Zupełny OT, czyli RT od kuchni – klip

W Russia Today mają celne poczucie humoru i spory dystans do samego siebie – ubawił mnie ten klip.

Reklamy

16 uwag do wpisu “Zupełny OT, czyli RT od kuchni – klip

 1. Takie… kurde, bardzo rosyjskie, jeśli wiecie, co mam na myśli.
  I ten Putin na końcu ;D boskie po prostu.

  No i reporterzy na greenboksie: „Do 16 Syria, potem Donbas” 😛

  Polubienie

 2. A tymczasem ropa na pysk – kurs na 30 dolarów za baryłkę lub mniej, rubel na pysk – przebił 70 za dolara. Szykuje się powtórka z grudnia 2014 toku. I raczej nie ma szans na faktyczne wyjście z recesji w 2016 roku, a będzie tylko gorzej. Pytanie komu WWP zabierze – ludziom czy armii ? Bo założony budżet nie ma szans na wykonanie przy trzymaniu się do 3 % deficytu.

  Polubienie

 3. Klucz do tego co stanie się z gospodarką rosyjską( i nie tylko rosyjską) w chwili obecnej leży na rozstajach pomiędzy Iranem ( z kim Iran teraz pójdzie pod rękę) a Chinami(one z nikim nie idą pod rękę). Moim zdaniem kryzys w krajach arabskich (czytaj: brak petrodolarów ) może wywołać biedę, zamieszki, wojny i wędrówkę ludów przy której to co się dzieje teraz to „pikuś”. Rosja jakoś to wytrzyma o ile nie będzie trwało to długo, gorzej z Europą która jak będzie zbyt gościnna to europejczycy staną się gośćmi w swoich własnych domach bez praw, bez kultury, bez nadziei. Dlatego myślę że USA będzie się bało bardziej biednego Bliskiego Wschodu niż zdychającego niedźwiedzia bo nie mają gwarancji czy bieda się wcześniej rozleje czy niedźwiedź zdechnie, a na horyzoncie smok, który z roku na rok będzie coraz groźniejszy.
  A Europa? Niestety albo „stety” będzie musiała zwrócić się w stronę Rosji jeśli będzie chciała zachować swoją tożsamość bo w przeciwnym razie może się stać Kalifatem. A USA(główny winowajca zamieszania na Bliskim Wschodzie) już teraz pokazało że nie chce pomóc nawet symbolicznie w rozwiązaniu konfliktu z imigrantami.

  Polubienie

  1. Zabawnie jest obserwować zaprzedanie się Arabii Saudyjskiej i nawet całego OPEC dla USA. Oczywiście mogą to być tylko idioci którzy przypadkiem wplątali swój kraj w dwie wojny i na dodatek cały czas utrzymują szkodzącą sobie niską cenę ropy wszystko to w sytuacji gdy ich „największy sojusznik” robi deal z ich największym wrogiem w regionie.
   Pytanie kiedy arabska jesień zawita do Królestwa…

   Polubienie

   1. Saudowie chyba mają dość rozumu, by rozumieć na czym polega różnica pomiędzy „złymi” i „dobrymi” dyktaturami, znają tez koncepcje „oddolnej” rewolucji i „demokratyzacji” (Abramsami), mieli dookoła tyle przykładów, że po prostu nie mogli nie pojąć 🙂
    A wój Sam daje im i żyć i zarobić i nawet uprzejmie ślepnie gdy idzie o ich drugi po ropie „towar” eksportowy. Jest nawet szansa, że ich obroni gdyby cuś. Układ nie jest taki zły dla AS.

    Polubienie

  1. Jeśli wskaźniki makroekonomiczne utrzymają obecny trend, to w 2016 roku zobaczymy duży spadek zakupów techniki dla SZ FR.
   Oczywiście, w grudniu 2014 roku podobnie źle wyglądały perspektywy dla 2015 roku, a jednak się udało. Tak więc, może być i dobrze, jeśli np. ropa do wiosny wróci na poziom 50 USD za baryłkę.

   Polubienie

   1. Przy przy ropie za 20 $ albo i mniej to niektóre programy zbrojeniowe mogą być poważnie zagrożone? I chodzi również o sam rozwój nowych systemów uzbrojenia itp

    Polubienie

   2. Obecnie ropa Urals kosztuje mniej więcej 34 dolary i jest to najmniej od 2008 roku. Przy takiej cenie budżet na 2016 rok, liczony przy ropie za 50 USD, nie jest do zrealizowania. Trzeba coś ciąć, bo zwiększanie deficytu powyżej 3 % PKB raczej nie wchodzi w grę. Przy 20 USD lub mniej za ropę będzie trzeba ciąć dziesiątki miliardów dolarów wydatków. Za 2 lata w FR wybory prezydenckie. Tak więc ludziom się socjalu raczej dużo nie zabierze, zabierze się przemysłowi i wojsku. Co też będzie niebezpieczne, ale bezpieczniejsze niż zabieranie socjalu. Rok 2016 może być bardzo zły dla rosyjskiej zbrojeniówki, nawet mimo pewnej rekompensaty wynikającej z eksportu.

    Polubienie

 4. Jeśli w środę USA „uwolnią ropę”, to cena baryłki przebije raz dwa poziom 30 dolarów – w kilka dni. Gdy na rynek wejdzie Iran – będziemy mieć ropę po 20 lub mniej dolarów za baryłkę przy obecnym trendzie. Co tu dużo gadać, dla gospodarki FR idą bardzo złe czasy, dla niektórych państw Zatoki także, ale akurat na to mało kto zwraca uwagę. Podobnie jak na to, że w USA padnie cały sektor łupkowy – ale akurat na tle całej ich gospodarki, ów upadek nie będzie bolesny.

  Polubienie

  1. Oprócz rubla i ropy są jeszcze inne palące sprawy. Sankcje odcięły rosyjskie firmy od zachodnich kredytów więc nie ma kasy na inwestycje to raz a dwa to to że nie mogą rolować długu. Szacuje się że firmy państwowe i nie tylko z FR są zadłużone na 600mld USD i termin spłaty wypada właśnie na 2016. Może być tak że na Kremlu zaczną się kolejki po zapomogi i jeśli nie uruchomią rezerw to może być słabo. Istnieje też problem zbyt wysokich stóp procentowych który wykosił kredytobiorców z rynku. Lokalni ,,banksterzy,, zaczynają coś przebąkiwać o potrzebie reform jak to jest za pięć dwunasta!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s