„28 Panfiłowców” – klip

Zajawka nowego rosyjskiego filmu wojennego – szykuje się kolejna, chyba niezła,  produkcja.

W każdym razie technicznie wygląda nieźle, co z fabułą – to się okaże, bo jak wiadomo temat jest co najmniej mocno kontrowersyjny.

Reklamy

19 uwag do wpisu “„28 Panfiłowców” – klip

 1. Pewnie da się obejrzeć, co by tam nie mówić ale parę dobrych filmów to oni nakręcili, a widać że i efektów specjalnych nie zabraknie. A kiedy ta produkcja wchodzi na ekrany?

  Polubienie

 2. Dokładnej daty nie znam, ale obstawiam, że w bieżącym miesiącu. Chyba, że się mylę 🙂
  Ps. Proszę bez politykierstwa i trzymamy się tematu wątku. Każda tzw. polityka historyczna ma swoje za uszami z samej natury rzeczy.

  Polubienie

 3. Co do Panfiłowców to o ile się orientuję to historia jest bzdurą w stylu ” z siekierą na Pz.III”.
  Pisał o niej Bieszanow, Sołonin, i inni rosyjscy historycy młodego pokolenia.
  Co nie zmienia faktu, że sam film może być warty obejrzenia – chociażby dla scen batalistycznych.

  Polubienie

  1. Raczej nie z siekierą, tylko z rusznicą i wiązką granatów 🙂
   Oczywiście, że starcie w którym 28 żołnierzy zniszczyło bodajże 16 czołgów to wymysł propagandy. Mam nadzieję, że film tego nie pokazuje, bo jeśli tak, to będzie warto obejrzenia li tylko z uwagi na sceny batalistyczne w rzeczy samej.

   Polubienie

   1. Zresztą wątpliwości co do samego zdarzenia mieli już w 1941 roku – toż oficjalne śledztwo nawet zostało wszczęte… które szybko zakończono bo ważny był propagandowy symbol, a nie zdarzenie, co do realności którego istniały poważne wątpliwości, zaś co najmniej część rzekomo poległych „28” żyła dalej i walczyła…
    To jak z realnym Westerplatte i wierszem Gałczyńskiego, czy też wierszem Mickiewicza a realnym żywotem Ordona, któremu co niektórzy mieli za złe, iż przeżył 😛
    Ładnie zrobione niemieckie czołgi (Pz III i IV), haubice 14,9 cm (jeśli dobrze widzę), rusznice i generalnie umundurowanie i ekwipunek. Ogień boczny z km-ów i działek ppanc… na pewno zobaczę, chociaż w naszych kinach może – jak zwykle – nie być.
    A najlepsze jest to zdanie na końcu trajlera: „Niech nikt nie zgrywa bohatera – nie ma takiej potrzeby” 😀 – zupełnie „nie-stereotypowo-rosyjskie” za to pasujące do dzisiejszego podejścia do armii i żołnierzy w Rosji.
    Znak czasów…?

    Polubienie

  1. A ja wiem, ten Stalingrad Bondarczuka nie był taki najgorszy, kultowy to on nie będzie, ale do obejrzenia się nadaje.
   Ps. W Rosji kręci się w tej chwili filmy o kilka poziomów lepsze niż w Polsce (wyjątek to może filmy Wojciecha Smarzowskiego). Nie tylko wojenne czy historyczne ale mają nawet kino s-f czy ostatnio obejrzałem film w konwencji westernu („easternu”) „Zbiedzy”, całkiem niezły moim zdaniem.

   Polubienie

   1. Skala scen batalistycznych robi wrażenie i jest wyraźnie większa niż w najnowszych zachodnich „hitach” typu „Furia” (na którą większość osób poszło głównie po to zobaczyć jeżdżącego Tygrysa…). Widać też coraz większą dbałość o szczegóły jak użycie replik wczesnych wersji Pz III i IV. Zapowiada się uczta dla oczu dla pasjonatów militariów II WŚ.

    Mam nadzieję że ktoś będzie u nas dystrybuować ten film bo chętnie go obejrzę.

    Pozdrawiam serdecznie

    Piotr

    Polubienie

 4. Ja nie obdzierałbym nikogo z jego własnej historii, nadziei, bohaterstwa, niech zostanie to dla historyków może dla zwykłych ludzi niech historia będzie upiększona. Nie jestem miłośnikiem poezji ale wiersz Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” czy Broniewskiego „Bagnet na broń” to coś co powinno ruszyć każdego Polaka.

  Polubienie

 5. Szafran – myślę, że chciałeś napisać, że uwielbiasz oglądać kolejne porażki artystyczno-warsztatowe kina rosyjskiego, w oczekiwaniu na premierę arcydzieła Pana Antoniego Krauzego, które to arcydzieło na zawsze ugruntuje wiodącą pozycję polskiej kinematografii.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s