Platforma testowa dużych prędkości w OKB Mila w Moskwie – fotka

Maszyna, jak nietrudno zauważyć, bazuje na starym, dobrym Mi-24.

726899_18ee4598cfc3886ab21eb393f555262b

Reklamy

18 uwag do wpisu “Platforma testowa dużych prędkości w OKB Mila w Moskwie – fotka

 1. Dzisiaj co najmniej na jednym forum na runecie pisało parę osób o nowym śmigłowcu. Szybko byli sprowadzani na Ziemię. Używano też w stosunku do nich pokrewnych słów to samo znaczących co nasze zaczynające się na „ch”.

  Polubienie

 2. Rozumiem. Dopiero zaglądam do runetu, wcześniej nie miałem czasu. Poprawna, dokładne tłumaczenie z rosyjskiego, nazwa tego śmigłowca to „latające laboratorium śmigłowca dużych prędkości”.

  Polubienie

   1. Najważniejsze to system walki radioelektronicznej Witebsk-25, system nawigacji współpracujący z Glonass-em , oraz możliwość przenoszenia nowych typów uzbrojenia precyzyjnego, w przyszłości jeszcze ma być wprowadzony system zakłócania wiązki laserowej (być może już jest).
    Przy okazji zmodernizowanie kabiny, nowe wyświetlacze i nowy wskaźnik przezierny.

    Polubienie

   2. Plus wzmocnienie struktury płatowca. Natomiast są dziwne oszczędności – zabudują Witebsk-25, ale nie kupią podwieszanych zasobników WRE, choć koszt modernizacji i tak jest bardzo duży – 350 mln rubli na samolot. Swoją drogą aż dziw, że nie chcą ruszyć z budową fabrycznie nowych Su-25 … Naprawdę szkoda, bo jak pokazują realia to jest bardzo potrzebny typ samolotu.

    Polubienie

   3. A jeszcze pytanie dotyczące rakiet Wichr i systemu , jest produkowany, przyjęty już oficjalnie do uzbrojenia miał być kiedyś używany na Su-25 ze Szkwałem i Mekurym czy jest możliwość że będzie to latać razem z Su. Szybka rakieta i dość duży zasięg.

    Polubienie

  1. W internecie można znaleźć informacje że są łacznie 4 modernizacje do standardu SM, również jestem ciekaw czy różnią się tylko detalami (jak np. nowsza wersja/modernizacja danego elementu) czy są to większe zmiany np w awionice. Syria jest dobrym poligonem żeby przetestować pojedyncze elementy czy samoloty.

   Polubienie

 3. W dostępnych materiałach oraz w kserówkach zamówienia nie widać nic o Wichrze na Su-25.
  Kiedyś byłby zdjęcia, pisali o wprowadzeniu do uzbrojenia. Widocznie Wichry na śmigłowce.
  Ciekawe jak bardzo zmieniły się te nowe Wichry w stosunku do tego co mieli (produkowali?) produkować z komponentami z Ukrainy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s