Reportaż o produkcji bomb RBK-500, klip

Ciekawe ujęcia z montażu bomb kasetowych rodziny RBK-500.

Produkcja bombek wygląda trochę jak manufaktura, ciekawe ile wynosi roczna produkcja ?

Trzeba przyznać, że działania WKS w Syrii bardzo spopularyzowały ten wzór uzbrojenia.

Reklamy

14 uwag do wpisu “Reportaż o produkcji bomb RBK-500, klip

 1. Nic już nie może dziwić, manufaktura czy nie, ale mają i produkują i jestem przekonany że nie mało. A my możemy się tylko domyślać. Być może jest tak że próby się kończą, nie przyjęte oficjalnie do uzbrojenia a produkcja idzie. Ciekawe jak to było z R-77 ? Niby nie było, a są i były wcześniej(o czym było tu już pisane na blogu wcześniej).Dla mnie to jeszcze te 6000 rakiet dla Indii chodzi po głowie, tam też chyba nie będzie wyglądało to jak zrobotyzowana taśma produkcyjna. Tam to dopiero będzie manufaktura.

  Polubienie

 2. RBK-500 są w produkcji od lat, natomiast co jakiś czas wchodzą do produkcji nowe odmiany tych bombek. Ja sobie wyobrażałem, że takie bombki są produkowane w innych warunkach, tym bardziej, że widziałem swego czasu produkcję innych wzorów uzbrojenia w Bazalcie w jakimś fotoreportażu i była typowa, duża linia montażowa, a tu normalnie jakaś manufaktura z paniami upychającymi spadochrony od subamunicji. Ale to wszystko może być specjalnie pokazywane w taki właśnie sposób, jako swego rodzaju sposób dezinformowania.

  Polubienie

  1. Heh manufaktura zupełnie jak u mnie w pracy 🙂 ee to ja nagle potrafię doskonale zrozumieć jak ta produkcja wygląda, również wprowadzanie nowych odmian :). Co prawda nie produkujemy bomb, tylko elektronikę, ale skala produkcji i specyfika rozwoju produktu zapewne bardzo podobna ;).

   Polubienie

  2. Jeżeli ta amunicja jest hamowana spadochronem to raczej będzie to wyglądało „manufakturowo”. Poza tym wcale nie jestem pewien, ze np. w USA produkcja analogiczneog uzbrojoenia jest jakoś bardziej „zrobotyzowana”…

   Polubienie

   1. Chodziło mnie bardziej nie o sam proces pakowania spadochronów co całe „otoczenie produkcyjne”. Linie montażowe uzbrojenia, w szczególności cięższego, bardzo rzadko bywają zautomatyzowane, tym niemniej wyglądają zupełnie inaczej niż montownia RBK-500 w Bazalcie.

    Polubienie

 3. Jest zamieszanie wokół PAK-DA, dziś w/g słów generała A.Knowałowa znowu nastąpiło nieznaczne przyśpieszenie , bo nie dawno inny generał W.Bondariew spowolnił (słowami) program. Prototyp ma być oblatany 2020-21, gdzie dopiero miał być budowany w 2021. Ta zmiana może być spowodowana sytuacją związaną z programem LRS-B w USA.

  Polubienie

 4. Przepraszam, ale to piramidalna bzdura, żeby prototyp PAK-DA mógł być oblatany szybciej niż prototyp Tu-160M2, a przecież Tu-160M2 to aerodynamicznie będzie prawie, że ten sam Tu-160, jakiego znamy obecnie. Zaś PAK-DA to będzie wszystko nowe włącznie z całkowicie nowym dla Rosjan układem aerodynamicznym płatowca. To jest całkowicie nierealne moim skromnym zdaniem, data wzięta wprost z sufitu, by nie rzec dosadniej.
  Amerykanie, z latami doświadczeń eksploatacji B-2, są technicznie (pomijam de facto nieograniczony budżet) z LRS-B w zupełnie innym miejscu niż Rosjanie z PAK-DA. Jeśli Rosjanie zrobią swojego PAK-DA w mniej niż dekadę od oblotu LSR-B to i tak będzie sukces.

  Polubienie

 5. Swego czasu rosyjscy generałowie znani byli z absurdalnych wypowiedzi odnośnie terminów wdrożeń tego czy tamtego. Widać w jakiejś części wracają czasy znane z początków poprzedniej dekady.

  Polubienie

 6. W przyszłym roku do wojska trafią zmodyfikowane Buk-M3 i Tor-M2. Czyli Rosja pomimo kryzysu( może nie aż tak wielkiego) daje radę. Ciekawe kiedy opublikują pierwsze fotki nowych Buk-ów i zmodernizowanych Tor-ów. Do jednostek będą trafiać także zmodyfikowane Buk-i-M2 z rozszerzoną ilością zestrzeliwanych celów oraz możliwością zestrzeliwania rakiet taktycznych.

  Polubienie

  1. Szkoda, że nie pokazali S300W4 podczas strzelań dziennych z bliższej perspektywy. Może byśmy zauważyli jakieś różnice między starszymi S-300W. Choć i między systemami może nie być żadnych zauważalnych różnic, które można dostrzec na klipie 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s