Zakłady Awiastar-SP, fotoreportaż

Świetny fotoreportaż z Uljanowska.

Naprawdę polecam, jeden z lepszych fotoreportaży z rosyjskich zakładów lotniczych w ostatnim czasie.

0_8b9e7_dd41cbbc_orig

http://gelio.livejournal.com/213883.html

Reklamy

19 uwag do wpisu “Zakłady Awiastar-SP, fotoreportaż

 1. Przepraszam za ot ale temat jest ciekawy jako bowiem rzecze GW, Węgry chcą kupić w Rosji śmigłowce : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19503280,orban-wybiera-sie-do-putina-rozmowy-o-sankcjach-i-zakupie-broni.html?lokale=bydgoszcz#BoxNewsImg
  Szmul czy wiesz może, czy coś jest na rzeczy a jeśli tak to jakie śmigła Węgrzy chcą kupić ? Jakąś wersję Mi-17? Czy w grę mogą wchodzić również Mi-35M?
  Pozdrawiam

  Polubienie

 2. Wiem tyle co przeczytam, a źródła rosyjskie, o ile czegoś nie przeoczyłem, nie podejmowały tematu.
  Ps. Już 80 rubli za dolara, czyli rekord. Ropa kolejne blisko 3 % w dół, jeszcze zostało 7 USD do uśrednionej granicy opłacalności wydobycia w FR.

  Polubienie

 3. W najbliższych dniach ma zapaść decyzja o przyjęciu do WDW zmodernizowanej wersji pojazdu BMD-4M. W/g niepotwierdzonych do końca danych do 2025 roku ma nastąpić przezbrojenie w BMD-4M i BTR „Rakuszka” i mają stanowić 100% pojazdów używanych w WDW.

  Polubienie

  1. Uzupełnienie:
   do 2025 roku WDW maja otrzymać ponad 1500 BMD-4M i ponad 2500 „Rakuszek” . Nie wiem czy to realne czy nie ale takie liczby dzisiaj pojawiały się.
   Próby przechodzą także pojazdy na bazie „Rakuszek” -„машины противотанковой артиллерии „Робот”” oraz RCHBZ(wóz rozpoznania-ABC) oraz pojazd zabezpieczenia medycznego.
   Do Szmula: jak sklasyfikować -tego „Робот” czy to jest „Rakuszka” z „Kornetem”?

   Polubienie

   1. Zdaje się, że stopień unifikacji jest zbliżony jak w przypadku BTR-D i starego „Robota”, choć pewnie sylwetka została obniżona.
    Mowa jest też o ew. dostawach dla WDW od 2018 roku tego cudaka.
    hosting

    Polubienie

  2. I jest już informacja w rosyjskich mediach o planach zakupu w Rosji przez Węgry ok 30 śmigłowców. Decyzje o zakupie mogą zostać podjęte podczas lutowych rozmów Putina z Orbanem.

   Polubienie

 4. W 2016 roku mają zakończyć się próby działa samobieżnego ( no własnie jak powinno sie „Sprut-a” okreslać) Sprut- SDM1 i w 2017 roku pierwsze 6 szt. ma trafić do WDW. Zapotrzebowanie na ten typ pojazdu określa się na 150 szt.

  I tak wszystko co się będzie działo, będzie powiązane z sytuacją gospodarczą. „Poker face” jak nic komu puszcza nerwy pierwszemu ten wypadnie z gry.

  Polubienie

 5. Jeśli cena baryłki ropy Urals spadnie poniżej 19 USD to już nie będzie żadnej „poker face”. Zostało jakieś 6 USD.

  O tym jak należałoby kwalifikować ten wóz to można by i rozprawkę napisać. Nazw jest kilka, każda na swój sposób poprawna. Mnie się podoba nazwa, jaką wprowadził do piśmiennictwa T. Szulc, czyli desantowy niszczyciel czołgów. Choć jestem świadom jej ograniczeń.

  Polubienie

  1. Świetny fotoreportaż. A zakłady naprawdę robią niezłe wrażenie. Wyglądają schludnie i dość nowocześnie. No i ten rozmach no ale tak to wygląda w przypadku zakładów lotniczych. Ale ten chyba należy do tych największych?
   Tak patrząc na An-124. Ech może znów się powtórzę ale wielka szkoda, że nie będzie reaktywacji tej wspaniałej maszyny 😦

   Polubienie

 6. Może kiedyś będzie. Nic już ich nie wiąże, mają całą dokumentację, Ukraina może ich pocałować. Muszą tylko być pieniądze i decyzja polityczna.
  To są chyba pod względem powierzchni hal obecnie największe zakłady lotnicze w FR. No i coś w nich się dzieje, pamiętam na obrazkach z lat 90-tych i początku tego wieku, jak to wszystko stało niemalże zupełnie puste. Oby tylko nachodzący kryzys nie zniweczył tego co jest.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s