Huti wciąż pokazują Saudyjczykom ich miejsce w szeregu – klip

Kolejny zniszczony patrol sił saudyjskich.

Inna sprawa, że ten teren, to marzenie planisty od zasadzek ogniowych.

Reklamy

19 uwag do wpisu “Huti wciąż pokazują Saudyjczykom ich miejsce w szeregu – klip

 1. Boso( to znaczy w sandałach i spódnicach-nie wiem jak to się nazywa) ale w ostrogach. A co do Saudyjczyków to cały czas popieram tezę że Armia(żołnierze którzy w niej służą) nie może być za bardzo „wypasiona” bo traci ducha.

  Polubienie

 2. Ale co to znaczy „wypasiona” ? Dobre warunki socjalno-bytowe i dobry sprzęt nie powinny być czynnikiem demotywującym. Być może tym czynnikiem jest zbyt duży udział najemnych obcokrajowców w siłach lądowych, ale z tego co obecnie można wyczytać, nie jest ich już tak dużo jak kiedyś.

  Ps. Przy okazji – w Ramadi od północnej strony potężna ofensywa PI, rządowi mają mieć bardzo duże straty. Wystarczyło, że pogoda kiepska i nie ma lotnictwa USA.
  Ps.1 Duże ilości porzuconej techniki i amunicji przez rządowych w Ramadi.
  hosting

  Polubienie

 3. Takie małe OT.
  O „wypasienie” to nie chodzi o sprzęt, tylko o żołnierzy. Czasami trzeba być „przeczołganym”(nawet przez życie), aby móc potem coś zrobić większego. Kot który leży na kanapie i któremu „zapodaje się” whiskasy za myszami za bardzo nie chce biegać, o czasami dla zabawy machnie łapą.

  Polubienie

 4. Problemy armii saudyjskiej są strukturalne. To wynika z faktu, że rdzenni mieszkańcy zawsze trudnili się głównie handlem, napadami na karawany i pasterstwem. I nagle stali się miliarderami mieszkającymi na pustyni z „czarnym złotem”. Tam na 31,5 mln mieszkańców 10 milionów to obcokrajowcy, bo wykonywanie prac fizycznych to u Saudów „nie honor” dla mężczyn,a kobiety praktycznie nie pracują, W budownictwie, sektorze usług, naftowym itp. nadal główną siłą roboczą są obcokrajowcy z Indii, Pakistanu, Bangladeszu itp. mimo prowadzonej od 3o lat akcji „saudyzacji” czyli kształcenia własnych pracowników.

  Ponieważ normalna praca nie jest „honorowa”, a nawet oni nie chcą wszystkim wypłacać samych zasiłków to umieszcza się ludzi albo w administracji albo komu miejsca nie starczy w formacjach mundurowych. Ot taka przechowalnia dla Saudyjczyków, żeby dostawać wypłatę co miesiąc.

  Mają siły zbrojne liczące ponad 200 tys żołnierzy i 100 tysiączne formacje gwardii narodowej, która jest formacją elitarną i spełnia faktycznie funkcje sił zbrojnych oraz chroni reżim. Odnoszę też wrażenie, że to kupowanie nowoczesnego sprzętu w USA i innych państwach miało być raczej formą „wdzięczności” niż było kupowane w ramach jakiejś głębszej strategii.

  Polubienie

  1. Gwardia Narodowa to z jednej strony takie ichnie „Wojska Wewnętrzne”, a z drugiej strony zabezpieczenie na wypadek buntu w armii. Tylko pytanie, jaka jest realna wartość Gwardii oprócz lojalności…

   Polubienie

 5. Przy okazji, po ścięciu głównego szyickiego kleryka w AS, cały świat szyicki chce wojny z AS. Huti chyba dostaną nowe zabawki, zaś w Teheranie płonie już ambasada/konsulat* AS.
  *niepotrzebne skreślić

  Polubienie

  1. Konsulat czy ambasada? Ostatnio właśnie zadałem sobie pytanie czy Iran i AS prowadzą w ogóle stosunki dyplomatyczne? Ktoś coś więcej wie w tym temacie?

   Polubienie

 6. Jeszcze dwie fotografie


  Jeśli komuś zależało na dolaniu oliwy do ognia , to dolał. A może AS chce wojny, może to dla nich ucieczka od sytuacji związanej z zbliżającym się kryzysem gospodarczym.

  Polubienie

 7. No i AS zrywa stosunki dyplomatyczne z Iranem. Zarzewie czegoś poważniejszego? Nie radzą sobie z Jemenem, w Syrii też nie po ich myśli , ropa tania. A oni chcą rozpętać wojnę? Podtekst religijny tego ewentualnego konfliktu dobrze nie wróży. A może to strach przed uwolnieniem Iranu z sankcji i powrót Persów do wielkiego świata. A może to nie AS za tym stoi? Znaków zapytania co nie miara.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s