Fotoreportaż z Ułan-Ude

Widać, że mają co robić.

Dużo zdjęć  nowego „arktycznego” Mi-8AMTsz-WA i dużo zdjęć „z produkcji”.

http://fyodor-photo.livejournal.com/43476.html

Ulan-Ude Helicopter Plant

Reklamy

15 uwag do wpisu “Fotoreportaż z Ułan-Ude

 1. I przy okazji – 5 nowych MiG-31BSM w WKS. Od kilkunastu dni praktycznie codziennie WKS dostają nowy lub zmodernizowany sprzęt. To robi wrażenie. Choć było to spodziewane – Szojgu zapowiadał duże dostawy w listopadzie i grudniu.

  hosting

  Polubienie

 2. Zbliża się koniec roku to wypełniają kontrakty. Dwie belki podskrzydłowe, dla R-77 , i pewnie samoloty są już przygotowane pod nowe rakiety dalekiego zasięgu RWW-BD które weszły do produkcji.

  Polubienie

 3. Pewnie „Pudelek” informuje ich na bieżąco. A tak już bez żartów, to te 3-4 lata tam się coś zmieniło, nawet to czego nie ma to okazuje się że jest. Jak chociażby z rakietami R-77 czy z użyciem Kalibrów. Pewnie jeszcze nie jeden kwiatek wychyli głowę.

  Polubienie

 4. A po co mieliby podwieszać ? Zbrojne bandy islamskie nie mają lotnictwa myśliwskiego. Oczywiście, można zawsze wyjść z argumentem, że po incydencie z Su-24M powinni zacząć podwieszać. Jeśli nie podwieszają – to znaczy, że nie mają. No, cóż, po incydencie powinni moim zdaniem przebazować do Syrii kilka MiG-ów-31BM. Nie przebazowali – to znaczy, że nie mają ?
  Ps. Gdyby nie numery z bombami korygowanymi i Ch-101, byłbym prawie pewien, że R-77 nie ma w linii. Ale obecnie nie jestem prawie pewien.

  Polubienie

 5. Swoją drogą ciekawe, że jeszcze dodatkowych Su-30SM nie widać. Szojgu zapowiadał zwiększenie ilości tych samolotów. Z S-400 zadziałali szybko a tutaj coś długo to trwa?

  Polubienie

  1. A czy przypadkiem nie szykują sobie w Syrii kolejnej bazy (albo i dwóch)?
   Bo pakowanie całego powiększonego kontyngentu do jednej bazy to może nie być najlepszy pomysł.
   Poza tym „lądowy komponent zabezpieczenia i ochrony dwóch dodatkowych baz lotniczych dla zwiększonego komponentu powietrznego” może być przykrywką dla przerzucenia (kolejnej?) bgb (albo i dwóch).

   Polubienie

 6. Coś długo. Podobnie jak kampania w wykonaniu DA miała być długotrwała, przynajmniej gdy chodzi o Tu-22M3, a skończyła się po 4 dniach. Czyli niektóre oficjalne zapowiedzi się sprawdzają, a niektóre nie.

  Polubienie

  1. No i zapowiadali rzekomo zwiększenie lotnictwa w operacji Syryjskiej a obecnie jest to samo co we wrześniu i październiku. Użycie DA to chyba miało charakter czysto propagandowy. Sądziłem, że dłużej będą w akcji niż 4 dni. Choćby jak wspomniałeś jakieś loty Tu-22M3. Bo wiadomo z pocisków manewrujących co jak co ale sobie sporo postrzelali.

   Polubienie

   1. W tym roku przekazano 11 zmodernizowanych Mig-ów-31, łącznie od 2007 zmodernizowanych zostało prawdopodobnie 73 szt. Do końca 2018 ma być zmodernizowanych jeszcze 50 szt.

    Polubienie

 7. Tylko jeden będzie tak zmodernizowany? Piszą że pracują nad samolotem 3 generacji.
  Płatowce do tego celu to chyba tylko Ił-86 , ciekawe czy na Tu-204 dałoby się to pomieścić, z tym że tam tylko 2 silniki.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s