Don-2N, fotoreportaż

Kompleks w zimowej scenerii prezentuje się jeszcze bardziej okazale niż zwykle.

f_ZGVmZW5kaW5ncnVzc2lhLnJ1L3VwbG9hZC9maWxlcy82LzY5MjYvaW1hZ2Uvc291cmNlLzUxYTJiN2UwMTc0NDI4YTBiYjNjMjRiZWEzYTU0ODcxLmpwZz9fX2lkPTczMzk4

Są także ujęcia z wewnątrz.

http://defendingrussia.ru/a/stancija_don2n-4964/

Reklamy

21 uwag do wpisu “Don-2N, fotoreportaż

 1. Moc kompleksu robi wrażenie. Jak i możliwości wykrycia bardzo niewielkich obiektów na orbicie. Gorzej jeśli chodzi o resztę moskiewskiego systemu ABM. Swoją drogą ciekawe jak wypadają przy nim amerykańskie radary pracujące w paśmie X w ramach NMD? Wiadomo są na pewno nowocześniejsze, dysponują mniejszą mocą itp.

  Polubienie

 2. Zapewne po malutku i po cichutku trwają prace. Platforma Bumierang była i pewnie jest najbardziej opóźnioną jeśli chodzi o dojrzałość konstrukcji ze wszystkich nowych platform. Nie jest chyba szczególnie dobrze, skoro Zwiezda nie zrobiła jeszcze programu o Bumierangu, a już dawno temu zrobiła takowe o Kurgańcu i Armacie.

  Polubienie

 3. Co ciekawe wszystko z WPK bazuje na białoruskim Volacie, w tym Tigry czy BTR-82. Przeglądając materiały z Mińska widać, że Białorusini zwiększają swój udział w rosyjskich produktach, i to wszystko w dobie popularności hasełka „importzamieszczenie”. Ot, rosyjskie paradoksy. Głupi WWP myśli, że w ten sposób utrzyma Baćkę w orbicie rosyjskich wpływów.

  Polubienie

  1. No i tak jak wcześniej już było wspominane w lotnictwie też. Choćby Su-34 z jego awioniką. Będzie okazja czy też sporo do ugrania to Baćka bardzo szybko pokaże Putinowi środkowy palec. I tak jak pisałeś wbrew pozorom będzie to być może nawet łatwiejsze niż w przypadku Ukrainy. Baćka jest znacznie bardziej sprytny od Janukowycza i „elity” na Kremlu. A konsekwencje dzięki „genialnej” polityce Kremla będą znacznie bardzie bolesne. Tutaj nie trzeba być wielkim strategiem aby wiedzieć jak to się skończy. Podobnie jak w przypadku niedokończenia sprawy w Donbasie. Dlatego dziwi mnie wyjątkowo jak ktoś stwierdza, że na Kremlu planują strategię na długie lata do przodu, a z tego co widać to ciężko im zaplanować na rok. Choćby casus Krymu i wyłączenia prądu. Brak słów.

   Polubienie

 4. Nie dalej jak wczoraj były doniesienia prasowe o tym że Iran nie jest zainteresowany zakupem T-90. A dziś Uralwagonzawod deklaruje że istnieje możliwość licencyjnej produkcji tych czołgów w Iranie oraz pomocy przy modernizacji T-72S. O co chodzi?
  Tajlandia zaprzeczyła informacjom o zakupie T-90. Informacją ta jest sprostowaniem plotek jakie się pojawiały po wizycie przedstawicieli wojska w fabryce. Do tej pory Ukraina dostarczyła 10 czołgów.

  Polubienie

 5. Chodzi o to, że UWZ chciałby troszkę irańskiego tortu i sonduje różne możliwości.
  Póki co zniesienie sankcji na Iran wychodzi FR bokiem, a największym wygranym jest Francja, która zarobiła już pod 30 mld USD w zamówionych przez Iran samolotach pasażerskich, a ma szansę zarobić kolejne mld USD w licencjach na samochody.
  Iran obiecywał FR, że po zniesieniu sankcji kupi SSJ, a po zniesieniu sankcji się z obietnic wykręcił. Co do sprzętu wojskowego to w Iranie nie rządzą głupcy i będą chcieli wyrwać jak najwięcej licencji i know-how.

  Polubienie

 6. W Indiach chyba też nie za ciekawie, gdyby nie S-400. Teraz coś piszą że USA chce sprzedać swoje pokładowe F/A-18. Jak dodamy do tego Rafale to dla MiG-29 może być za ciasno.

  Polubienie

 7. Indie już dawno przestały cackać się z FR. To jest w sumie zrozumiałe działanie, bo nawet jeśli jakiś rosyjski wzór uzbrojenia jest lepszy niż amerykański, to zakup uzbrojenia w FR nie daje „pozatechnicznego” bonusa z uwagi na bardzo słabą pozycję tego kraju na arenie międzynarodowej. Plus oczywiste zalety dywersyfikacji dostawców. Krótko mówiąc im bardziej będzie FR karleć na arenie międzynarodowej, tym gorsze będą perspektywy na sprzedaż rosyjskiego uzbrojenia.

  Polubienie

  1. >Krótko mówiąc im bardziej będzie FR karleć na arenie międzynarodowej, tym gorsze będą >perspektywy na sprzedaż rosyjskiego uzbrojenia.

   No to nieciekawe mają perspektywy jeśli chodzi o sprzedaż uzbrojenia. Bo to, że będą karleć na arenie międzynarodowej jest w sumie już pewne na 99,9%

   Polubienie

   1. >Póki co zniesienie sankcji na Iran wychodzi FR bokiem, a największym wygranym jest Francja, która >zarobiła już pod 30 mld USD w zamówionych przez Iran samolotach pasażerskich, a ma szansę >zarobić kolejne mld USD w licencjach na samochody.

    Naiwne władze Kremla sądziły, że skoro brały czynny udział w negocjacjach odnośnie programu atomowego Iranu i zniesienia sankcji sądziły, że ich „sojusznik” się im odwdzięczy. No i się mocno przeliczyli.

    Polubienie

   2. Dla Iranu, jeśli może wybierać, zawsze atrakcyjniejsze będą produkty zachodnie. Szczególnie, że po odmrożeniu funduszy ma kasy jak lodu 🙂 Tak więc jedyna szansa dla FR to sprzęt wojskowy i niektóre projekty infrastrukturalne (np. elektrownie atomowe). Ale największym wygranym tak czy siak będzie Francja i być może Niemcy. FR nie ma faktycznych sojuszników bo i mieć nie może. Słabe, podatne na naciski państwa, nie mogą mieć sojuszników bo to się nie opłaca potencjalnym sojusznikom.

    Polubienie

 8. W ostatnich miesiącach parafowano umowy pomiędzy Iranem a Rosją na kwotę 40 mld $ poinformował Ali Akbar Welajati doradca duchowo-politycznego przywódcy Iranu Alego Chameneia(„Zostały już parafowane i są gotowe do realizacji).Kontrakty dotyczą przede wszystkim rozbudowy elektrowni atomowych (2 kolejne reaktory w Buszerze, oraz w przyszłości planuje się budowę kolejnych 8), oraz rozbudowy sieci kolejowej. Z drugiej strony trwają rozmowy na temat zakupu ropy naftowej z Iranu przez koncern Rosnieft. Cóż może nie będzie jednak tak źle.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s