MO FR odbiera kolejny pułkowy zestaw S-400 i zamawia nowe samoloty dowodzenia

Jest to już dziesiąty, pułkowy zestaw kompleksu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego S-400 dostarczony siłom zbrojnym Federacji Rosyjskiej.

Zestaw trafił do COW. W bieżącym roku Ałmaz-Antej dostarczy jeszcze jeden pułkowy zestaw S-400.

MO FR zamówiło w PAO Tupolew dwa samoloty – latające punkty dowodzenia Tu-214PU-SBUS z nowym, pokładowym węzłem łączności. Warto dodać, że obecnie FR posiada dwa prezydenckie latające punkty dowodzenia Tu-214PU.

Reklamy

21 uwag do wpisu “MO FR odbiera kolejny pułkowy zestaw S-400 i zamawia nowe samoloty dowodzenia

 1. S-400 dostarczane do SZ FR, a nie długo Iran dostanie(?) dawno zamówione zestawy S-300. Coś tam teraz podpisują Rosja i Iran na wystawie w Dubaju (kontrakt dotyczący dostawy)
  Ciekawe czy wiadomo w jakiej będzie to komplementacji bo od czasu zamówienia (2007) minęło troszkę czasu i pewnie już niektóre komponenty nie są produkowane. Ciekawi mnie jak Persowie przejdą etap szkolenia i czy będą w stanie poziomem wyszkolenia wykorzystać możliwości S-300(?)?

  Polubienie

  1. >S-300WM

   Nieźle. System ma świetne charakterystyki (przynajmniej na papierze ;)). Lepsze od S-300PM a w zakresie ABM można polemizować czy nie lepsze od S-400. Cele aerodynamiczne zresztą może przechwytywać do ponad 300km ( oczywiście wiadomo, że specyficzne przy odpowiednich warunkach. itp)

   Polubienie

 2. Na jednym z forów ktoś się wypowiadał że ten s-300 WM to wersja s-300W4 systemu dla FR, tylko mniej nowoczesna.
  „The S-300VM is an export variant of the S-300V upgrade. The domestic equivalent is called the S-300V4. It’s extremely likely, though not certain, that the S-300V4 is far more advanced then the VM.”

  Polubienie

 3. Czyta się jak materiał z prasy kolorowej sponsorowany przez KRET-a. W każdym razie ja na poważnie do czegoś takiego nie podejdę. Same ogólniki w absurdalnym sosie. Nawet ów tajemniczy system nie został zidentyfikowany 🙂
  Samo źródło na poziomie Debki, albo i gorzej, bo bezrefleksyjnie cytuje bzdury Debki w swoich materiałach.

  Polubienie

  1. >Nawet ów tajemniczy system nie został zidentyfikowany 🙂

   Zapewne chodzi o słynną Krasucha-4 🙂 Nie ujmując nic możliwościom tego systemu, bo na pewno są dość imponujące to wiadomo jak to we wszelkiego rodzaju prasie lubią podkolorować. Teraz pojawiło się info o „bańce radioelektronicznej” w Syrii i rzekomo sami dowódcy NATO to przyznają w tym Breedlove hehe 🙂

   Polubienie

 4. Syria ma teraz bardzo dobrą obronę przeciwlotniczą
  Ciekawi mnie reakcja Izraela , który teraz znajdzie się choćby częściowo w zasięgu tego systemu . W takiej sytuacji jeszcze nie byli.

  Polubienie

   1. W RPK-74 zrezygnowano chyba z (masowego) używania 75 nabojowego magazynka bębnowego znanego ze starszych RPK, decydując się wyłącznie na długie, 45 nabojowe banany (choć zapewne jakaś partia tych magazynków była dostępna). „Stary bęben” jest metalowy, ten jest mocno „plastikowy” choć z pewnością zasadą działania i wewnętrzną strukturą się nie różni, ale czy mieści on 75 naboi? Zapewne tak, ale głowy nie dam. Natomiast 95 naboi mieści współczesny „ślimak”: http://media.moddb.com/images/groups/1/2/1312/AK-12_Kaliber.jpg

    Polubienie

 5. >Jest to już dziesiąty, pułkowy zestaw kompleksu przeciwlotniczego

  Czyli mają 10 pułków. W każdym pułku po 2 bataliony? W każdym batalionie po 8 wyrzutni( teoretycznie bo chyba były i takie gdzie jest 6, natomiast niektóre bataliony S-300PM mają np po 12 wyrzutni)

  Polubienie

 6. Jeszcze w tym miesiącu WKS odbiorą pierwszą partię ciężkich, podkadłubowych zasobników WRE dla Su-34. Robi się coraz ciekawiej. Podobno Chibiny przy najnowszym dziele KRET-a to mały pikuś.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s