Kalibr w locie nad Syrią – klip

Obserwujący i filmujący chyba byli nieco zdziwieni.

Reklamy

29 uwag do wpisu “Kalibr w locie nad Syrią – klip

   1. Aha no i do tego cele zapewne nie były zbyt wymagające ( żadnej obrony plot) swoją drogą ciekawe w co przywalili z tych Kalibrów 🙂 Czy to coś konkretnego ?

    Lubię to

   2. Jest jakiś filmik. W tym przypadku chyba w pole – w każdym razie z tego ujęcia.

    Ps. Od dziś do odwołania komentarze na blogu będą się ukazywać z pewnym (możliwie krótkim, ale różnie może z tym być) opóźnieniem. Komentarze z błędami w linkach do zdjęć będą usuwane – proszę o zachowanie należytej staranności podczas pisania komentarzy.

    Lubię to

 1. 3M14 w pole. To już profanacja 🙂 A tak serio dziwna sprawa, o ile te szczątki są po tym pocisku. To już naprawdę precyzyjna broń. A cele chyba raczej jakieś musieli dobrać do takiej akcji.

  Lubię to

  1. Nie każdy Kalibr dolatuje do celu – podobnie jak ine każdy Tomahawk.
   Już nie pamiętam, gdzie, ale kiedyś widziałem info o procencie „niedolotów” amerykańskich pocisków manewrujacych – i to bylo bodaj ~10 (a czasem więcej) % – z różnych powodów: błędów systemu, nierozpoznania trasy/punktu zwrotnego, uderzenia w nieprzewidzianą przeszkodę itp. Jak z 26 jeden nie doleciał to i tak bardzo dobrze.

   Lubię to

   1. Taka myśl mi sie nasunęła…może ten co trafił w pole został celowo zakłócony? Dla USA taka okazja mogła być nie do przepuszczenia…

    Lubię to

 2. „Ps. Od dziś do odwołania komentarze na blogu będą się ukazywać z pewnym (możliwie krótkim, ale różnie może z tym być) opóźnieniem. Komentarze z błędami w linkach do zdjęć będą usuwane – proszę o zachowanie należytej staranności podczas pisania komentarzy”

  Troszeczkę się zdziwiłem gdy mój komentarz musiał oczekiwać na Twoją akceptację, a nie było w nim zdjęcia i problemów z tego wynikających.

  Lubię to

 3. Możesz ocenić Szmul poprawność artykułu z…wiem, wiem, pudelka się nie cytuje ale Dura chyba napisał to na czym się w miarę zna i chyba nawet nieźle to opisał.

  Lubię to

  1. W drodze wyjątku (może Ci to umknęło, ale nie chcę, żeby na blogu pojawiały się odnośniki do tego portalu, hmm, powiedzmy, że informacyjnego). Skoro oni namiętnie usuwali moje komentarze (grzeczne i merytoryczne) to nie widzę powodu, dla którego mój blog ma pośrednio reklamować ów portal.
   Ów artykuł został już zrecenzowany przez Militarystę na wiadomym forum.

   Lubię to

   1. A co tu recenzować…. Mnie uderzyły dwie rzeczy. Pierwsza to pisanie przez Komandora Durę X-35 a nie Ch-35 Uran dowodzi albo machinalnego przepisywania z portali zachodnich, albo pisania studentami i brendowania tego albo amnezji…ponieważ kom. Dura musiał mieć język rosyjski w podstawówce i średniej i na początku służby. Zatem nie X nie Kh a Ch-35 Uran. To po pierwsze. Po drugie znów wychodzi poziom. Wystarczyło poczytać COKOLWIEK o rosyjskich rakietach skrzydlatych z NTW na przykład z ostatnich dwóch dekad aby darować sobie „zaskoczenie”. To jest niepoważne i świadczy o czytaniu Playboya, Murapola i AutoŚwiat a nie prasy branżowej. Artykuł z przed półtorej dekady: http://www.hudi5.republika.pl/hudi2/nowator.htm a i były nowsze i bardziej precyzyjne w NTW. Ostatni z tej wiosny gdzie są opisane Bujany-M i ich uzbrojenie. Wstyd coś takiego podpisywać własnym nazwiskiem. Tyle.

    Lubię to

 4. @ Militarysta

  Z grudnia 2014 jest dobry artykuł w NTW o Kalibrach i Iskanderach. Wszystko niemal wyłożone na tacy, a różnej maści „eksperci” są nagle przerażeni, pt. „to moga nas zaatakować z Morza Kaspijskiego?”

  Skończy się straszenie Iskanderami a zacznie Kalibrami 😉

  Lubię to

  1. A jest, i owszem, Tomasza Szulca. M.in. dotyczy związków między rodziną 3M14/3M54 a Iskanderem-K. A w numerze 01/2015 artykuł M. Gawędy o wykorzystaniu Iskanderów w manewrach Wostok-2014.
   Nic tylko czytać 🙂

   Lubię to

 5. ??? Mnie się akurat artykuły MG podobają… a tak się akurat złożyło, że w „sąsiednich” numerach nTW TSz i MG pisali o „manewrujących” Iskanderach…

  Lubię to

 6. Co najmniej 4 z 26 wystrzelonych Kalibrów nie osiągnęło celów – z powodów technicznych. Będzie radość na pewnym portalu, tzw. informacyjnym. Jak się dowiedzą za parę dni.
  Wszystkie 4 prawdopodobnie spadły na trasie w Iranie, w tym co najmniej 1 rozbił się na polu pod Takab.

  Lubię to

  1. Kolejna informacyjna „bombka”, jednakże niepotwierdzona. Jest to podobno news wygenerowany przez CNN na podstawie przecieku od pracowników amerykańskiego wywiadu, w odpowiedzi MO FR napisało ” W przeciwieństwie do CNN, nie powołując się na anonimowe źródła, pokażemy starty naszych pocisków i celów w które trafią w czasie rzeczywistym”,
   „Bez względu na to, jak przykre i niespodziewane jest to dla naszych kolegów w Pentagonu i Langley, nasz wczorajszy atak precyzyjnie kierowaną bronią w infrastrukturę ISIS w Syrii osiągnął swoje cele.”

   Polubione przez 1 osoba

   1. Są obrazki z Iranu, fakt, że póki co wiele z nich nie wynika.
    Wątpię, żeby MO FR pokazało jakikolwiek dowód, który będzie na 100 % przekonywał, że 100 % pocisków poraziło cele.

    Lubię to

   2. Wczoraj widziałem filmik z miejsca w którym podobno dymiły się szczątki rosyjskiego zestrzelonego „nowoczesnego” myśliwca… Syryjczyk na filmie wychwalał Allacha i pozował z dumą na tle ciemnego dymu. Nie znam arabskiego niestety.. więc pomógł mi translator google w opisie z którego dowiedziałem się jaki sensacyjny news mam przed oczami… Jednak innych doniesień, oprócz tego biednego Syryjczyka, świat już więcej nie wypluł…

    Lubię to

   3. Mi trudno uwierzyć, żeby takie doły zostawiło 6-metrowe bydle, o rozpiętości skrzydeł pow. 3 m, i wadze ok 1500 kg przy nawet minimalnej prędkości ok. 600 km/h. Rozumiem, że 450 kg głowica nie aktywowała się w momencie uderzenia i eksplodować nie mogła… Jednak, coś mnie te zdjęcia nie przekonują….
    Lubię to

   4. Jeśli leciał „ekonomicznie” i przyziemił gładko np na skutek zmniejszenia mocy silnika i nie osiągnięciu zadanej wysokości do tego głowica nie eksplodowała, czemu miało by być więcej zniszczeń Hakan?
    I tak jestem pewien że Irańska bezpieka jak każda inna delikatnie zasugerowała by skasowanie wszystkich zrobionych fotek i oddalenie się z miejsca na czas „sprzątania”
    Nie jest ważne ile ich spadło jeśli tylko udało im się porazić kilka niezastąpionych brodatych „kobiet i dzieci” razem z pieniędzmi IS i bronią.

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s