Specoperacja w Nalczyku – klip

Wczorajsze działania jednostek specjalnych FSB w Nalczyku, nieco różnych gadżetów, ciekawe ujęcia.

Zawsze mnie ciekawi ich taktyka, zaczynają dość łagodnie by z reguły na koniec i tak wszystko zniszczyć  za pomocą termobarycznych granatników. Swoją drogą czas najwyższy na jakieś opancerzone buldożery dla struktur siłowych FR, tym bardziej, że przemysł w ubiegłym roku zaprezentował prototypy.

Reklamy

14 uwag do wpisu “Specoperacja w Nalczyku – klip

  1. Ciekawe są te zapowiedzi. Tu nowe OP tam 50 kolejnych Su-35S 🙂 Do tego podpisują jednak kontrakty. Nie są to tylko puste zapowiedzi.
   Szczególnie przy obecnych cenach ropy jak wiemy. Powoli będziemy sobie zadawać pytanie kiedy ropa za beczkę przebije 20 $.

   Polubienie

   1. Podpisać i ogłosić to jedno, a zrealizować to drugie.
    Jak już napisałem w innym komentarzu, na dziś FR brakuje 38 mld USD do spięcia budżetu, skonstruowanego w oparciu o ropę po 50 USD. Każdy dolar na baryłce mniej to grubo ponad 1 mld USD mniej pieniędzy w budżecie.

    Polubienie

 1. A na horyzoncie już okręty podwodne typu 677 podobno dużo cichsze niż Warszawianki. Pierwszy jest „Sankt-Petersburg” w eksploatacji próbnej, a dwa kolejne w produkcji (lekko poprawione w stosunku do pierwszego okrętu tego typu) Okręty mają trafić do WFM w 2019 roku a nie jak wcześniej pisano 2017.

  Polubienie

   1. Jeśli chodzi o nowoczesne konwencjonalne okręty podwodne to idzie im tak sobie. Szczególnie chyba najwięcej problemów jest z systemami zasilania niezależnymi od powietrza?

    Polubienie

  1. Drugi ma być poprawionym St. Petersburgiem, a trzeci ma dostać moduł AIP – i to by był prawdziwy przełom w rosyjskim budownictwie konwencjonalnych OP.
   Zaś produkcja nowych 636.3 nie dziwi – seria dla FCz już prawie w komplecie, a tzreba „coś” robić – nie wszystkie stare Warszawianki opłaca się remontować i modernizować, no to sobie machną serię nowych, z nowym wyposażeniem, uzbrojeniem…
   Ja to się spodziewam, że pójdzie jeszcze jedna taka seria docelowo do Floty Bałtyckiej (bo Północna dostanie 677, a potem 677 pójdą też do FOS).

   Polubienie

  2. Proj. 677 ma problemy z prawie wszystkim. Wymuszone zakończenie serii na trzech jednostkach to przyznanie się do dużej porażki. Swoją drogą nie wiem czemu się upierają na dokończeniu budowy owych dwóch jednostek, jeśli mają się tak sprawować jak Sankt Petersburg i być w permanentnej próbnej eksploatacji, to chyba prościej i taniej jest je zezłomować.

   Polubienie

 2. I z dziś informacja o tym że OP projektu 677 po zakończeniu będących w produkcji (Kronsztad i Wielikije Łuki ) nie będą produkowane. W miejsce nich(Łada) do produkcji trafi unowocześniona wersja „Kalina” z układem zasilania nowej generacji.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s