. Można? Można…

  Polubienie

 5. Myślę, że wersja P trafiła tam bo trafili tam konkretni piloci – wysłali wyselekcjonowane załogi a wraz z nimi znany im sprzęt a nie odwrotnie. Dwa, wersja P jest… sprawdzona, ma spore „kopyto” (dzięki owemu P i chyba dobrze nadaje się do przewidywanych zadań – imho ochrona lotniska w pierwszym rzędzie, jak w afganie niegdyś, pobocznie „tanie szatkowanie” z „30” i npr, w rezerwie znośne ppk), starszych maszyn i części do nich jest sporo a jak się je „zajeździ” to nie będzie jakoś strasznie szkoda (nawet zostawić Asadowi). Trzecia sprawa – i tu już zdecydowanie bardziej pytam niż cokolwiek twierdzę – te śmigłowce wyglądają imho bardzo dobrze, one są z jednostek czy może jednak wyciągnięte z mobów z pełnymi resusami?
  P.S.
  Jak ja lubię patrzeć na tę sylwetkę, nie wiem co w sobie ma , ale ma 🙂
  Nowsze z krótkimi skrzydełkami straciły sporo na „uroku osobistym”.

  Polubienie

  1. To bardzo ciekawe, czemu pozbawili ich nawet tego, bądź co bądź, może przestarzałego ale jednak jakiegoś systemu samoobrony. Rozpraszaczy gazów też nie ma mimo, że są na Mi-8.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s