Tajemniczy Murmańsk-BN, ciąg dalszy

W czerwcu skreśliłem kilka słów nt. tego systemu – obecnie pojawiło się niezłe foto rozwiniętego Murmańska-BN.

original

Reklamy

8 uwag do wpisu “Tajemniczy Murmańsk-BN, ciąg dalszy

 1. Skoro ma taki zasięg to cały Bliski Wschód, połowa Azji, cała Europa i duża część Afryki jest pod kontrolą tego systemu. Na jednym ze zdjęć( w necie) jest aż 12 tyczek tego systemu. Mam pytanie ile potrzeba tych pojazdów żeby to miało zadziałać?

  Polubienie

  1. Fajnie coraz lepsze fotki tego tajemniczego systemu. Generalnie ciekawe czy pracuje też na innych zakresach częstotliwości gdzieś na bliższych zasięgach prócz HF. Swój niesamowity zasięg osiąga podobnie jak radiolokatory OTH, czy ogólnie łączności krótkofalowej przez odbicie sygnałów od jonosfery. Jak wiadomo na HF można wysyłać sygnały na tysiące kilometrów.

   Polubienie

 2. W ogóle ostatnie parę lat to wysyp informacji (niepełnych) na temat nowych systemów szeroko rozumianej walki radioelektronicznej. I co ciekawe nie tylko wysyp ale i wprowadzanie do użytku. W/w Murmańsk, Rtut, Krasucha-2/4, Borisoglebsk, Moskwa-1 itp. O ile w innych dziedzinach jakieś spowolnienie jest , to tu nie widać tego. Mógłbyś częściej poruszać na blogu tematy związane z elektroniką w Rosji bo tam się dzieje. Na początku lat 20 tego wieku Rosji ma postępować mała rewolucja dotycząca działań WRE oparta na innych zasadach.(fotonika)

  Polubienie

 3. Według Centrum WRE Floty Morza Czarnego zestaw FR składa się z pojazdu dowodzenia, dwóch pojazdów antenowych z przyczepami i przyczepy z agregatami zasilającymi.
  Kompleks GT-01 z twojego zdjęcia (szmul75) znajduje się na Krymie od 2014r.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s