Koalicja z zewnątrz i z wewnątrz – klipy

Zajawki przyszłego, dużego materiału Zwiezdy o samobieżnej haubicy 2S35.

Reklamy

28 uwag do wpisu “Koalicja z zewnątrz i z wewnątrz – klipy

 1. Jak wszystkie nowe platformy – „po 2020”.
  O co chodzi z PAK FA ? Przecież tam są opóźnienia liczone w kilkunastu miesiącach, jeśli nie w kilkudziesięciu, a Ty piszesz o 2-3 tygodniach.

  Polubienie

  1. Miały polecieć do końca roku, miały w styczniu-lutym a teraz piszą o końcu marca. I pewnie nie chodzi o to że przypalił się 05 i „skanibalizowano” inny aby powstał obecnie rozpoczynający próby 5R, są pewnie jakieś problemy(albo były). Swego czasu był wywiad z pilotem oblatywaczem, który opowiadał że w jednym z lotów doszło do takich wibracji że nie widział przyrządów, udało się jednak szczęśliwie wylądować.

   Polubienie

   1. Były problemy z wytrzymałością struktury płatowca. Ale czy już sobie poradzili z tym problemem ? Diabli wiedzą. Początek 2016 to kolejne bzdurne terminy. Według mnie może listopad,grudzień.

    Polubienie

   2. Były też niespodziewane pęknięcia oszklenia kabiny. Ale wszystkie prototypy licząc od odbudowanego T-50-5R są budowane wg nowych planów, zaś starsze maszyny otrzymały wzmocnienia w najsłabszych miejscach struktury płatowca.

    Polubienie

 2. Konkretny filmik. Ciekawe czy wszystkie egzemplarze będą miały te skrzynki do „kontroli i korekty naprowadzania” . Wycior też udany. Tylko akwarium szkoda.

  Polubienie

 3. Bardzo fajny materiał, chociaż jak to zawsze Zwiezda, trochę podkoloryzowany min. moment w którym mowa o szybkostrzelności i zmontowanie jednego klipu pokazującego niby trzy wystrzały.
  Tutaj takie moje małe skojarzenie jeśli chodzi o typ amunicji korygowanej używanej przez Koalicję (głośno myślę :>)
  http://www.dtic.mil/ndia/2007fuze/SessionIIIA/campion.pdf

  PS
  Czekam na Bumieranga, z całej rodziny/gamy nowych pojazdów dla wojsk lądowych to właśnie jego wypatruję najbardziej. Zważywszy na to że rodzina BTR nie jest szczególnie udana, jest to pojazd który da największy skok jakościowy względem poprzednika.
  Jednak tutaj mają chyba niezły poślizg, nawet na paradzie mało co pokazali, w zasadzie to od tamtego czasu nawet nie widziałem chyba nawet jednego artykułu na temat tego pojazdu. Reszta ma nawet określone, tak pi razy oko, terminy rozpoczęcia produkcji czy wprowadzenia do służby, tutaj głucha cisza.

  Polubienie

 4. Takie wizyty niekoniecznie muszą owocować konkretnymi decyzjami.

  Ps. Pierwiastekzczech – o Bumierangu jest cisza zupełna, a to oznacza raczej istotnie, że są kłopoty. Zresztą już przed majem było wiadomo, że Bumierang jest najbardziej opóźniony ze wszystkich nowych platform.

  Polubienie

 5. Są jakieś wieści o tym jak ma się różnić wersja na podwozu perspektywicznym od aktualnej?
  I (albo inaczej) co z wariantem dwulufowym – zdechł, czy też ma szanse zmaterializować się na docelowym nośniku (bo ten ma większe możliwości niż wyciśnięta do granic rodzina 72/90)?

  Polubienie

 6. O rok albo i nieco dłużej będziemy czekali na „Barguzina”. Parę dni temu pojawiła się informacja o tym że z roku 2019 na nie wcześniej niż 2020 przesunięto gotowość tej platformy
  Czyli lekka „obsuwka”. Rakiety na wyposażeniu tej platformy to RS-24 Jars
  Fotka poprzednika:

  Polubienie

  1. > Rakiety na wyposażeniu tej platformy to RS-24 Jars

   A to też do końca nie wiadomo. Jars, Jars-M czymkolwiek jest ten pocisk, RS-26 Rubież. Nowa platforma ma jeszcze lepiej wtapiać się w otoczenie niż poprzednik BŻRK, który charakteryzował się tym, iż skład ciągnęły trzy lokomotywy. A było jak wiadomo co ciągnąć sam pocisk RT-23 ważył ponad 100 ton ( Ale za to przenosił spokojnie 10 MIRV po 300-550kT każda) Jars waży niecałe 50 ton więc jest różnica. Z drugiej strony zakłada się pięć wagonowych wyrzutni na skład w porównaniu do starszego kompleksu, gdzie były trzy wyrzutnie. Więc całkowita masa składu nie powinna się znacznie różnić więc ciekawe jak to rozwiążą odnośnie lokomotyw? 🙂 No chyba, że w FR większość składów ciągnie 2-3 lokomotyw ? Ale raczej wątpliwe. Tak czy siak tego typu wyrzutnie będzie dość trudno wyśledzić o ile będą w ruchu oczywiści. Na pewno trudniej niż charakterystyczne dość mobilne kołowe wyrzutnie Jars, Topol 🙂

   Polubienie

   1. Jarku, w FR w kolejnictwie też jest postęp, w ostatnich latach pojawiły się nowe, mocne lokomotywy. Taka zdwojona 2TE25A ma moc 14 tys. KM. Da radę.

    Polubienie

   2. Wczoraj przetrząsnąłem „runet” i raczej nie ma opcji na coś innego niż Jars lub Jars -M. W kilku miejscach i paru generałów tylko o tych rakietach mówiło i przynajmniej jeden kategorycznie że nie będzie żadnych innych. Jeden skład ma zawierać 6 pocisków choć i były informacje o 5.
    W jednym przypadku było napisane że te opóźnienie związane jest z……….finansami.
    Jars-M pierwszy ślad o jego zastosowaniu pojawia się w 2012 w planach budżetowych, i nie mogłem sam wyłuszczyć w czym jeden jest inny od drugiego (Jars i Jars_M). W jednym miejscu ktoś sugerował na podstawie innego pocisku że to wersje mobilne i do startu z silosów, tak więc zagadka czy tak jest czy to co innego.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s