Jeszcze raz o Mi-35MS – fotki i klip

Pojawiły się fotki z kabiny pasażerskiej oraz klip z Kremla, a że poprzedni wpis był bardzo dawno temu, pozwolę sobie założyć nowy.

Zaczyna mi się podobać ta maszyna. Śmiglak bardzo szybki, opancerzony, wypakowany nowymi systemami samoobrony i awioniki, a do tego z bardzo luksusowym, acz niewielkim, przedziałem dla VIP. Wymarzona maszyna dla VIP-a, który będzie chcieć podróżować  bez bardzo rozbudowanego „dworu” w przedziale pasażerskim. Czyli zapewne dla WWP na szczególne okazje. Reszta „dworu” w bliźniaczych maszynach, lub w salonkach na bazie Mi-8MTW5.

Ps. Dziś chyba WWP miał swój pierwszy lot na pokładzie Mi-35MS  :-), klip poniżej.

23263904904_5477da195d_o

23265305133_0d63149e9e_o

Reklamy

24 uwagi do wpisu “Jeszcze raz o Mi-35MS – fotki i klip

 1. Krokodyl to jeden z symboli wojskowego lotnictwa a legenda w kategorii śmigłowców szturmowych, cieszy, że Rosjanie dzięki nowym wersjom maszyny znacznie wydłużą jego historię.

  Polubienie

 2. Przy okazji, kolejne dwa Su-34 i 4 Jak-130 dla WKS. Śmiglaków nawet nie zliczę, w grudniu dostarczono ze 30 różnych wiatraków. Łącznie w listopadzie i grudniu zebrało się nowych i zmodernizowanych maszyn ze 100 jak nie lepiej.

  Polubienie

   1. Robi, tym bardziej, że zdrowo przesadziłem, aż się dziwię skąd mi się to 100 wzięło. Będzie zdecydowanie bliżej połowy. Ogólnie w 2015 roku WKS otrzymały około 105 nowych samolotów i nieco mniej nowych śmigłowców. Dostawy maszyn zmodernizowanych były chyba bardzo skromne, prawdopodobnie kilka sztuk MiG-ów-31 i nieco więcej Su-25SM, pojedyncze sztuki innych typów.

    Polubienie

   2. Nie tak mało tego , ale należy pamiętać o eksporcie , tam też tego dużo poszło. A co do modernizacji MiG-31 to nie mniej niż 11 tyle udało mi się zliczyć od połowy roku do teraz i nie wiem czy kontrakt na Su 34 nie został już wypełniony do października było dostarczonych 9 szt. a potem jedna dostawa bez podanej ilości i na koniec jeszcze 3 szt.
    Czy jest możliwość że mogą wyprodukować więcej niż planowali i czy to robią?

    Polubienie

   3. A śmigłowce to nie tylko do armii jeszcze po różnych przedsiębiorstwach dostarczali czyli nie tylko armia i eksport. Ciekawe jaki jest tu priorytet czy kasa czy wojsko co na pierwszym miejscu?

    Jeden z 8 w tym roku dostarczonych Mi-8 AMTSz do Południowego Okręgu Wojskowego.

    Polubienie

   4. Pod artykułem była ta fotka w sumie nie zwróciłem uwagi że w Południowym Okręgu Wojskowym chyba otoczenie jakby troszeczkę nie pasujące do tego malowania. Co złego to nie ja , intencje były dobre.

    Polubienie

   5. Do tekstów o dostawach agencje wrzucają tzw. fotki ilustracyjne. Nie należy się sugerować zdjęciami z tego typu notek, lepiej śledzić portale spotterskie. Obecnie są dostarczane śmigłowce wyłącznie w malowaniu wielobarwnym.

    Polubienie

 3. Za parę tygodni przekonamy się ile i czego (przynajmniej oficjalnie) otrzymali. Z tego co pamiętam w końcu 2014 też był wysyp oddanych do użytku samolotów i śmigłowców.

  Polubienie

 4. Zawsze jest od lat. Ale w tym roku jest chyba największy, a do tego znaczne dostawy były przecież także w ciągu całego 2015 roku. Przy bieżący rok to „peak” dostaw, w 2016 już tak dobrze, pomimo równie optymistycznych oficjalnych zapowiedzi, nie będzie, jeśli nie zmienią się znacznie parametry makroekonomiczne.

  Polubienie

 5. Bez większego echa przeszła próba(udana, 17listopada 2015)) systemu obrony przeciwrakietowej projektu „Nudol” A-235 Samolot-M. W paru portalach próba była skrzyżowana z S-500, ale to inny system mający możliwość zwalczania nie tylko rakiet balistycznych ale i prawdopodobnie celów kosmicznych. Od strony wykrywania i naprowadzania system łączony jest ze stacjami radiolokacyjnymi Woroneż i Don-2N /2NP(prawdopodobnie).
  Co ciekawe o tej próbie pierwsze informacje pojawiały się nie w rosyjskojęzycznych mediach.
  Do tej pory brak fotografii dotyczących tego systemu, jedyny wizerunek to powszechnie znana grafika z kalendarza Ałmaz-Antej na 2015 rok oraz fotka pojazdu transportowego(?)Wszystko objęte jest tajemnicą.
  Piszą że do końca 2016 ma zakończyć się jeden z etapów wprowadzania tego systemu(?)

  Polubienie

  1. Kolejna odgrzewana wersja systemu ABM Moskwy, który jest już archaizmem? De facto każdy strategiczny system obrony ABM może zwalczać cele kosmiczne ( czyt satelity). Amerykański NMD czy nawet niektóre wersje pocisków SM-3. Wcześniej Nike Zeus czy też moskiewskie ABM. Zresztą ZSRR pracował jak wiadomo nad system ASAT o nazwie IS. Potem Polyus itp, systemy odpalane z MiG-31.
   Co ciekawe obecnie być może pracują nad nową wersją IS ? http://www.russianspaceweb.com/Cosmos-2504.html.

   Polubienie

   1. I znów ciekawe do czego oni strzelali z tego systemu ? Bo jak te testy wyglądają tak jak testowanie co jakiś czas A-135 to…

    Polubienie

 6. A swoją drogą ten Mi-35MS jest ciekawy o tyle, że co prawda nie ma żadnego uzbrojenia (chyba…?), ale skrzydła ma jak w starych „krokodylach” – po dwa pylony (tylko na zbiorniki paliwa?) plus zasobniki WRE na końcach (tam, gdzie „normalnie” były po 2 wyrzutnie Szturmów).
  W każdym razie wygląda to bardzo interesująco…

  Polubienie

 7. Latają nad Irakiem a dlaczego nie nad Syrią. Wiem Szmul-u że pisałeś o jakimś problemie który ujrzał światło dzienne po katastrofie ale troszeczkę czasu już upłynęło. Co stoi na przeszkodzie by zobaczyć chociaż parę Mi-28 nad Syrią. Czy logistycznie byłoby to aż tak trudne do zrealizowania, a bagaż doświadczeń wyniesionych z realnej walki byłby nieoceniony.

  Polubienie

 8. Nad Irakiem latają irackie Mi-28NE a nie rosyjskie Mi-28N. Oba śmigłowce różnią się od siebie, co prawda oficjalnie jedynie awioniką, ale być może różnice są głębsze.
  To taka uwaga natury ogólnej. Bo oczywiście tak po prawdzie trudno wskazać całkowicie obiektywną przyczynę braku rosyjskich Mi-28N czy Ka-52 w Syrii.
  Przynajmniej przerzucili Mi-35M. Oby tylko nie jeden egzemplarz.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s