Tu-22M3 w akcji nad Syrią – klip

Materiał przedstawia także przygotowania do wylotu bojowego.

0:36 – Widoczny w kokpicie cywilny odbiornik GPS … Czas wreszcie zmodernizować  maszyny, bo nie wygląda to za ciekawie z propagandowego punktu widzenia.

Reklamy

36 uwag do wpisu “Tu-22M3 w akcji nad Syrią – klip

  1. Jak dalej będzie takie „bombienie” jak teraz, to nie trzeba będzie takich „bakłażanów” jak ten, chyba że w kwestii sprawdzenia w warunkach bojowych posłać z jednego, dwa.

   Polubienie

   1. To był taki żarcik z runetu – nikt nie zdecyduje się na zrzut bombki o gwarantowanym promieniu całkowitego zniszczenia wynoszącym 500 metrów. Chyba, że na jakiś bardzo izolowany od cywilów cel.

    Polubienie

   1. >DA dziś ma póki co pauzę.

    Szybko. Choć być może to kwestia jakiś procedur, i przygotowań do kolejnych wylotów. Teraz to już chyba powinni się skupić głównie na bezpośrednich uderzeniach z Tu-22M3.

    Polubienie

  1. 0:17
   Dziwne, wysyłać na lot bojowy Su-24M z dwiema FAB-250. Przecież to jest bez sensu z punktu widzenia ekonomiki działań.
   A klip fajny, szczególnie widoki z kabiny na podejściu do lądowania.

   Polubienie

  1. Tak z innej beczki choć też o Syrii i FR. Poza tą niewielką ilością dostarczonych T-72B itp ruch w interesie jakby zupełnie zamarł. Wojentorg zamknął drzwi? Nic nie słychać o kolejnych partiach czołgów itp?

   Polubienie

  2. Jeśli sprawi Ci to satysfakcję, to tak pomyliłem się, ale głównym celem Twojego bloga nie jest chyba wytykanie palcami kto i gdzie tak bardzo się pomylił.

   Równie dobrze ja też mogę zrobić taką listę, ale po co? nie jesteśmy w przedszkolu 😉

   Co do zamachu na A321. Cały czas byłem sceptyczny, bo ISIS co chwila zmieniało swoją wersję wydarzeń. Najpierw mówili, że został zestrzelony, potem się wycofali z tych słów, by na końcu pokazać ze szczegółami jak to zrobili.

   Tak więc ogłaszam wszem i wobec

   Pomyliłem się.

   Polubienie

   1. Tu nie chodzi o moją satysfakcję, żadną miarą.
    Wyjaśniam – po tym jak zniknąłeś z komentarzy po prostu uznałem, że należysz do osób, które po tym gdy się pomylą w jakiejś ocenie kluczowego wydarzenia – opuszczają forum czy komentowanie na blogu. Znam trochę takich osób. A co do samej pomyłki – mylić się jest rzeczą ludzką. Sam się pomyliłem w ocenach różnych wydarzeń wiele razy i jeszcze się nie raz pomylę – to naturalne.

    Ps. DA WKS jednak wczoraj latało.

    Polubienie

 1. I znowu poszły pociski samosterujące na Syrię – jest wysyp klipów.
  Ogólnie silne bombienie od rana, szczególnie w Idlib.
  Niestety, są uderzenia w obiekty cywilne, względnie z cywilami w pobliżu.

  Polubienie

 2. Nie jestem z tych osób. Pomyliłem się to fakt, ale nie uważam że z tego powodu mam jakieś kompleksy. Zresztą niby po co? a nie było mnie bo pracować jednak trzeba… 😉

  Tak sobie myślę, czy nie taniej byłoby podesłać trochę tanków niż strzelać pociskami wartymi miliony $… Asadowi teraz jest potrzebna technika na lądzie, nie wspominając, że WL FR też powinny tam być w większej liczebności.

  Polubienie

  1. Te strzelania pociskami manewrującymi są idiotyzmem z operacyjnego punktu widzenia – marnowanie środków. Lepiej przebazować kilka eskadr Tu-22M3 do Iranu i latać nad Syrię z 20 t środków bojowych na samolot. Ale widać, że Putin stawia na PR, a z PR-owego punktu widzenia to strzelanie załatwia kilka tematów jednocześnie – od odwetu na PI do pokazania NATO, że FR ma dużo nowych zabawek.

   Polubienie

 3. Niestety WKS i WMF najwyraźniej „zdjęło rękawiczki” 😦 Od przedwczoraj w Syrii WKS (i dziś WMF), zapewne nieumyślnie, ale jednak licząc się z ryzykiem, zabiło znaczną liczbę cywilów.
  Martwi mnie to. Z wielu powodów.

  Polubienie

  1. Islamiści od kilku, kilkunastu dni siłą przemieszczają grupy cywilów w rejony potencjalnych celów, które mogą zostać zaklasyfikowane dla bombardowań lotniczych.
   Również od jakiegoś czasu islamiści lokalizują swoje siedziby (tak nazywane punkty dowodzenia, składy, magazyny, manufaktury) w bezpośredniej bliskości rejonów mieszkalnych i często zmieniają ich lokalizację.
   W oficjalnej retoryce mediów pomijany jest fakt, że robią tak zarówno islamiści oznaczeni jako organizacje terrorystyczne i grupy nazywane umiarkowaną opozycją.
   Dla przykładu w Aleppo przywódca tak nazywanej umiarkowanej opozycji (dezerter z syryjskiej armii) przemieszcza w klatkach na samochodach dostawczych i ciężarowych uwięzione kobiety zakładając, że lotnictwo WKS FR nie będzie atakować celów przy uwięzionych ludziach.

   Zwiększenie ilości uderzeń rakietami manewrującymi ma uprzedzić możliwość zasłaniania się przez islamistów cywilami, ataki tym uzbrojeniem są kierowane głównie na cele które rozpoznane są jako ważniejsze (punkty dowodzenia, cele rozpoznane przez środki WRE), na pewno jest to również (tak jak piszesz Szmul75) demonstracja możliwości WKS FR.
   Ważnym argumentem za zastosowaniem rakiet manewrujących jest też niewątpliwie element zaskoczenia.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s