WKS w Syrii – klip

Ciekawy reportaż Zwiezdy, w którym obecne działania w Syrii stanowią tło dla pokazania uczestniczącej w nich techniki lotniczej.

Świetne ujęcia z zakładów w Kazaniu, gdzie trwa modernizacja Tu-160 do wersji M.

Reklamy

43 uwagi do wpisu “WKS w Syrii – klip

 1. WKS nie zwalnia.

  Niszczą infrastrukturę. Bez zaplecza ciężko będzie rebelii. Ciekawe jak transporty z Turcji, zostały w większym stopniu ograniczone czy wszystko wróciło do sytuacji sprzed zestrzelania Su-24.

  Polubienie

   1. Też to zauważyłeś? Czasem jeszcze zooma zrobią 😉
    Najwyraźniej wiedzą co w danej okolicy jest warte zniszczenia i jak dla mnie to potwierdzenie słuszności ataku 😉

    Polubienie

   2. Telefon komórkowy z kamerą rzecz powszechna, nawet tam, a jak słychać samoloty to można telefon wyciągnąć i mieć włączony w pogotowiu. A skąd wiedzą w która stronę skierować? Miejscowi doskonale wiedzą, że „niemiejscowi” coś tam składują, robią, magazynują w stodole u sąsiada, iść i zaglądać niebezpiecznie, więc się udaje, że się nie wie. Część nagrań to też zapewne zapisy samych brodatych – np. tych z ochrony obiektu – pokazują potem pracodawcy jaka ta służba ciężka i premia by się przydała.

    Polubienie

   3. Jak słyszą silniki, to filmują cały krajobraz, a później tną co bardziej „mięsiste” kawałki filmu?

    Polubienie

 2. Nie wiem jak dla osób mających jakąś wiedzę o WKS, ale dla mnie to fantastyczny materiał!
  Wiadomo coś o zakresie modernizacji Tu-160 i Tu-95? na blogu w komentarzach coś się kiedyś przewijało, ale raczej po łebkach..
  Polski internet za dużo nie powie i szukać trzeba z parametrem -defence24, bo inaczej takie kwiatki się dostaje 😉
  http://www.defence24.pl/30404,propagandowa-wpadka-rosji-nie-bedzie-modernizacji-tu-160

  Polubienie

 3. Po łebkach bo za wiele to nie wiadomo, generalnie awionika, przejście na szklany kokpit, w przypadku Tu-95MSM dochodzi jeszcze zabudowa zewnętrznych pylonów na Ch-101/102.
  Ps. Na D24 nawet nazwa silników jest błędna.

  Polubienie

 4. Dzięki 🙂
  Pamiętam, że właśnie ze 2-3 lata temu było o tym głośno, ale podejście zawsze było takie, że na to co zapowiadają, to nie starczy im kasy, więc znów będzie (_,_) To samo zresztą było z modernizacją okrętów, tęż pisano, że albo nie będzie, albo będzie tylko lekki lifting..
  Teraz w sumie cała moja wiedza o tych modernizacjach nadaje się do kosza..

  Polubienie

 5. Tak patrząc na te bombki na choince zastanawiam się kiedy w końcu rebelia zacznie bardziej zdecydowanie się cofać. Tego ognia i żelaza już dostali trochę. Nie chcę mi się wierzyć że dają radę szybko „odbudowywać” to co tracą w nalotach. Wiem, wiem operacja lądowa ze strony Rosji mogłaby to przyspieszyć, ale to nie realne. Czy pieniądze jakie dostają rebelianci są aż tak duże ,a fanatyzm tak wielki że te bomby dla nich to tylko klip na youtube ?
  A co do filmowania bombardowań, skoro Rosja wiec co bombardować, to oni wiedza co trzeba filmować i jak leci samolot to oni wtedy tylko czekają i filmują prawdopodobne miejsce uderzenia.

  Polubienie

 6. Równie dobrze mogli napisać, że będzie 1000 myśliwców i armia pancerna. Źródło poniżej minimów bloga. Usuwam.
  Ps. Rosyjscy żołnierze dyslokowani do Syrii dostaną z automatu status weterana. WWP ma gest. Ale to równie dobrze może oznaczać przygotowania do jakichś działań na lądzie.

  Polubienie

  1. Ale jeszcze z jedna, dwie, bazy wypadowe więcej przydałby się. To lotnisko teraz to troszeczkę za mało przy takiej intensywności lotów. Następna sprawa to co się stanie jeśli SAA wyprze Turkmenów do Tucji, przecież oni stamtąd też mogą prowadzić ostrzał. A „Assadowcy” raczej nie odpowiedzą. Wtedy jedynym rozwiązaniem byłoby umieszczenie rosyjskich wojsk na granicy z Turcją , bo Ci raczej nie baliby się odpowiedzieć. W tym wszystkim klucz do tego co może się tam dziać posiadają Kurdowie. Rosja jest w rozkroku i Turcja też.

   Polubienie

 7. Tylko zastanawia mnie ta osłona powietrzna jak przy granicy mogą pracować zestawy Tureckie ziemia -powietrze. Loty wykonują powyżej 5 km więc są widoczni ze sporej odległości.

  Polubienie

 8. Mogą, ale to wciąż nie jest wojna. Idąc Twoim tokiem myślenia należałoby w przypadku lotów w rejonie pogranicza tworzyć grupy uderzeniowe z osłoną myśliwską oraz z osłoną przeciwradiolokacyjną. I w razie prób wrogiego opromieniowania z ziemi niszczyć owe stacje rlok. Tylko, że nie mamy obecnie stanu wojny rosyjsko-tureckiej i nie popadajmy w paranoję.

  Polubienie

 9. Latanie ogólnie czy latanie z pociskami p-p ? Tyleż dla mediów ile jest to jednak jakaś forma zabezpieczenia. Z tym, że nie sądzę, by Turcy zdecydowali się kiedykolwiek na ponowny atak na samolot WKS.

  Polubienie

 10. Nie negując niczego, to te „tracki” z flightradar24 są niekiedy mylące, już lepiej śledzić jak ktoś ma cierpliwość, strony z rosyjskim nasłuchem korespondencji, tam z reguły przy wylocie z FR załoga podaje miejsce docelowe.

  Polubienie

 11. Takie pytanie mam były jakieś wiadomości o wysyłaniu Tungusek do Syrii?
  Wlaśnie widziałem zdjęcie czegoś przypominającego Tunguskę wiezione pod plandeką niby w drodze do Aleppo…moglo by to pośrednio potwierdzać te plotki o większej ilości T-90A / T-72B3 w Syrii?

  Polubienie

   1. Oczywiście choć bardziej poważnie to zwykła niezdrowa podnieta bo skoro są Tunguski to może faktycznie całe jednostki przerzucili…chciało by się by ta Kuwejcka propaganda była prawdą.
    A w realu miało być 100 kolejnych maszyn WKS a wyszło 20 Irańczyków 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s