Nowy Krokodyl w nowym ukompletowaniu – fotka

Najnowsze seryjne Mi-35M dla lotnictwa armijnego SZ FR są już wyposażone w system samoobrony Prezydent-S.

178307

 

Advertisements

8 uwag do wpisu “Nowy Krokodyl w nowym ukompletowaniu – fotka

 1. Zakończono próby w locie arktycznego Мi-8АМТSZ-WА. Pod koniec listopada pierwszy ma trafić do zamawiającego, dostawy maja się rozpocząć w 2016 (choć pierwszy egzemplarz ma już trafić w tym roku), a zakończyć w 2020. Całkiem ciekawe malowanie.

  Lubię to

  1. A ja mam takie – może głupie – pytanie.
   Dlaczego produkują dwa warianty Mi-17 – jeden z rampą, a drugi z „łupinowymi” drzwiami tylnymi?

   A ten na fotce to nie będzie jakiś SAR, stąd te błyszczące czerwone (moze tez odblaskowe) elementy?

   Lubię to

  1. To chociaż niechby WKS się zdecydowały na jeden wariant, bo na Centr-2015 to ja widziałem chyba wszystkie możliwe kombinacje, o których piszesz… 😉

   Lubię to

   1. To nie takie proste -na początku wieku MO FR kupował niekiedy maszyny w takiej kompletacji … jaką mógł na szybko dostarczyć producent – a w zasadzie producenci, bo jest ich dwóch, np. z jakichś niezrealizowanych zamówień, stąd ten misz-masz. Od dobrych kilku lat są kupowane wyłącznie śmigłowce z nowym nosem i rampą.

    Lubię to

 2. Malowanie faktycznie ciekawe i miłe dla oka. Jeśli dobrze rozumiem jest to pierwsza maszyna tej wersji więc malowanie może jest „pokazowe” a maszyna ma być widoczna i rozpoznawalna z daleka. Używana będzie zapewne jako śmigłowiec dyspozycyjny, pokazowy, do odwiedzania i zaopatrywania placówek badawczych, pokazywania się, ewakuacji ludzi, malowanie możliwie kontrastowe zmieszane z tą matową militarną czernią – fajny.

  Co do drzwi łupinowych i rampy – rampa ma swoje zalety, ale łupiny są lżejsze i dają mniejsze opory aerodynamiczne, rampa jest więc tam, gdzie jej stosowanie jest uzasadnione przewidywanym zakresem zadań.

  Ta tubowa obudowa na prawej burcie nad drzwiami to osłona turbiny pomocniczej (agregatu) a beczka nad kołem? Dodatkowy zbiornik paliwa (po drugiej stronie jest identyczny)? Czy jakieś zasobniki na nie wiem tratwę / namiot?

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s