T-90A w Syrii – fotka

Pojawiła się pierwsza fotka rosyjskich T-90A w Chmejmim.

s4IEEih

Reklamy

40 uwag do wpisu “T-90A w Syrii – fotka

 1. I wszystko jasne, patrząc tak na te pierwsze zdjęcie widząc mikrofony pomyślałem że jakaś konferencja , tylko po co im Korg-Yamaha i po co tyle mikrofonów?

  Polubienie

 2. Rozumiem, że to jeden z owych 4 czołgów widocznych na zdjęciach satelitarnych z początku interwencji. Ochrona bazy. Pasują pod to i te szańce(?) i w ogóle otoczenie.

  Szanowny pan Brzuchacz w tielniaszce to może być technik lub specjalista i wówczas nie liczy się to jak szybko biega tylko co potrafi (albo dekownik tak zwany :P). Mnie zaintrygowali panowie z 2 fotki – co oni mają podpięte w miejscu, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę (pierwszy rząd, 4 i ~16 od lewej)? Poduszeczki sobie popowieszali do siedzenia?

  Polubienie

 3. Czołgów jest bodajże 6, lub może i więcej, od dawna nie ma nowych zdjęć satelitarnych upublicznionych.
  Panowie mają takie ustrojstwo do siedzenia, dość miękkie i dobrze izoluje jak chcesz sobie usiąść na twardym, mokrym itd. Popularne w wojsku rosyjskim i ukraińskim, a może i generalnie popularne w wojsku, nie wiem.

  Polubienie

  1. >od dawna nie ma nowych zdjęć satelitarnych upublicznionych.

   Ciekawe czemu. Wcześniej rzeczywiście były częściej publikowane. Ostatnie chyba z 18 października. Z drugiej strony w Chmejmim chyba niewiele się zmieniło od tego czasu.

   Polubienie

  1. A no tak. Choć pamiętam jedna już była na ostatnim zdjęciu satelitarnym. Sądziłem, że budują je w celu zwiększenia liczby maszyn na lotnisku. Ale na razie jak wiadomo nic takiego nie miało miejsca. Swoją drogą ciekawe na ile prawdą jest zwiększenie liczby żołnierzy?

   Polubienie

 4. Przy tak intensywnej eksploatacji sprzętu wymagana czterobrygadówka + rezerwy. Zwiększenie personelu jest logiczne. Rośnie też zapewne ochrona bazy o ilości doradców i „doradców” nie wspominając.

  Zdjęć satelitarnych nie ma, bo jak sądzę poproszono komercyjnych (kasą, prośbą i/lub groźbą) o nie wskazywanie brodatym celów do ostrzału z moździerza. Jak Pentagon uzna, że trzeba pomóc „walczącym o demokrację powstańcom” to pewnie jakieś fotki z orbity wypłyną.

  Polubienie

 5. Link nie działa, ale i tak jesteś niezły – specjalnie nie zapodałem typu bombki, czekając kto się zorientuje co to za bombka – czyli oświetlająca SAB-100.
  Suplement – nie SAB-100 a SAB-250.

  Polubienie

 6. Co to za info o supertorpedzie Status-6 pojawiało się w prasie? To straszak medialny czy……….coś na prawdę robią? W sumie w dawnym ZSRR (bo pomysł sięga tamtych czasów) mieli dużo różnych pomysłów od absurdalnych po genialne.

  Polubienie

  1. Z tego artykułu BBC gdzie połowa była sensowna a druga to zwykłe straszenie 100megatonowym atomem wynikało że toto miało być nosicielem mitycznej bomby kobaltowej zdolnym do zanurzenia na 1000m. Jakieś bardzo głupie toto nie jest w tamtych czasach (lata 50) pewnie faktycznie nie wykryte mogło by podpłynąć do takiej ważnej infrastruktury jak port i zablokować go opadem promieniotwórczym na minimum 10 lat.
   Przy dzisiejszej technologii wykrywania zwłaszcza w czasie W gdy życie podmorskich ssaków nie bedzie brane pod uwagę(są bardzo wrażliwe na sonar) i zaawansowaniu broni przeciwtorpedowej to było by zawczasu wykryte i zniszczone…ale jako straszak czemu nie 🙂

   Polubienie

   1. Toż Novembery (proj. 627) były pierwotnie projektowane pod torpedę kalibru bodaj 1350mm (z atomową głowica oczywiście…) do rozwalania portów i grup lotniskowcowych ;), ale zanim skończyli projekt okrętu to udało się zminiaturyzować głowice jądrowe torped do kalibru 533mm i projekt „megatorpedy” poszedł do lamusa…

    Polubienie

   1. Jak dla mnie to dosyć słaba jest ta cała sensacja z tą torpedą 🙂

    >do rozwalania portów i grup lotniskowcowych

    A później już poszli w stronę naddźwiękowych przeciwokrętowych pocisków manewrujących. Do dziś pozostając w sumie w tym zakresie niekwestionowanym liderem.

    Polubienie

  1. Te maszyny „na kołkach i podstawkach” (1:15 – 1:30) to jakieś niegdysiejsza ekspozycja, lotniskowe mikromuzeum (sugerują to resztki barierek), czy też stoją tam na wabia (dla np. moździerzy) i dla postrachu, że baza wciąż ma maszyny „w jednym kawałku”? Dzięki tym podporom, z daleka (i przy pierwszym oglądaniu) mogą wyglądać na sprawne.

   Polubienie

 7. Na zdjęciu jest SAB-250-200, łudząco podobna do SAB-100.
  Rosjanie udostępnili inne zdjęcia z tym samym podwieszeniem, gdzie jest dobrze widoczny typ (nazwa) bomby.

  Polubienie

 8. Jeszcze taka dodatkowa informacja do pierwszego zdjęcia z czołgiem T-90.
  To nie jest żołnierz kontyngentu FR a członek zespołu reprezentacyjnego rosyjskich wojsk powietrznodesantowych.
  Serię zdjęć na których w tle widać między innymi ten czołg wykonano w czasie koncertu dla żołnierzy służących w Syrii.
  Ekipa zespołu jest cokolwiek podstarzała (są też młodsi muzycy) , występują od 1985r. Oczywiście skład się częściowo zmienił.
  Panowie sobie pozowali i zamieścili zdjęcia w internecie.
  Sam czołg jest z ugrupowania ochrony bazy WKS FR.

  Polubienie

   1. Jedyna logiczna odpowiedź, o ile faktycznie to nowy transport – będzie nowa baza (niekoniecznie lotnicza ale z parasolem bliskiej OPL i całą resztą). Przy czym jak wiadomo, logika w przypadku WWP się nie sprawdza. Ale swego czasu generał ze SG SZ FR coś tam zapowiadał o nowej bazie. Czas pokaże.

    Polubienie

   2. Jeśli będzie nowa baza to pusta stała nie będzie więc lotnictwo też wzmocnią
    tak na logikę 🙂

    ps. Za ładnie im się bombarduje muszą mieć ludzi na ziemi.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s