Nowa zabawka bojowych Buriatów – link

Czyli systemy WRE Rtut-BM trafiły do WOW.

CZPf9TgWcAEXnM0.jpg large

http://kret.com/news/10262/

Reklamy

34 uwagi do wpisu “Nowa zabawka bojowych Buriatów – link

 1. Wraca temat PAK PD tylko że w dalszej przyszłości. MiG-41 jako rozwinięcie MiG-31. Około 2020 roku maja rozpocząć się prace. „Trzydziestegopierwszego” w koło nie można modernizować a rozległe tereny Rosji potrzebują myśliwca przechwytującego z dużym zasięgiem i prędkością.
  Całkiem hipotetyczna wizja, rysunek

  Polubienie

 2. Nie przywiązywałbym obecnie większej uwagi do tego typu planów. Najpierw musi się ustabilizować sytuacja na rynkach, by można było poważnie traktować jakiekolwiek zapowiedzi „planistyczne”.

  Polubienie

 3. „Tigry” otrzymają moduły „Arbalet DM”. Wyposażone BMDU „Kord” 12,7 mm lub PKTM kal 7,62 mm. Moduł (ze zdalnym sterowaniem) przystosowany jest do działań w dzień oraz w warunkach nocnych.

  Polubienie

 4. Zamieszanie w sprawie dalszej produkcji okrętów podwodnych projektu 677 „Łada”. Oficjalnie przedstawiciel WMF poinformował że nie zapadła żadna decyzja o zakończeniu tego projektu.
  Na razie ani nie ma decyzji o kontynuacji ani o zaprzestaniu produkcji.

  Polubienie

   1. Pewnie będą teraz tak kluczyć. Rezygnacja z tego projektu z powodów technicznych to w pewnym sensie trochę kompromitacja

    Polubienie

   2. Trochę tak. Ale trudno, nie wszystko zawsze się udaje. Na szczęście jest alternatywa na dziś, czyli Warszawianka, może nie szczyt podwodnej techniki, ale solidna konstrukcja. A na spokojnie niech dłubią tę Kalinę, może coś zrobią sensownego do tego 2020 roku czy nawet później. Mnie bardziej ciekawi, czy dwa rozpoczęte pozostałe okręty tego projektu nadają się faktycznie do poprawki i coś z nich będzie, jeśli powstaną, czy ich ewentualne dokończenie wynika z przyczyn, nazwijmy je, wizerunkowo-ekonomicznych. Bo lepiej zezłomować dwa kadłuby, niż mieć trzy okręty podwodne w ciągłej eksploatacji próbnej.

    Polubienie

 5. Koncepcja wyprzedziła czas. Natomiast efektywnej technologii dla skutecznej realizacji koncepcji nie było nie tylko w czasie gdy maszyna powstawała, ale nawet i dziś jej raczej nie ma. Prędzej zobaczymy bezpilotowe wiropłaty bojowe niż jednomiejscowe śmigłowce szturmowe.

  Polubienie

  1. Zwyczajnie takiej ilości informacji jeden człowiek mówiąc kolokwialnie nie ogarnie, zastanawia mnie tylko patrząc na ten obrazek Ka-50 dlaczego go nie wydłużyli na podobieństwo AH-1 by zmieścić dwie osoby zachowali by wąską sylwetkę i nie stracili czasu na robienie skutecznej dwumiejscowej wersji.
   Ale to pytanie z gatunku co autor miał na myśli…mimo wszystko ładny jest skurczybyk.

   Polubienie

 6. Odnośnie Łady to IMHO drugi okręt będzie w eksploatacji „normalnej” ale bez cudów, prototyp zapewne przy okazji pierwszego wymaganego przeglądu przebudują do standardu drugiego, żeby już nie był „próbny”, a trzeci może skończyć jako „testowo-bojowy” dla modułu AIP, który seryjnie wdrożą na Kalinach.
  Nb. owe Kaliny to w sumie ma być jakaś daleka kontynuacja Amurów czyli de facto bezpośrednich przodków Łady.

  Nb2. Jasieniów też raczej nie będzie tyle, ile planowali, za to prawie na pewno pojawią się ich tańsi i mniej wypasieni następcy – analogicznie do Seawolfów i Virginii.

  Polubienie

  1. >Jasieniów też raczej nie będzie tyle, ile planowali, za to prawie na pewno pojawią się ich tańsi i mniej >wypasieni następcy – analogicznie do Seawolfów i Virginii.

   W takim razie po co poszli w tak drogie i skomplikowane jednostki ? Trzeba było olać projekt 855 i już wcześniej myśleć. A tak wprowadzają drogie i skomplikowane Jasienie. Budowa Kazania się już dość mocno wydłuża. Dopiero teraz będą myśleć nad tańszą i mniej wypasioną jednostką. Tymczasem flota 971 mocno się starzeje. Choć nadal jest kilka dobrych okrętów tej klasy. No i nieśmiertelne Sierry 🙂 przynajmniej jeśli chodzi o kadłub.

   Polubienie

 7. Taka ciekawostka. Prezent od FR dla Mongolii z grudnia 2015 roku. Oprócz tego dostali też BTR-70M.
  Zaś same T-72A wyprodukowane dawno temu, ale w kondycji technicznej bardzo dobrej, aż miło popatrzeć. Ciekawe czy były to wozy prosto z fabryk do mobów, być może. W sumie w ostatnich latach Mongolia dostała już z FR ponad 100 T-72A i 60 BTR-70M/80, nie licząc grudniowej partii.

  hosting
  hosting
  hosting

  Polubienie

 8. Skoro nie są niezbędne dla wojska FR to taki prezent dla Mongolii tylko zacieśni więzy. A kto wie czy „ktoś” tam nie krąży i nie szuka możliwości stworzenia jakiejś komórki (bazy). Lepiej dmuchać na zimne.

  Polubienie

  1. „Ktoś” jest bardzo sprawny jeśli chodzi o tworzenie wszelkiej maści baz na świecie i robienie przewrotów więc to raczej nie będzie duży problem jak tylko zapadła by decyzja polityczna.

   Polubienie

   1. Bo i priorytetem jest kierunek europejski, który jak wiemy niebawem będzie już załatwiony. A potem się zobaczy, może Kazachstan ale tutaj jakieś też wpływy ma i Pekin. Ale tak czy siak w przyszłości FR i tak stamtąd wypadnie. Co w ogóle będzie dla UEA gwoździem do trumny. A Mongolia wcale nie jest zła lokalizacją dla np kolejnych baz antyrakietowych. Z jednej strony FR a z drugiej Chiny

    Polubienie

 9. Mongolia od dziesiątek lat dostaje darmo sprzęt wojskowy, kiedyś od ZSRR, obecnie od FR. Te T-72A potrzebne są FR mniej więcej tak samo jak Mongolii wojska pancerne. Warto dodać, że dostali też darmo pojazdy ciężarowe.

  Polubienie

 10. 1.W mojej wypowiedzi chodziło tylko o „gest przyjaźni”.
  2.W tym roku wyremontowane mają zostać 32 T-72B z modernizacją do standardu T-72B3.
  Z całkiem szerokim zakres modernizacji. Od uzbrojenia i system celowniczy po środki ochrony czołgu.

  Polubienie

  1. A przy produkcji BMD-4 zakład w Kurgan-ie będzie wspomagany przez zakłady w Wołgogradzie. Powód bardzo duże obłożenie pracą. W 2015 „Kurganmaszzawod”podpisał kontrakt na dostawę ponad 200 szt. BMP-3 w latach 2015-2017.

   Polubienie

  1. Prawdopodobnie chodzi o partię wozów w spec. kompletacji, za podstawę wzięto wystawianą od kilku lat wersję „miejską”. Wozy będą mieć nowe panele pancerza dodatkowego na burtach (z Reliktem), pancerz prętowy, itd. Prawie na pewno nie jest to całość planowanej modernizacji T-72B na 2016 rok.

   hosting

   Polubienie

 11. Czytając notatkę o owym zamówieniu zwróciłem uwagę na konfigurację i małą liczbę. Zgadzam się, że to nie jest to wszystko, co będzie w temacie moderek „B”.
  Mam 2 koncepcje:
  – albo wreszcie ktoś posłuchał narzekań i robią partię pilotażową w nowym ukompletowaniu (dalej bez Sokolego Oka :/)
  – albo szykują specjednostkę do walk miejskich – saperzy szturmowi dostają nowy sprzęt a tu solidnie osłonięty po bokach T-72B nowej odmiany… 32 wozy to jakoś tak ładnie pasuje pod batalion i batalionową grupa bojową…
  Jednostka eksperymentalna?
  Jakiś „gotowiec” do stacjonowania na Kaukazie, szykowany zapobiegawczo na coś w rodzaju Groznego III?
  Czy też… ekspedycyjne? Na wycieczkę do np. Damaszku czy innego Aleppo?

  Polubienie

  1. Jedno nie wyklucza drugiego.
   Gdzie się najlepiej przeszkolą w warunkach realnego pola walki i przetestują sprzęt, w tym te nowe kombinezony? A potem mogą na Kaukazie stacjonować 😉
   Chociaż ja bym im dał do wsparcia chociaż garść Terminatorów – Kornety z termobarycznymi głowicami, działka, granatniki automatyczne… – po prostu podobają mi się te wozy 😀

   32 czołgi to batalion pancerny (niepełny) – raczej jako element kombinowanej brygady (batalion specsaperów, batalion czołgów, artyleria, „zwykła” piechota morska/WDW…) jak się ich wesprze Mi-35M i Ka-52 to mogą komuś zrobić powtórkę ze szturmu Antiochii tudzież Jerozolimy… 😛

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s