Kalibr w locie nad Syrią – klip

Obserwujący i filmujący chyba byli nieco zdziwieni.

Reklamy

29 uwag do wpisu “Kalibr w locie nad Syrią – klip

   1. Aha no i do tego cele zapewne nie były zbyt wymagające ( żadnej obrony plot) swoją drogą ciekawe w co przywalili z tych Kalibrów 🙂 Czy to coś konkretnego ?

    Polubienie

   2. Jest jakiś filmik. W tym przypadku chyba w pole – w każdym razie z tego ujęcia.

    Ps. Od dziś do odwołania komentarze na blogu będą się ukazywać z pewnym (możliwie krótkim, ale różnie może z tym być) opóźnieniem. Komentarze z błędami w linkach do zdjęć będą usuwane – proszę o zachowanie należytej staranności podczas pisania komentarzy.

    Polubienie

 1. 3M14 w pole. To już profanacja 🙂 A tak serio dziwna sprawa, o ile te szczątki są po tym pocisku. To już naprawdę precyzyjna broń. A cele chyba raczej jakieś musieli dobrać do takiej akcji.

  Polubienie

  1. Nie każdy Kalibr dolatuje do celu – podobnie jak ine każdy Tomahawk.
   Już nie pamiętam, gdzie, ale kiedyś widziałem info o procencie „niedolotów” amerykańskich pocisków manewrujacych – i to bylo bodaj ~10 (a czasem więcej) % – z różnych powodów: błędów systemu, nierozpoznania trasy/punktu zwrotnego, uderzenia w nieprzewidzianą przeszkodę itp. Jak z 26 jeden nie doleciał to i tak bardzo dobrze.

   Polubienie

   1. Taka myśl mi sie nasunęła…może ten co trafił w pole został celowo zakłócony? Dla USA taka okazja mogła być nie do przepuszczenia…

    Polubienie

 2. „Ps. Od dziś do odwołania komentarze na blogu będą się ukazywać z pewnym (możliwie krótkim, ale różnie może z tym być) opóźnieniem. Komentarze z błędami w linkach do zdjęć będą usuwane – proszę o zachowanie należytej staranności podczas pisania komentarzy”

  Troszeczkę się zdziwiłem gdy mój komentarz musiał oczekiwać na Twoją akceptację, a nie było w nim zdjęcia i problemów z tego wynikających.

  Polubienie

 3. Możesz ocenić Szmul poprawność artykułu z…wiem, wiem, pudelka się nie cytuje ale Dura chyba napisał to na czym się w miarę zna i chyba nawet nieźle to opisał.

  Polubienie

  1. W drodze wyjątku (może Ci to umknęło, ale nie chcę, żeby na blogu pojawiały się odnośniki do tego portalu, hmm, powiedzmy, że informacyjnego). Skoro oni namiętnie usuwali moje komentarze (grzeczne i merytoryczne) to nie widzę powodu, dla którego mój blog ma pośrednio reklamować ów portal.
   Ów artykuł został już zrecenzowany przez Militarystę na wiadomym forum.

   Polubienie

   1. A co tu recenzować…. Mnie uderzyły dwie rzeczy. Pierwsza to pisanie przez Komandora Durę X-35 a nie Ch-35 Uran dowodzi albo machinalnego przepisywania z portali zachodnich, albo pisania studentami i brendowania tego albo amnezji…ponieważ kom. Dura musiał mieć język rosyjski w podstawówce i średniej i na początku służby. Zatem nie X nie Kh a Ch-35 Uran. To po pierwsze. Po drugie znów wychodzi poziom. Wystarczyło poczytać COKOLWIEK o rosyjskich rakietach skrzydlatych z NTW na przykład z ostatnich dwóch dekad aby darować sobie „zaskoczenie”. To jest niepoważne i świadczy o czytaniu Playboya, Murapola i AutoŚwiat a nie prasy branżowej. Artykuł z przed półtorej dekady: http://www.hudi5.republika.pl/hudi2/nowator.htm a i były nowsze i bardziej precyzyjne w NTW. Ostatni z tej wiosny gdzie są opisane Bujany-M i ich uzbrojenie. Wstyd coś takiego podpisywać własnym nazwiskiem. Tyle.

    Polubienie

 4. @ Militarysta

  Z grudnia 2014 jest dobry artykuł w NTW o Kalibrach i Iskanderach. Wszystko niemal wyłożone na tacy, a różnej maści „eksperci” są nagle przerażeni, pt. „to moga nas zaatakować z Morza Kaspijskiego?”

  Skończy się straszenie Iskanderami a zacznie Kalibrami 😉

  Polubienie

  1. A jest, i owszem, Tomasza Szulca. M.in. dotyczy związków między rodziną 3M14/3M54 a Iskanderem-K. A w numerze 01/2015 artykuł M. Gawędy o wykorzystaniu Iskanderów w manewrach Wostok-2014.
   Nic tylko czytać 🙂

   Polubienie

 5. ??? Mnie się akurat artykuły MG podobają… a tak się akurat złożyło, że w „sąsiednich” numerach nTW TSz i MG pisali o „manewrujących” Iskanderach…

  Polubienie

 6. Co najmniej 4 z 26 wystrzelonych Kalibrów nie osiągnęło celów – z powodów technicznych. Będzie radość na pewnym portalu, tzw. informacyjnym. Jak się dowiedzą za parę dni.
  Wszystkie 4 prawdopodobnie spadły na trasie w Iranie, w tym co najmniej 1 rozbił się na polu pod Takab.

  Polubienie

  1. Kolejna informacyjna „bombka”, jednakże niepotwierdzona. Jest to podobno news wygenerowany przez CNN na podstawie przecieku od pracowników amerykańskiego wywiadu, w odpowiedzi MO FR napisało ” W przeciwieństwie do CNN, nie powołując się na anonimowe źródła, pokażemy starty naszych pocisków i celów w które trafią w czasie rzeczywistym”,
   „Bez względu na to, jak przykre i niespodziewane jest to dla naszych kolegów w Pentagonu i Langley, nasz wczorajszy atak precyzyjnie kierowaną bronią w infrastrukturę ISIS w Syrii osiągnął swoje cele.”

   Polubione przez 1 osoba

   1. Są obrazki z Iranu, fakt, że póki co wiele z nich nie wynika.
    Wątpię, żeby MO FR pokazało jakikolwiek dowód, który będzie na 100 % przekonywał, że 100 % pocisków poraziło cele.

    Polubienie

   2. Wczoraj widziałem filmik z miejsca w którym podobno dymiły się szczątki rosyjskiego zestrzelonego „nowoczesnego” myśliwca… Syryjczyk na filmie wychwalał Allacha i pozował z dumą na tle ciemnego dymu. Nie znam arabskiego niestety.. więc pomógł mi translator google w opisie z którego dowiedziałem się jaki sensacyjny news mam przed oczami… Jednak innych doniesień, oprócz tego biednego Syryjczyka, świat już więcej nie wypluł…

    Polubienie

   3. Mi trudno uwierzyć, żeby takie doły zostawiło 6-metrowe bydle, o rozpiętości skrzydeł pow. 3 m, i wadze ok 1500 kg przy nawet minimalnej prędkości ok. 600 km/h. Rozumiem, że 450 kg głowica nie aktywowała się w momencie uderzenia i eksplodować nie mogła… Jednak, coś mnie te zdjęcia nie przekonują….
    Polubienie

   4. Jeśli leciał „ekonomicznie” i przyziemił gładko np na skutek zmniejszenia mocy silnika i nie osiągnięciu zadanej wysokości do tego głowica nie eksplodowała, czemu miało by być więcej zniszczeń Hakan?
    I tak jestem pewien że Irańska bezpieka jak każda inna delikatnie zasugerowała by skasowanie wszystkich zrobionych fotek i oddalenie się z miejsca na czas „sprzątania”
    Nie jest ważne ile ich spadło jeśli tylko udało im się porazić kilka niezastąpionych brodatych „kobiet i dzieci” razem z pieniędzmi IS i bronią.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s