Lecą ZAB-y, lecą – klip

Czyli WKS urządza islamistom pokaz ognia.

Piękny widok. Na klipie również widoczne efekty spracowania ZAB-ów.

Reklamy

47 uwag do wpisu “Lecą ZAB-y, lecą – klip

 1. Na wczorajszym klipie widać było wtórne wybuchy, więc o ile to ten sam rejon, to nie podpaliły tylko ruiny.
  Poza tym liczy się także efekt pychologiczny – to dla islamistów chyba nowość.

  Polubienie

 2. U „moderatów” pod Aleppo wygląda na to, że nastąpiło całkowite załamanie frontu. Chyba jednak te rosyjskie bombardowania coś tam dały 😉 Plus oczywiście „doradcy” z Iranu i Hezbollah plus szyickie milicje z Iraku.

  Polubienie

 3. Albo oddanie Morek było zaplanowaną pułapką obliczoną na odciągnięcie rebeliantów z Aleppo i np. ich wyniszczenie w szaleńczej drodze powrotnej, albo tak zostało wykorzystane… 😉

  Polubienie

 4. Zmienić to się nie zmieni wiele, ale mnie najbardziej interesują oceny polskich „specjalistów” szturmu ratunkowego sali koncertowej w perspektywie szturmów ratunkowych w Dubrowce i Biesłanie i tego co wówczas wygadywali. Niestety, jak na razie, takich ocen brak.

  Ps. No i po ofensywie pod Aleppo – islamiści przerzucili Turkmenów z innych odcinków i zaczynają odzyskiwać teren – póki co niewiele, ale postępy sił rządowych się zakończyły.

  Polubienie

  1. No właśnie, ciekawe gdzie będą szczekacze którzy po Dubrowce pisali to co pisali?
   A i jeszcze taka sprawa – chyba tylko M. Kosek stwierdził publicznie w 2006 bodajże że Rosjanie szkolą się w sposób w jaki my jeszcze długo nie będziemy. Ciekawe czy po dekadzie coś drgnęło…

   Polubienie

   1. Gdyby ten teart opanowało tak przygotowane komando jak to z Biesłanu to ofiar było by z tysiąc z tych póltora tysiąca zgromadzonych. To świadczy tylko o tym że to była właśnie ad hoc przprowadzona akcja.

    Polubienie

 5. Nie będzie tematu – jeden z nich już miał przed chwilą okazję w TVN 24, ale z niej nie skorzystał. Jak widać rusofoby (zarówno te prawdziwe jak i koniunkturalne) nie są frankofobami. I znów ani słowa także o tym, jak został stworzony „zajączek”, tylko gromkie wezwania do jego łapania. Szkoda gadać.

  Polubienie

  1. >I znów ani słowa także o tym, jak został stworzony „zajączek”, tylko gromkie wezwania do jego >łapania.

   O na to to już w ogóle nie ma szans w naszych mediach. A jeszcze kilka tygodni temu Hollande był oburzony jak to Rosjanie śmią bombardować magazyny broni „umiarkowanym” terrorystom, którą im Zachód tak ochoczo dostarczał.

   Polubienie

 6. Polko „ekspert” nadał obliczu szturmu odpowiedni ton „Szturm przeprowadzono szybko, nie było czasu na negocjacje. Po prostu trzeba było wejść. Niestety, terroryści byli gotowi na samobójczą śmierć. W takim tłumie ludzi nie było możliwości uniknięcia tak ogromnej liczby ofiar – powiedział Polko (…) Tak naprawdę nie miały wyjścia. Kiedy w rejonie zdarzenia dochodzi do mordowania, a były takie sygnały, wówczas przeprowadza się natychmiastowy atak.”

  Polubienie

 7. Ja to czekam, na sformułowanie, że te zamachy we Francji to wszystko wina Putina i Asada.

  Naprawdę nawet skończony dureń powinien przewidzieć, że wpuszczenie bez żadnej kontroli jakiś 2 mln ludzi z Afryki i Azji, w tym wielu z krajów objętych wojną, a w tym terrorystów co nawet tzw. zwykli ludzie wykryli na FB musi się skończyć źle. Ja uważa, że w służbach francuskich czy niemieckich nie pracują sami idioci więc tak jak twierdzą Orban czy Fico ten kryzys migracyjny z wszystkimi jego konsekwencjami został przeprowadzony w sposób kontrolowany. Jak rozwiązanie nie zaproponują raczej wstrzymania migracji tylko totalną inwigilację zwykłych obywateli.

  Polubienie

 8. To powyżej o Paryżu ? Hmm, odnośnie Dubrowki i Biesłanu o ile pamiętam, wyrażał zupełnie inne, bardzo krytyczne, opinie. Czemu mnie to nie dziwi ?
  Ps. W chwili szturmu ratunkowego sali koncertowej wg. obecnych danych (ciągle się zmieniają) „pod kontrolą” kilku terrorystów (3-5) znajdowało się wg najnowszych wieści < 500 ludzi (reszta była w innych częściach budynku), uratowano ok 400, w tym ponad 100 rannych, często ciężko. Zginęło 4 operatorów AT/policjantów.

  Polubienie

  1. Bardzo Cię proszę Szmul o założenie odrębnego wątku dotyczącego ataku terrorystycznego na salę koncertową w Paryżu, ponieważ dla wszystkich, którzy wzbraniają się przed analizą przypadków francusko-rosyjskich, twierdząc, że analogia nie występuje, odpowiadam ależ oczywiście WYSTĘPUJE. Już sam fakt odbicia dużej ilości zakładników w przestrzeni publicznej na zamkniętym obszarze w sposób klasyczny AT, wymuszony sytuacją oraz „nieszablonowy” z użyciem gazu bojowego i czasem na przygotowanie akcji, wart jest analizy. Powoli będą spływały informacje i szczegóły z Francji, retrospektywnie dokompletujemy obraz i może wyciągniemy interesujące wnioski…

   Polubienie

 9. Ponoć dogadali się w Wiedniu tak bardzo z grubsza pół roku na zakończenie walk wybory pod zarządem ONZ za 18 miesięcy, USA i Rosja zgadzają się co do bombardowania Nusry i ISIS, Rosja planuje do 1 stycznia dogadać się z opozycją.

  Polubienie

  1. Jeśli dobrze zrozumiałem, interwencja FR w Syrii zostanie zakończona do końca grudnia br – tak ustalono z USA. Cuchnie, ten w najlepszym razie zgniły kompromis z daleka, ale diabeł zapewne tkwi w szczegółach.

   Polubienie

   1. Te wszystkie Wiednie itp to tylko ustępstwa FR wobec Zachodu… Tak to się zazwyczaj kończy.
    Do końca grudnia jak to będzie tak wyglądać jak obecnie to NIC nie osiągną. SAA będzie dreptać w miejscu i tak to się skończy.

    Polubienie

   2. Czas pokaże może być tak że ta „eskalacja” w Donbasie to odpowiedź na postępy FR w Syrii…jak narazie combo milicje szyickie + wsparcie WKS daje rezultaty skoro chcą do stycznia znaleźć moderatów do dogadania się można założyć eskalację przynajmniej w powietrzu które chyba daje im się we znaki skoro po tym jak IS i nusraty zostały „wyjęte spod prawa” jakieś 42 grupki paramilitarne zrzeszone w FSA wydały wspólne oświadczenie potępiające ataki w Paryżu.
    Takie pytanie czy zamysłem FR mogło by być danie tym wszystkim moderatom jakiś swego rodzaju szariastan w prowincji Idlib? W ten sposób mieli by w Syrii przyjazny rząd i kraj we względnej całości pomijając Kurdów ale jednocześnie wciąż z cierniem w zadku a więc pod kontrolą.

    Polubienie

   3. >Czas pokaże może być tak że ta „eskalacja” w Donbasie to odpowiedź na postępy FR w Syrii…

    Ale te postępy FR w Syrii to są na razie tak słabe, że szkoda gadać. Oczywiście w niewielkiej skali są jakieś postępy, ale by nastąpił choć jakiś większy przełom nie ma mowy.

    Polubienie

  2. W kontekście wydarzeń paryskich to kompletna klapa WWP… Wycofanie się WKS oznacza realnie utratę wpływu na przebieg wydarzeń, wybory pod międzynarodowym patronatem skończą się w perspektywie góra kilku lat spuszczeniem najpierw prorosyjskich polityków a potem i „bazy” i wszelkich wpływów.
   Hollande przy całej swej dwulicowej oślizgłości ma teraz klejnoty w imadle – albo ostro i pokazowo zacznie bombić brodaczy tym samym myjąc raczki i zamiatając wcześniejszą postawę pod dywan albo go społeczeństwo zlinczuje (nie dosłownie). I chyba własnie tak chce grać biorąc to wojenne oświadczenie. Tam powinien być już Ławrow i proponować wspólne naloty, najlepiej w blasku fleszy (my wam wsparcie i np. zaproszenie na lotniska w Syrii, wy nam nie będziecie dmuchać w kaszkę przy kasowaniu „moderatów”. No i tuba propagandowa na cały świat o wspólnej, międzynarodowej etc. Nawet amerykanie teraz muszą trochę polawirować, nasi się jakimś cudem odzywają „niepokornie”…. WWP ma klimat by sobie sporo ugrać a wygląda to trochę tak jakby podkulił ogonek i się wystraszył. Niby ONZ niby wspólne, ale to na kilometr cuchnie wyfrajerowaniem Kremla. Nie wierze, że oni tego nie widzą.

   Polubienie

 10. Ja jestem jednak większym optymistą i uważam że te niewielkie sukcesy Islamistów, to łabędzi śpiew. No i liczę na Francję, że choćby pod publiczkę ale parę bomb więcej poleci w kierunku Islamistów.
  W okolicach Kuweires trwa ofensywa i powoli powiększają zdobycze terytorialne oraz zdobyto bazę Marj Al-Sultan Airbase w okolicach Damaszku.
  http://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-captures-the-helicopter-airfield-in-the-strategic-marj-al-sultan-airbase/

  Polubienie

  1. Gdy IS zajęło to miasto właśnie domy oznaczone jako sunni były nie rabowane. Ci samu sunnicy mieszkańcy nie mieli nic przeciwko gdy IS brało ich sąsiadów np jezydów którzy teraz mają brać odwet w niewolę.
   Na marginesie walki wewnątrz „koalicji” pomiędzy szyitami a kurdami to marzenie IS wiec zalecam wstrzemięźliwość…

   Polubienie

   1. Nie mieli czy też nie mogli mieć nic przeciwko ?
    Wiesz, o ile mnie wiadomo, np. w okupowanej Polsce nie było ulicznych manifestacji przeciwko działaniom Niemców.
    Nie ma usprawiedliwienia dla tego co robią Kurdowie bo swoim działaniem stawiają się w równym szeregu z islamistami. Koniec i kropka. Jeśli uważasz inaczej – Twoje prawo, ale lepiej nie pisz tego w komentarzach na moim blogu.

    Polubienie

   2. Nie popieram czystek etnicznych tak jak i nie popieram generalizowania jak w tym przykładzie z domami podpisanymi sunnita gdzie okazuje się że napisy mają inną historię bo ktoś mógłby pomyśleć że to kurdowie aktualni zdobywcy podpisywali domy do spalenia tak jak pokazuje to ten „neutralny” w swej wymowie tłit.

    Polubienie

 11. Aktualni zdobywcy palą domy sunnitów – i tyle. Reszta to, wybacz, ale tak to widzę, Twoje odwracanie kota ogonem i argumentacja typu „nie popieram, ale”.

  A na koniec uwaga ogólna – jeśli tam wszystkie grupy etniczne będą tylko szukać wzajemnej zemsty, to ta wojna domowa w Syrii i Iraku nigdy się nie skończy, co najwyżej będzie się zmieniać jej natężenie.

  Polubienie

  1. Niedawno w tym samym Sinjar znaleźli masowe groby Jezydów ponoć 80 kobiet i 50 mężczyzn tak tylko wtrącam odnośnie tego „robienia porządków w świeżo zajętym mieście”
   I żeby za bardzo nie oftopować.
   Prawdziwe czystki to wyczyniają peszmergowie w Irackim Tuz Khurmatu zamieszkałym w większości przez Turkmenów

   Polubienie

 12. USA i jego użyteczni durnie zdestabilizowali cały Bliski Wschód, zyskać może Izrael, Saudowie i chyba nikt inny. Turcja jeszcze zapłacze nad głupotą swoich przywódców. W tej chwili w Iraku w zasadzie nie ma szans by te wszystkie grupy etno-religijne współżyły pokojowo ze sobą, w Syrii może być trochę lepiej ale też nie wygląda to dobrze, baa nawet w Libanie nie jest za dobrze. I jeszcze bolki zza oceanu śmią krzyczeć, że Putin zły, że Asad zły, że Łukaszenka, że Orban itp. Himalaje obłudy.

  Polubienie

 13. Czyszczenie Joba-ru z terrorystów

  Pewnie nie długo wypłyną filmy i fotki z „francuskiej roboty” w Rakka. Oby tylko z „głową bombili”. Podzielam Twoje obawy co do skutków uderzenia w cywilne obiekty ( w sumie w samych cywili). Oby nie było to przyczyną do zaciągu nowych terrorystów.

  Polubienie

 14. Ja nie miałem ale coraz więcej i częściej pisano i pisze się że tam jest coś takiego. Tylko w sumie jeden element, stacja radiolokacyjna ale ona prowadzi tam dozór tak jak pisałeś to może działać i samodzielnie i nie koniecznie w sprzężeniu z s-300 czy s-400.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s