Syria – nowe klipy z bombień WKS

A tymczasem rządowi nie tylko stanęli praktycznie w miejscu, ale zaczynają tracić tu i ówdzie teren.

Moim zdaniem jest już raczej jasne, że obecny, mikry kontyngent WKS nie zmieni strategicznego położenia sił rządowych – tym bardziej, że sprawność  maszyn zaczyna spadać (wynosi obecnie około 70 %). Trzeba dosłać nowe maszyny (najlepiej kolejny mieszany pułk, a jeszcze jeden przygotowywać do rotacji, zanim pierwsza zmiana się technicznie rozsypie), znacząco zwiększyć dostawy sprzętu dla rządowych i tempo szkoleń oraz zacząć poważnie myśleć o wojskach lądowych. Inaczej będzie się odbywać takie dreptanie prawie w miejscu jak się to dzieje od kilku tygodni. O ile rzecz jasna WWP chce osiągnąć sukces wojskowy w Syrii. Bo to wcale nie jest takie oczywiste.

Pierwsze celne, drugie dyskusyjne, trzecie chyba pudło.

Reklamy

17 uwag do wpisu “Syria – nowe klipy z bombień WKS

 1. Zastanawiam się dlaczego do tej pory nie ma Mi-28 w działaniach, czego im brakuje czy kto stoi na przeszkodzie aby zaczęły tam działać. Idealny sposób na precyzyjne uderzenia. W Iraku chyba są całkiem skuteczne.

  Polubienie

 2. Niedługo minie miesiąc od daty rozpoczęcia operacji WKS w Syrii. Częstotliwość nalotów jak na taką ilość samolotów bardzo duża. Czy słychać coś o rotacji załóg , samolotów? To jest prawie nieprawdopodobne że i ludzie, i sprzęt to wytrzymuje. Czy może po cichu jest rotacja i tego i tego? Z drugiej strony na zdjęciach z koszar czy lotniska wygląda to jak manewry na zaproszenie z zaprzyjaźnionego kraju.

  Polubienie

 3. Dobry wieczór. Za Amerykanami: 30 % samolotów jest niesprawnych (cokolwiek to znaczy). Uważam to za całkiem przyzwoity wynik w obliczu takiej intensywności użytkowania. Poprawią logistykę a najważniejsze może zaczną wymieniać i samoloty to wynik się poprawi. Jednak to całkiem nowe doświadczenie dla WKS.

  Polubienie

  1. Dobry wieczór.
   WWS już nie ma – pozwoliłem sobie poprawić. 70 % to taki sobie wskaźnik sprawności, ale z drugiej strony te dane z USA są cokolwiek dziwne (np. skąd im się wzięły samoloty transportowe w ramach kontyngentu i jak wyliczyli ich sprawność na 50 %).

   Polubienie

 4. W 100 % wiarygodnych nie ma nigdzie. Ja tam czytam odpowiednią zakładkę na Lost Armour (zbiera to co zbiera runet) plus to co wrzuca (z poprawką na Jego optymizm) wiadomo gdzie Marek81. Na więcej szkoda mi czasu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s