Syryjski Express ze zmianami – fotka

„Cezar Kunikow” przechodził dziś Bosfor w trybie alarmu przeciwlotniczego – ciekawe czy to tylko taki trolling czy dmuchanie na zimne ?

Pomijam już brak bandery grzecznościowej, bo to obecnie norma.

CVY7Z8jUsAEm6lt.jpg large

Reklamy

26 uwag do wpisu “Syryjski Express ze zmianami – fotka

  1. Kurczę, najwyraźniej stare wzorce trzymają się mocno… jakieś parę lat temu widziałem info, że rosyjski MON oficjalnie zaprzestaje używania szyneli (niezmienianych od czasów carskich…) i będą już tylko kurtki.
   A tu ciekawostka… może po prostu donaszają zapasy?

   Polubienie

 1. Przyszło mi coś do głowy takiego: a jeżeli ten „tryb alarmu OPL” + uzbrojone załogi to takie wyraźne ostrzeżenie dla Turków, że jakiś „desant” na jednostki pomocnicze WMF nie będzie bezkrwawy?
  Ja tak to odczytuję.

  Polubienie

 2. Spotkanie przy Buk-u. Pewnie od jakiegoś czasu doradcy mają „rękę na pulsie” przy obsłudze co bardziej skomplikowanych systemów a będących na wyposażeniu żołnierzy armii syryjskiej.

  A wracając do nowego niszczyciela szperając po „runecie” jeszcze tak na 100% nie wiadomo jak będzie wyglądał. Jest jeszcze jedno „ale” napęd.Tak na 100% (może na 90% turbiny) nie wiadomo czy to turbiny, czy…………. I to też może mieć wpływ na wygląd. W planach jakiś czas temu był również niszczyciel oceaniczny, i jest możliwość połączenia obu projektów. Jedno jest pewne, jest wielka szansa że powstanie.

  Polubienie

 3. Drastyczne – ręce opadają jak się widzi co wyprawiają siły rządowe. Wyglądają jak wycieczka na polu, jak można tak się zachowywać w strefie działań …

  Klipu z rzekomym „T-90” nawet nie komentuję, bo to wcale nie jest T-90, ot kolejny T-72 sił rządowych trafiony w zad, z pozycji, które powinny być wcześniej oczyszczone, a nie były.

  Polubienie

 4. Już kiedyś zauważyłem na wrzucanym tu przez kogoś klipie beztroskę żołnierzy syryjskich (ruszali się jak na pikniku).
  To jest wojna. Żadnych zasad a nawet zdrowego rozsądku. A może to taka mentalność? A klip drastyczny.

  Polubienie

 5. Ja tego nie ogarniam. Zwyczajnie i po prostu. Po tylu latach wojny. Już pchanie czołgów, gdy z tyłu jest nieoczyszczony teren ze strzelcami ppk jest dla mnie trudne do zrozumienia, ale takie wycieczki na pole i stanie w grupie jak na widoku dla przeciwnika to jest szczyt aberracji. Czy oni tam mają jakieś zajęcia z taktyki ? Śmiem wątpić.

  Polubienie

  1. Co do T-72
   warto obejrzeć tą mapkę i kierunki natarcia (nagranie ma pochodzić z tego rejonu)
   https://pbs.twimg.com/media/CVoLj31WIAAMzS8.jpg:orig
   można spokojnie znaleźć kilka miejsc gdzie rebelia może strzelać SAA w „plecy”
   biorąc pod uwagę zasięg TOWa nie powinno nas dziwić że tak się stało.

   A stanie w grupce to może faktycznie taka mentalność w sensie że omawianie taktyki w budynku obok zamiast na otwartym powietrzu jakieś nie męskie jest.
   A poważnie to jest kwestia wyszkolenia czy na nagraniach z drugiej strony nie zbijają się grupki aż człowiek łapie się za głowę gdzie rządowi mają moździerze?

   Polubienie

  2. A może………………., chyba już wiem do czego służy musztra. Karność i zdyscyplinowanie, trzymanie szyku itp itd. Oni nie wiedzą co to jest.

   Polubienie

 6. Z jednej strony wszyscy chyba znamy opowieści starych instruktorów także z LWP (np. z Dęblina), jak wyglądało szkolenie personelu z państw arabskich czy afrykańskich – generalnie było ciężko lub bardzo ciężko pomimo znacznie obniżonej poprzeczki wymagań. Z drugiej – po kilku latach wojny u tych ludzi powinny się wykształcić jakieś instynkty „taktyczne”. Jeśli między Tobą a przeciwnikiem jest, niechby i kilka km „płaskiego”, a wiesz, że nieprzyjaciel ma „do oporu” ppk-ów, to jednak tak się nie stoi w grupie na polu.

  Polubienie

  1. O ile nie zamontowali czegoś nowego przy okazji modernizacji, to te rejestratory zapisują bardzo niewiele parametrów, kilka podstawowych, czyli kurs, prędkość, wysokość, przeciążenie, obroty silników.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s