Krokodyle pracują w Syrii – klip

Dźwięk  GSz-2-30K po prostu piękny.

 

Reklamy

47 uwag do wpisu “Krokodyle pracują w Syrii – klip

 1. Szkoda że Mi-28 nie można zobaczyć w akcji, ale i „krokodyle” pięknie grają.

  PS.
  W miarę możliwości będę szukał (nie wiem czy znajdę ten materiał video) gdzie zamieszczona jest informacja dotycząca obecności rakiet RWW-MD. Wg nie potwierdzonych źródeł mogła być produkowana od 2013 , choć na MAKS 2015 szef КТРВ powiedział że do końca roku ma ruszyć produkcja rakiet bliskiego i dalekiego zasięgu.

  Polubienie

 2. Nie ma problemu, nie zaprzątaj sobie tym głowy, szkoda czasu na taki drobiazg 🙂
  Poza tym istotą sprawy nie jest to, czy RWW-MD jest w produkcji, tylko czy jest w Chmejmim. A potwierdzenia tego drugiego raczej nigdzie nie ma.

  Polubienie

  1. Witam wszystkich.
   Na wcześniejszych filmach z Krokodylami widać było, że piloci nie żałują flar podczas ataków. Na tym filmie nie widać żadnego przeciwdziałania ze strony śmigłowców. Rutyna i lekceważenie, czy raczej pewność, że nic im nie grozi ze strony MANPADS-ów?

   Polubienie

   1. Któż to wie … oby nie to drugie.
    Ps. Wg ANNA NEWS sprzed jakiegoś tygodnia podczas walk w rejonie Palmiry było co najmniej jedno odpalenie pocisku ziemia-powietrze do Krokodyli – bez trafienia.

    Polubienie

   2. Na tym nagraniu strzelali chyba z max dystansu do jakiegoś umocnionego punktu na szczycie, latali w kółeczko i grzali w to co się pokaże a w tym czasie piechota podchodziła pod szczyt, jeśli strzelali znad swoich (a tak powinno być) to względnie bezpiecznie było.

    Polubienie

   1. Ok dzięki czyli wygląda na to, że DA nie lata już trzeci dzień prawdopodobnie. Bo raczej byłoby jakieś info np o dzisiejszych wylotach itp.

    Polubienie

   1. Ciekawe dlaczego.. przecież normalnie latały już po Syrii, przerzucali nimi Syryjskie oddziały.. Dziwna maskarada 😉

    Polubienie

  1. Czy mógłbyś dziatkom opowiedzieć jakieś bajania i niepotwierdzone plotki o owym niesłusznie domniemanym zeszłorocznym teście w warunkach specjalnych? I czy to mogło być latem?

   Polubienie

   1. Przecież są znane zdjęcia T-90 w obwodzie ługańskim z późnego lata 2014. Nie ma większych wątpliwości, że wozy były w obwodzie, ale nie ma żadnych dowodów na to, że brały udział w walkach – choć mogły brać.

    Polubienie

 3. To zdjęcie mogło być zrobione nawet w Syrii, w okolicy Chmejmim. Jeśli nie dowieźli nowych czołgów, to ruszanie czegokolwiek poza Chmejmim nie ma sensu. Co zmieni pluton czy dwa plutony T-90A na jakimkolwiek kierunku operacyjnym ? Niewiele lub nic, a jakie ryzyko.

  Polubienie

  1. Ten sam pluton miał być tego samego dnia w Aleppo, w górach Latakii i w bazie Chmejmim.
   W każdym z tych miejsc wspierał BTR-y i za każdym razem było to zgrupowanie w sile batalionu.
   Po pierwsze, konia z rzędem temu, to znajdzie w Latakii taki blok, a dwa.. Skądś to znamy: Jedzie kolumna z batalionem czołgów i BTR, jedzie tak jakieś 400km (z Latakii do Aleppo) i jak zawsze, wszystkim zepsuły się aparaty, wszyscy widzieli, ale jakoś tak wyszło, że nie ma nawet pół zdjęcia, nie mówiąc o filmach. 😉
   Jechały nie tak dawno dwa TOS-1 i były obfocone z każdej strony, a jechały na lawecie 30km dalej..

   Polubienie

 4. Nie ma interwencji jest tylko zajmowanie kolejnych baz (o czym wcześniej pisałeś). 🙂
  Sztuka walki bez walki. Strategia WWP.
  Jestem ciekaw czy są jakieś straty Rosji w Syrii wyłączając tego żołnierza z początku interwencji. I co się dzieje ze sprzętem, czy latają na tych samych samolotach, czy jest rotacja, bo troszeczkę już sobie polatali a jak to drzewiej pisali resursy rosyjskiej techniki nie za wielkie.
  (albo tak sobie tylko pisali)

  Polubienie

 5. Jeśli rozbudowują infrastrukturę lotniskową to równoczesna dyslokacja wozów dla bezpośredniej ochrony jest chyba najprostszym i najbardziej logicznym wyjaśnieniem.
  Do ew. walk skierowaliby raczej B3, raz zachowując sobie tajemnice rzeczywistej odporności „spawanych wież” w rękawie a dwa chroniąc się przed ew. blamażem w tym zakresie. Ochrona lotniska dostała najlepsze co mogła, bo to co osłania jest cenniejsze od T-90A a ryzyko ew. wypływu (szczegółowych) fotek rozprutego wozu minimalne.

  Polubienie

 6. Mówicie, że to ochrona nowych baz ? Może. A ja wam mówię – niekoniecznie.

  hosting

  Ps. Moi rosyjscy znajomi branżowi twierdzą, że ostatnie 2-3 BDK-i do Tarus poszły z batalionową grupą bojową na T-90A i BTR-82A plus artyleria. I nie chodzi bynajmniej o ochronę bazy. Takie chodzą słuchy. Info plotkarskie, ale … zwracam uwagę, że T-90A z Chmejmim mają inny kamuflaż niż te z dziś.

  Polubienie

  1. T-90A…hmm Abu Omar-TOW już niedługo przywita nowych kolegów
   kto wie może to wszystko było zaplanowane może dlatego nie pchano dalej ofensywy jak to niektórzy zakładali by odblokować Fuah i Kafarya. Zajeli najlepsze możliwe pozycje obronne ogłosili przeniesienie hezbollahu na front pod Kweires, może rebelia to łyknęla bo teraz ponoć ostro atakują pod Tel-Eis na zach. od Allepo i mają teraz własny meat grinder.
   Jest możliwe że to była właśnie taka Rosyjska kombinacja by skłonić wroga do otwartej bitwy czy jak to mówia samo wyszło?

   Polubienie

  1. Nie można być tchórzliwym, już stracili 219 cywili. Wojna już do nich dotarła, czy tego chcą czy nie chcą. A jeszcze jeśli islamiści pokonają Asada to Kaukaz znów ma szansę zapłonąć. Lepiej wejść teraz póki SAA jeszcze istnieje i jakby powstaje z popiołów niż później zwalczać „mudżahedinów” na Kaukazie jak w latach 1999-2009 np.

   Polubienie

 7. Tym samym masz pewną przesłankę, czy taka interwencja będzie. A jeśli już będzie, to jaka będzie jej skala, bo co innego posłać tam elitarną (mniej lub bardziej w cudzysłowie) grupę interwencyjną na np. miesięczne gościnne występy a co innego zaangażować się na maksa.

  Polubienie

 8. Maksa (w moim rozumieniu – kilka brygadowych grup bojowych) to pewnie nie będzie nigdy, ale może być tak na pół, czy ćwierć gwizdka.
  Ale może owe kolumny to faktycznie li tylko ochrona nowych baz. Póki na zdjęciach jest kilka T-90A na naczepach niskopodwoziowych to jest taka szansa.

  Polubienie

 9. Doraźnie racjonalna interwencja „mini” to jedna (może 2) ciężka i profesjonalna jednostka robiąca za przełamanie dla lokalsów i urządzająca sobie rajd po najbardziej niepożądanych z pkt. widzenia Kremla moderatach, zanim w życie wejdą jakieś ustalenia z zachodnimi sojusznikami i ich ew.działania zintensyfikują się na tyle, by zapewniały parasol pożądanym z zachodniej perspektywy moderatom. Ewentualny cel pomocniczy – zablokować Turcji opcję wejścia na teren Syrii i ostudzić jej ewentualne zapędy na wykrojenie sobie kawałka z syryjskiego tortu. A potem… w glorii chwały do domu lub jako pozostające na tyłach siły stabilizacyjno ochronne w rejonie rosyjskich baz. To i tak już jest bardzo ryzykowana (straty) koncepcja i nie wiem czy w dłuższym rozrachunku warta wysiłku.

  Polubienie

  1. Jakie znów ryzyko? Teraz? ISIS zamordowało im 219 obywateli na Synaju, naprawdę musieli by prowadzić bardzo długie i bardzo intensywne działania siłami np. 2 brygad zmechanizowanych żeby ponieść takie straty. I nawet nie muszą walczyć z moderatami, mogli by z ISIS i tak zwolnili by tysiące żołnierzy SAA i sojuszniczych milicjantów do walk w Aleppo, w Hamie czy Latakii.

   Polubienie

 10. Właśnie potwierdzili że to Rosyjskie Su-24 ale zestrzelone z ziemi na terytorium Syrii. Więc strącania tureckich F-16 nie będzie pomimo że kilka minut temu sułtan chwalił się w tv że to tureckie F-16 strąciło Su-24 za naruszenie przestrzeni powietrznej. Ponoś turkmeni schwytali jednego pilota, jeśli obetną mu głowę to FOABa w Syrii zobaczymy…jakoś muszą odpowiedzieć i podbić stawkę.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s