Mi-8AMTSz CSAR zniszczony w Syrii – zginął 1 żołnierz rosyjski

Zły dzień rosyjskiego kontyngentu wojskowego w Syrii trwa.

Wersja półoficjalna – po przyziemieniu z przyczyn technicznych i ewakuacji załogi, śmigłowiec został ostrzelany przez islamistów i spłonął.

Prawdopodobnie został trafiony ppk.

Moja wersja na chwilę obecną – lądowanie przymusowe po ostrzale z broni małokalibrowej, następnie śmigłowiec dobity ogniem ppk.

Ps. W incydencie zginął 1 żołnierz rosyjskiej piechoty morskiej.

Reklamy

11 uwag do wpisu “Mi-8AMTSz CSAR zniszczony w Syrii – zginął 1 żołnierz rosyjski

 1. Żal patrzeć. Nowa maszyna. Najgorzej jak teraz dadzą uszy po sobie i nie będą już turkmeńskich islamistów „tykać”. Tu-22M3 powinny tam teraz latać non-stop kolor i ich zasypać bombami.

  Polubienie

 2. Mamy zbieżne zapatrywania 🙂

  W ramach podziękowania za dzisiejsze wydarzenia Rosja puki co zrobiła pierwszy (z wymienionych poniżej) krok – i ja się z nim zgadzam, czekając na następne wymienione:

  – gadają o wspieraniu ISIS przez Turcję – powinni teraz wyciągnąć panu E. i jego kompanii wszystko co mają (i mogą ujawnić ze swej wiedzy) dotyczącej eksportu „uchodźców”, handlu brodatą ropą, przepływu kasy, dostaw broni i co tylko jeszcze mają by ich medialnie pogrążać.

  – nie wiem co dokładnie ustalili z zachodem i jakie mają pole manewru w tym temacie, ale winni też ogłosić, że znane są im zapędy Turcji do wchłonięcia części terytorium Syrii i, że Turcy już prowadzą pod przykryciem taką operację wojskową; w związku z powyższym Rosja „deklaruje się wesprzeć Syrię w zachowaniu jej integralności terytorialnej” (czy podobne sformułowanie dające pewną elastyczność skali reakcji, tak by nie dać się uwikłać w typową wojenkę). Zabezpieczając się tym samym jako obrońca Syrii i wybijając turkom z ręki argumenty o agresji. Asad i wszystkie przychylne oraz przekupione „rebelianty” mają potakiwać.

  – a potem…

  Zrobić to, w czym zgadzam się ze Szmulem – przerobić pas nadgraniczny wraz z całą pro turecka zawartością na pogorzelisko – to oficjalnie nie są Turcy tylko „jacyś’ bojownicy, wiec albo Turcja będzie musiała zdecydować się na jawną agresje na Syrię (i co wychyli nos milimetr za granicę spadnie), albo patrzeć jak jej pacynki się hurtowo smażą.

  Polubienie

 3. Będą zdjęcia – będzie się można cieszyć. Póki co to tylko słowa.
  Ps. Nie wiem co raportuje nasza TV, ale Ukraina sama zapowiedziała, że nie chce gazu z FR bo ma pełne magazyny i najwcześniej pod koniec stycznia planuje wznowić import, licząc na kolejną obniżkę cen.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s