Zeszłoroczna eksplozja na poligonie w obwodzie rostowskim – klip

Nowy materiał.

Chyba oficjalne straty sprzętowe były zdecydowanie zaniżone. Tam poszła z dymem większa część wozów bgb.

5:15 i 6:33 – robi wrażenie, a od 12:06 to już jazda bez trzymanki.

Reklamy

30 uwag do wpisu “Zeszłoroczna eksplozja na poligonie w obwodzie rostowskim – klip

 1. Kuźmiński to olbrzymi, raczej dość dobrze strzeżony poligon. W kwietniu 2015 roku przebywały na nim ze 3 bgb jak nie lepiej. Wątpię w sabotaż, raczej faktycznie zapłon w Mście-S. Natomiast niepotrzebnie tak tam wszystko upakowano, byle bliżej. Amunicja przy wozach, wozy przy amunicji.
  Jeszcze jeden ciekawy klip. Sporo czołgów sobie w pobliżu jeździło.

  Polubienie

 2. Straty oficjalne w ludziach to 3 rannych. Nie były podważane w informacjach nieoficjalnych.
  Straty w sprzęcie w oficjalnych komunikatach były relatywnie małe, do 30 pojazdów zniszczonych, w tym kilka 2S19, reszta to w większości pojazdy ciężarowe.

  Polubienie

 3. bo ja wiem czy żadne… bękart na garnuszku ciągle głodny i głodny, dopłaty zachodu do „sojusznika” są chyba znacznie większe niż przewidywano a końca nie widać, po zimie to dopiero będą spłukani

  Polubienie

 4. właśnie zrobiliśmy im darowiznę 2x większą niż koszt modernizacji Leo2A4, za gaz – ten „tańszy” z rewersu – kasy też pewnie nigdy nie zobaczymy, jeśli tak ma byc „przez dekady” to świetnie się to rysuje, dobry z nas – i nie tylko z nas – wujek

  Polubienie

 5. Tak przy okazji:
  podobno w tym roku przy granicy z Ukrainą mają być rozwinięte 3 dywizje rosyjskich wojsk ladowych.
  Czy ktoś coś o tym wie?
  Pytam, bo sam dostałem to pytanie od gościa „z Zachodu” 😉

  1. Wytwór ukraińskiej propagandy?
  2. jeśli jest to oficjalna zapowiedź MO FR, to czy wiadomo coś bliżej? Nowe jednostki, czy rozwinięcie brygad już dyslokowanych przy granicy?

  Polubienie

 6. Jest to oficjalna zapowiedź MO FR.
  Informacja agencyjna jest cokolwiek niejasna, ale raczej rozwinięcie dyslokowanych na stałe w ubiegłym roku brygad. Nie sądzę, żeby były to jednostki formowane od podstaw, bo to by oznaczało olbrzymie wzmocnienie ZOW. Z drugiej strony informacje agencyjne podają, że 20. Armia ma być de facto formowana od podstaw. Czas pokaże.

  Polubienie

  1. Ciekawe, że jeszcze chcą wzmacniać dyslokowane ostatnio siły, które i tak są dość spore. A na jakieś nieprzewidywalne ruchy Kijowa raczej spokojnie wystarczą.

   Polubienie

  2. A czy wiadomo, które to były brygady?

   BTW: Czy ktoś zassał może tą stronę z rosyjskim OoB? Bo właśnie widzę, ze zniknęła, a ja jakoś przez świeta sie zagapiłem i nie zassałem wszystkiego… 😦 😦 ale wtopa…

   Polubienie

  1. Po angielsku „Order of Battle”, po francusku „Ordre de Bataille”. Po polsku… chyba nie ma dobrego odpowiednika i zwyczajowo stosuje się skrót francuski. Dosłownie to się czasem tlumaczy jako „porządek bitewny”; można by też IMHO użyć staropolskiego określenia „ordynek” 😉
   Obecnie chyba najczęściej stosuje się polskie określenie „organizacja i struktura”, ale to nie do końca oddaje sens tego określenia.

   Polubienie

 7. Nie będzie chyba szybko rosyjsko-indyjskiego średniego transportowca MTA. Wg. Rosjan strona hinduska jest bardzo pasywna, projekt faktycznie został zamrożony. Nie dziwię się, Hindusi zaczynają zakładać, że FR niebawem wejdzie w bardzo silne załamanie gospodarcze, a wtedy będzie można wytargować o wiele więcej za o wiele mniej. Do piątku ropa zapewne przebije 30 USD za baryłkę.

  Polubienie

  1. Ciekawe czy z T-50 też będą coś dalej kombinować. Bo jak już ostatnio wspominaliśmy też mocno kręcą.
   Jeśli chodzi o ropę może i nawet już jutro przebije. Chyba nikt nie spodziewał się aż takich spadków cen tego surowca. Ostatnio takie ceny oscylowały w latach 2001-2004. Pytanie gdzie się zatrzymają te ceny. A jeszcze na horyzoncie pojawia się Iran…

   Polubienie

 8. Norwegia wydobywa już poniżej granicy opłacalności. Bierze kurs na znaczący spadek PKB w 2016 roku. Jak widać, nie tylko „dzika” FR ma problemy, gdy cena ropy jest skrajnie niska.

  Polubienie

 9. W pewnym sensie. W szczególe taką Norwegię od AS różni wiele. Choćby i to, że w Norwegii wpływy z eksportu ropy to 20 % dochodów, a w AS to 77 % oficjalnie, ale faktycznie zapewne jeszcze więcej.

  Polubienie

  1. Zgadza się za bardzo uprościłem. Każdy z tych krajów ma inną strukturę gospodarki, budżetu itp W FR jak wiadomo to chyba 45 % procent wpływów do budżetu ale to chyba wszystkie surowce łącznie. Z tym, że Rosja w przeciwieństwie do innych eksporterów ma jednak szersze ambicje geopolityczne ,militarnie, gospodarcze chcąc cokolwiek rozgrywać czy próbować chociaż a to już pochłania ogrom sił i środków a i sam kraj znacznie większy do ogarnięcia.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s