TOS-y czy bombki paliwo-powietrzne, oto jest zagadka – klip

Moim zdaniem to jest efekt ognia TOS-ów, jestem przekonany tak na 90 %.

Z drugiej strony coś tam lata – słychać w tle.

Reklamy

30 uwag do wpisu “TOS-y czy bombki paliwo-powietrzne, oto jest zagadka – klip

   1. Jedna uwaga – jeśli już to NIEWYBUCH. „Niewypał” to by był jakby RBK nie odczepił się od samolotu ew. nie nastąpiłoby jego rozcalenie i walnąłby gdzieś o glebę w całości.

    Polubienie

  1. Podsumuję to komentarzem znalezionym przed chwilą w necie „Russia bombed (planes + cruise missiles) Syria 138 times in one week. Entire non-US „Coalition” forces bombed 135 times in 13 months.” Dziękuję..

   Polubienie

 1. …gdy bylem ambasadorem Izraela przy UE, próbowałem zdobyć prywatny numer (era przed telefonami komórkowymi) telefonu jednego z wysokich urzędników UE, który byl Anglikiem. Urzędnik ten nie mogl zrozumieć po co mi ten numer – odpowiedziałem, ze na wypadek gdyby cos sie wydarzyli w weekend – „Panie Ambasadorze w Europie nic nie dzieje sie w weekend” – https://www.polskieradio.pl/9/313/Artykul/1504275,Byly-szef-Mossadu-niszczenie-Hamasu-nazywamy-przycinaniem-trawy podsumowanie komentarza Hakana… a biorąc pod uwagę dzialania Niemiec w sprawie imigrantów – w Europie nic tez, najwidoczniej nie dzieje sie w sierpniu… oj musi sie zmienić pare spraw w EU i dalej jestem zdania, ze Niemcy mają kryzys przywództwa…

  Polubienie

   1. A rzeczywiście. Dzięki Duszku. Na Syria.24 pojawiła się takie news: „Chinese fighter jets will soon join the Russian air strikes in Syria” Możliwe to?

    Polubienie

   1. Chyba coś poszło nie tak z uzbrojeniem RBK i nie nastąpiło prawidłowe rozcalenie, wskutek czego kaseta walnęła w grunt i rozsypała ładunek nieszkodliwie.
    Ale w związku z tym moje pytanie: czy wie ktoś, w jaki sposób i kiedy następuje uzbrojenie tych „bombek” AO-2,5 (to samo dotyczy większych bomb AO-10 i SPBE-D)? Czy następuje to dopiero po zrzucie? I jak? Mechanizm bezwładnościowy? (uzbrojenie zapalników pod wpływem sił działających na kasetę i jej ładunek wskutek wymuszonego hamowania spadochronem?

    Polubienie

   2. Darth to jest chyba tak…
    Kaseta się rozcala wysypują się bombki które dzięki tym „skrzydełkom” wchodzą w ruch wirowy (jednocześnie zwiększa się dzięki nim pole rozrzutu) ta blaszka ze skrzydełkami to jakby nakrętka scalająca dwie połowy (ładunki) ok no w skrócie całość wiruje ten ruch aktywuje zapalnik jednocześnie dzięki temu wirowaniu ładunek rozcala się na dwa właściwe ładunki spada na ziemie i wybucha.
    To wszystko są moje spekulacje po lekturze wikipedii.
    Ogólnie to te na tych pierwszych dwóch zdjęciach strasznie…czysto wyglądają
    stan magazynowy albo może ten nowszy wariant.

    Polubienie

  1. Dobry klip devgru – ostro działają, niski przelot.
   A tak przy okazji – sekretarz obrony USA stwierdził, że „FR niebawem zacznie ponosić straty w Syrii”. Czyżby USA zamierzało coś nowego podrzucić „umiarkowanym islamistom” ?

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s