Nowy Krokodyl w nowym ukompletowaniu – fotka

Najnowsze seryjne Mi-35M dla lotnictwa armijnego SZ FR są już wyposażone w system samoobrony Prezydent-S.

178307

 

Reklamy

8 uwag do wpisu “Nowy Krokodyl w nowym ukompletowaniu – fotka

 1. Zakończono próby w locie arktycznego Мi-8АМТSZ-WА. Pod koniec listopada pierwszy ma trafić do zamawiającego, dostawy maja się rozpocząć w 2016 (choć pierwszy egzemplarz ma już trafić w tym roku), a zakończyć w 2020. Całkiem ciekawe malowanie.

  Polubienie

  1. A ja mam takie – może głupie – pytanie.
   Dlaczego produkują dwa warianty Mi-17 – jeden z rampą, a drugi z „łupinowymi” drzwiami tylnymi?

   A ten na fotce to nie będzie jakiś SAR, stąd te błyszczące czerwone (moze tez odblaskowe) elementy?

   Polubienie

  1. To chociaż niechby WKS się zdecydowały na jeden wariant, bo na Centr-2015 to ja widziałem chyba wszystkie możliwe kombinacje, o których piszesz… 😉

   Polubienie

   1. To nie takie proste -na początku wieku MO FR kupował niekiedy maszyny w takiej kompletacji … jaką mógł na szybko dostarczyć producent – a w zasadzie producenci, bo jest ich dwóch, np. z jakichś niezrealizowanych zamówień, stąd ten misz-masz. Od dobrych kilku lat są kupowane wyłącznie śmigłowce z nowym nosem i rampą.

    Polubienie

 2. Malowanie faktycznie ciekawe i miłe dla oka. Jeśli dobrze rozumiem jest to pierwsza maszyna tej wersji więc malowanie może jest „pokazowe” a maszyna ma być widoczna i rozpoznawalna z daleka. Używana będzie zapewne jako śmigłowiec dyspozycyjny, pokazowy, do odwiedzania i zaopatrywania placówek badawczych, pokazywania się, ewakuacji ludzi, malowanie możliwie kontrastowe zmieszane z tą matową militarną czernią – fajny.

  Co do drzwi łupinowych i rampy – rampa ma swoje zalety, ale łupiny są lżejsze i dają mniejsze opory aerodynamiczne, rampa jest więc tam, gdzie jej stosowanie jest uzasadnione przewidywanym zakresem zadań.

  Ta tubowa obudowa na prawej burcie nad drzwiami to osłona turbiny pomocniczej (agregatu) a beczka nad kołem? Dodatkowy zbiornik paliwa (po drugiej stronie jest identyczny)? Czy jakieś zasobniki na nie wiem tratwę / namiot?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s