Nowe klipy MO FR z bombienia, ciekawa realizacja

Pomysłowo zrobione.

Reklamy

31 uwag do wpisu “Nowe klipy MO FR z bombienia, ciekawa realizacja

   1. Tak jak pisałem. Stoją w miejscu albo się cofają. Możliwości bojowe sił rządowych są dużo niższe niż można było się spodziewać. Jeśli WWP chce wygrać faktycznie militarnie i nie chce na zwycięstwo czekać kolejnych kilku lat – interwencja lądowa jest niezbędna. A także zwiększenie kontyngentu lotniczego, bo obecny „robi bokami”. Liczba samolotolotów średnio na dobę zmniejsza się z każdym dniem.

    Polubienie

   2. Nie wiadomo czy brak nadal większej liczby samolotów WKS to decyzja polityczna czy dalej logistyczna związana z ograniczeniami bazy w Latakii? Coś tam niby rozbudowują ale brak konkretnych dowodów. Istnieją jakieś przesłanki, ploty, iż w ogóle będą zwiększać komponent lotniczy ? Niby mieli zwiększać ilość lotów ( co byłoby oczywiste gdyby dosłali nowe maszyny) a tak jak piszesz się cały czas zmniejsza bo obecny stan już nie wyrabia.

    Polubienie

 1. Operator nie wziął po uwagę że śmigłowiec leciał to i bomba leciała, wiadome że nie leci jak kamień w studnię centralnie w dół. Za bardzo poczuł się kamerzystą

  Polubienie

 2. Dopóki rządowi walczyli tylko przeciw „moderatom” ,a przeciw ISIS tylko w rejonie Kuwejres to wyglądało to dobrze, a momentami nawet bardzo dobrze. Gdy ISIS przestało być bierne i zaatakowało koordynując dodatkowo ataki z „moderatami” oraz wykorzystało bodaj 3 dni burzy piaskowej to sytuacja rządowych od razu zrobiła się zła. Zwiększenie komponentu lotniczego wydaje się niezbędne, 1 czy 2 brygady choćby „kadyrowców” też by się przydały.

  Polubienie

 3. I jeszcze taka kwestia, że gdy SAA zdobywa jakąś wioskę czy miasteczko to zostawia tam garnizon przeważnie obrony terytorialnej z NDF. Gdy taka miejscowość jest atakowana przez ISIS to po pierwsze uderzają VBIED i to kilkoma niszcząc blokposty/posterunki i eliminując od razu większość takiego garnizonu. Po drugie zaraz po atakach samobójców wpada wataha ISIS, która nie liczy się kompletnie ze stratami własnymi i rządowi albo są wybijani do nogi albo uciekają w popłochu. Walka z ISIS dla rządowych jest naprawdę niełatwa. Nie żebym ich nieudolność usprawiedliwiał, ale tak właśnie jest.

  Polubienie

 4. Dlatego też po nich wszystkich powinien przejechać termobaryczno-pancerny walec rosyjskich brygadowych grup bojowych. Inaczej, nawet ze zwiększonym kontyngentem lotniczym WKS, to będzie trwać lata. Niestety, nigdy nie ma dróg na skróty. Lotnictwo bez udziału wojsk lądowych może wygrywać wojny jedynie z państwami cywilizowanymi, nieodpornymi na zniszczenie infrastruktury cywilnej – tak jak to miało miejsce w 1999 roku w Jugosławii.

  Polubienie

  1. >lotnictwo bez udziału wojsk lądowych może wygrywać wojny jedynie z państwami cywilizowanymi, >nieodpornymi na zniszczenie infrastruktury cywilnej – tak jak to miało miejsce w 1999 roku w >Jugosławii.

   W sumie taki paradoks. Tak można załatwić większość cywilizowanych państw i zmusić do ustępstw/ kapitulacji. Nie trzeba niszczyć ich sił zbrojnych. No chyba,że dany kraj ma dość silny system OPK czy atom z odpowiednimi środkami przenoszenia 🙂

   Polubienie

   1. Dokładnie tak Jarku. Szczególnie takie, które nie mają jak odpowiedzieć, nawet symbolicznie.
    Ps. Nie ma oznak (w źródłach jawnych) by FR przygotowywała się do zwiększenia kontyngentu lotniczego. Choć to jeszcze niczego nie przesądza.

    Polubienie

   2. A co z tymi pogłoskami o rozbudowie lotniska w Latakii?
    Taką nagłą aktywność IS można podpiąć pod zwiększanie sił WKS w Syrii…zwyczajnie uprzedzają przeciwnika i działają dopóki mogą.
    I takie pytanie mam dlaczego FR nie podaruje SAAF swoich starych przecież Su-22 czy Migów-21 sami ich i tak nie używają (choć mogę się mylić bo ponoć Su-22 dostają od lub poprzez Iran)
    Dajmy im jeszcze trochę czasu może tak do grudnia, 2 miesiące operacji to aż nad to by zanalizować co się zrobiło, podjąć decyzje co robić dalej i wprowadzić je w życie.
    Przecież Święta będą brodatym kobietom i dzieciom bombowe prezenty też się należą 🙂

    Polubienie

   3. Być może dlatego, że MiGi-21 nie są składowane. Mam poważne wątpliwości czy nawet najnowsze Su-17M4 są składowane. Jeśli nawet to by wymagały zapewne kapitalnych remontów.

    Polubienie

  2. Jakkolwiek szeregowych „brodaczy” z umysłami przeżartymi ideologią i marzeniami o byciu męczennikiem z pewnością mają sporo w zapasie i ci będą się rwać na niewiernych to ta bardziej racjonalna część szeregowych powinna poczuć trochę respektu do potencjalnego przeciwnika, a już z pewnością ich dowódcy mają (niestety) dość rozumu by nie zachowywać się honorowo i unikać stawania „suchaputnym” w walnej bitwie w otwartym polu bo mają świadomość, że by ich albo rozwalcowali albo utopili w morzu ognia, raczej zaczną się bawić w walki miejskie i ew. jakieś górsko-partyzanckie posyłając tu i ówdzie szahidów dla podniszczenia morale przeciwnika., tym samym WWP wraz ze świtą stanie przed wyborem przyjęcia walki na zasadach przeciwnika i pokazywania w telewizji cynkowych pudeł po chirurgicznym zajmowaniu miast lub też demonstrowania jak się wyburza owe miasta za pomocą artylerii co z kolei zaowocuje na świecie świetną prasą wzmiankującą coś o biednych cywilach. Dwie, równie atrakcyjne opcje, może więc podejście powoli, ale z daleka nie jest takim złym wyborem?

   Polubienie

   1. Nie wiem tylko co serio stoi na przeszkodzie dosłać jeszcze trochę Su-25M i Su-34, Su-24M :/ Logika gdzieś znowu powoli się ulatnia. Chyba, że problem jest stricte logistyczny i nie ma gdzie rozstawić większej liczby maszyn.

    Polubienie

 5. Tzn. te Su-30SM się świetnie nadają do bombienia, ale loty w takiej konfiguracji (2x OFAB-250) to raczej desperacja.
  Ja logiki w działaniach Putina NIGDY nie widziałem 🙂
  Na upartego tam można jeszcze coś „upchnąć”, tym bardziej, że i tak nikt się tam ściśle nie stosuje do reguł taktycznego rozśrodkowania na płaszczyznach postojowych.

  hosting

  Ps. Na runecie wpadli na pomysł, żeby Iły-76 latające do/z Chmejmim bombiły po drodze – mają przecież możliwość podwieszania bomb 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s