Nowe Su-34 dla WKS FR – fotka

Wczoraj dostarczono kolejne dwie maszyny – co ciekawe tym razem nie do jednostki liniowej.

Obie maszyny (czerwona „10” i „11”) trafiły do centrum wyszkolenia bojowego w Lipiecku. Warto dodać, że liniowy 559. pułk czeka jeszcze na 1 Su-34, aby zakończyć pełne przezbrojenie na ten typ maszyny. Następny w kolejce miał być 277. pułk, ale plany uległy zmianie i będzie wybrana jednostka z POW – 11. lub 37. samodzielny pułk mieszany.

Łącznie dostarczono WKS w 2015 roku  póki co 11 Su-34 (plan przewiduje dostawę 16 maszyn).

2508498_original

Reklamy

35 uwag do wpisu “Nowe Su-34 dla WKS FR – fotka

  1. No ja będę bardzo zaskoczony jak jeszcze kolejny prototyp poleci w tym roku. Tak czy siak myślę, że po ostatnim dość długim zastoju w programie PAK FA przynajmniej jeśli chodzi o prototypu sprawy nieco przyspieszą. Pod koniec roku mają się też rzekomo rozpocząć testy statyczne nowej jednostki napędowej izd 30 czy jak to tam zwą 🙂 Ciekawe jak im wyjdzie ten nowy napęd. Jest to w sumie ogromne wyzwanie. No ale zwiększą też sporo możliwości nowej maszyny.

   Polubienie

 1. Wracając do tytułowych Su-34. Samoloty pierwszej serii zbierały negatywne opinie o ich jakości, różnicach w wykonaniu itp. Nie wiem jaka jest faktycznie sprawność i wartość maszyn owej pierwszej serii i tu upatruję przyczyn skierowania tych 2 nowych do szkolnictwa, maja zapewnić jakieś realne możliwości szkolenia dla wchodzącego typu. Malowanie też („10” ze zdjęcia) dostały „wczesne”, właściwe dla maszyn z tego ośrodka.

  Polubienie

 2. Rosja przeprowadziła dziś ćwiczenia systemów dowodzenia, kontroli itp podczas testów rakietowych sił strategicznych i nie tylko. Tu-160 odpaliły ALCM ( swoją drogą mogły na celach w Syrii przećwiczyć) K117 Briańsk odpalił pocisk R-29M Siniewa. Podolsk natomiast odpalił R-29. Prócz tego przeprowadzono odpalenie prawdopodobnie 3M14 Kalibr z Morza Kaspijskiego, pociski manewrujące systemu Iskander, oraz SS-25 Topol.

  Polubienie

  1. Dobre ujęcie startu pocisku z bsl. A tutaj jeszcze jeden filmik z ćwiczeń. Kilka ciekawych ujęć. Między innymi załadunek Ch-555 czy też odpalenie Topola z różnych ujęć. Ładny ujęty start Tu 160 🙂

   Polubione przez 1 osoba

   1. Wracając jeszcze do ćwiczeń sił strategicznych to tutaj dopiero mieli rozmach. Nie wiem czy wszyscy czytelnicy znają.Rok 1991 i salwa 16 pocisków R-29M z okrętu Nowomoskowsk robi wrażenie( choć na nagraniu nie jest to zbyt dobrze pokazane ale takie czasy :))
    W sumie jedyne takie odpalenie całej salwy z SSBN Operacja Behemot.

    Polubienie

  2. Do czego służy ta rama okalająca kabinę i przedział silnika? Ładnie wyrównuje ona obrys wozu. Czysto eksploatacyjne, jako widoczna dla kierowcy ułatwia ona wjazd w jakieś ciasne tunele, garaże stanowiąc podpowiedź, czy nie zahaczy o nic częścią „rakietową”, chroni też szyby, lusterka (w ograniczonym stopniu) i inną drobnicę na wozie przed uderzeniem jakimiś gałęziami etc. Podstawowym zastosowaniem wydaje mi się jednak możliwość rozpięcia na wozie jakiejś siatki maskującej, plandeki czy też plandeki ze stosownym nadrukiem – „banera” pozwalającego upodobnić wóz do np. wagonu kolejowego. Jakieś inne zastosowania (poza drabinką ułatwiającą mycie szyb :P)?

   Polubienie

  1. Ciekawe. Chodzi o belkę do podwieszania R-77 ? W ogóle to zaczynam się skłaniać ku temu, że jednak WKS dysponuje nowymi pociskami A-A casus bomb kierowanych.

   A tutaj fajny filmik z strzelań S-400. Dobre ujęcia poszczególnych wozów wchodzących w skład kompleksu

   Polubienie

 3. Nie tylko Mig-31 ale i Su-35 ma belki AKU-170

  W tym roku podpisano kontrakt na zakup izdielje 170-1 z dostawą w latach 2016-2017 na sumę 13 175 178 880,15 rubli , być może że wcześniej już byłby jakieś dostawy.

  Polubienie

  1. Wczoraj się okazało oficjalnie, że RWW-SD (dziwne, że taka nazwa została użyta przez źródło, bo to w zasadzie nazwa eksportowa) są w produkcji seryjnej dla WKS od trzech lat. W takim razie czemu rakiet nie zabrali do Syrii ?
   RWW-MD wejdzie do produkcji seryjnej rzekomo jeszcze w bieżącym roku.

   Polubienie

 4. Jakiego jeszcze królika wyciągną z kapelusza ? Bo teraz może, nie czy, tylko kiedy. ŚP mój stryj major z 18 brygady z Bolesławca na tematy związane z bronią ZSRR zawsze mówił że „gówno wiemy i gówno prawda to co wiemy”.

  Polubienie

 5. Twój Stryj miał rację. Najbezpieczniej jest pisać o wzorach uzbrojenia, które mają po kilkadziesiąt lat – wtedy jest szansa (ale nie pewność), że piszemy z grubsza prawdę 🙂 Pisanie o współczesnym rosyjskim uzbrojeniu to w dużym stopniu pomieszanie hipotez i spekulacji. Ale cóż począć 🙂

  Polubienie

 6. Z tą eksportową wersją to może być tak, że nazwa jest dezinformacją, może „budżetowczo” zdecydowano się na wprowadzenie wariantu eksportowego do linii – akurat będzie można ją solidnie potestować, rozwinąć produkcję, wyleczyć seryjną produkcję z jakichś problemów jakościowych, na zagraniczne misje, do strzelań ćwiczebnych, może coś się potem wyprzeda z zapasów a może wymieni jakiś moduł elektroniczny na docelowy i już będzie wersja pełna. W sunie dość popularny u nich teraz trik z wariantu eksportowego do własnego (a za rozwój zapłaci klient). Zamieszanie związane z oznaczeniem generujące spekulacje to też jest zysk.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s