Rezerwa na ćwiczeniach w 86. brygadzie – fotoreportaż

Coś marny im sprzęt dali, jakby powrót do lat 90-tych.

W sumie takie „drugie oblicze” współczesnych SZ FR, ale ten sprzęt i Ci żołnierze to w razie W związek taktyczny zapewne trzeciego rzutu.

P7Ai1mkcJc0

http://codename-it.livejournal.com/2273148.html

 

 

 

Advertisements

52 uwagi do wpisu “Rezerwa na ćwiczeniach w 86. brygadzie – fotoreportaż

 1. Dlaczego trzeciego? To powinien być pierwszy. Ale ta pamiętająca czasów rzymskich koncepcja była była wg mnie najlepsza z 3 szeregiem (pamiętam już kiedyś tu o tym pisałem i to z „bykiem” ale poprawiłeś mnie, dlatego nie napiszę po łacinie). Najlepsi nie powinni być wystawieni na odstrzał na początku. Ostatni szereg dla mnie to broń ostateczna.
  Tylko że to nie trzeci, tylko ostatni. Ten trzeci rzut to powinien być pierwszy. To moja koncepcja.

  Lubię to

 2. Sztuka wojenna chyba się jednak nieco inaczej na to zapatruje, szczególnie gdy chodzi o działania zaczepne. W obronie, szczególnie jeśli się dysponuje znaczną głębią operacyjną, to może ew. dyskutować.

  Lubię to

 3. Sztuka wojenna daje tu dowolność w kolejności użycia jednostek, stosownie do sytuacji. Dobrze jednak nie rozpraszać wysiłku tylko użyć od razu najlepszych sił aby zniszczyć wroga. W przeciwnym razie nie zdąży się użyć rezerw. Takie jednostki trzeciego rzutu mogą w ogóle nie wykonać zadań i tylko ponieść niepotrzebne straty.

  Lubię to

 4. Pchanie trzeciorzutowych oddziałów jako szpicy ma sens wyłącznie jeśli potraktujemy to jako swego rodzaju „rozpoznanie bojem”, z jednoczesnym założeniem i zgodą na straty rzędu +50% jako cenę rozpoznania pozycji obronnej. Lub ewentualne natarcie pozorowane, odwracające uwagę od miejsca, gdzie przełamania mają dokonać siły główne.

  Lubię to

   1. Wracając do tematu modernizacji Tu-22M3 do Tu-22M3M doczytałem że zaczęli modernizować w 2013 ale żadnego śladu czy coś zakończyli. W 2014 roku w internecie było zdjęcie z hali gdzie stały co najmniej 2 samoloty „rozebrane do rosołu” był nawet film z wizyty w Kazaniu Siergieja Szojgu. I nic?! A co dzieje się z rakietami dla tego samolotu, Ch-32, były próby i…….nic, cisza.


    Zdjęcie nr 2 z czerwca 2014 a zdanie samolotu…………….w/g informacji ze zdjęcia.
    Czy jest możliwe że oprócz tego jednego latającego prototypu coś jeszcze wyremontowali?

    Lubię to

   2. Hale w Kazaniu w reportażu z drugiej połowy 2015 roku były pełne remontowanych Tu-22M3, no, było co najmniej kilka płatowców. Moim zdaniem maszyny oblatywane od grudnia 2015 roku to samoloty po modernizacji do wersji M3M.

    Lubię to

   1. BMPD nie jest nieomylny. Z trzech powodów owe samoloty raczej nie były dyslokowane do Chmejmim, zaś zdjęcia zostały najpewniej wykonane podczas przebazowania w FR.

    Lubię to

   2. To by świadczyło o tym, że Rosjanie mają za nic własne regulaminy i wysyłają do Syrii samolot, który osiągnął dopiero i to ledwie w grudniu, wstępną gotowość bojową. Do tego wysyłają maszyny z najnowszej serii produkcyjnej, co normalnie nie jest praktykowane, bo najpierw takie maszyny się „dociera” w minimum kilkumiesięcznej eksploatacji w jednostce liniowej, i wreszcie przelot, co też jest niepraktykowane, wykonały samoloty bez uzbrojenia. Z tych trzech powodów na 90 % jest to bzdet. A nawet na 99 %.

    Lubię to

   3. >Na blogu BMPD czytam teraz, że cztery Su-35S udały się do bazy lotniczej w Hmejmim.

    Podobno tyle, że póki nie ma zdjęć Su-35S z bazy w Syrii to te fotki mogły być pstryknięte de facto wszędzie ( na terytorium FR)

    Lubię to

   4. Ależ Jarku nie poznajesz tych pasm górskich..? ;-))) Rzeczywiście, mimo iż informacja i foty znalazły się w serwisie „poważnego” blogera, to tak jak piszesz.. nic na gębę. Ależ to byłby news! Najnowszy rosyjski myśliwiec rozlokowany nieopodal Turcji…, heh.

    Lubię to

   5. >MPD nie jest nieomylny. Z trzech powodów owe samoloty raczej nie były dyslokowane do >Chmejmim, zaś zdjęcia zostały najpewniej wykonane podczas przebazowania w FR.

    Trochę pojechali po bandzie jak dowodem na przebazowanie Su-35S do Syrii mają być zdjęcia lecących Su-35S diabli wiedzą gdzie. Ale wiele portali podchwyciła oraz wrzawa na forach jest 🙂

    Lubię to

   6. Heh… – ależ jestem amatorem, mimo górnego wieku średniego i dziękuję specjalistom za wyczerpujące wyjaśnienia. Od tego między innymi jest przecież ten blog. Pozdrawiam

    Lubię to

   7. Proszę nie brać aż tak na poważnie mojego wpisu. W zasadzie wszyscy jesteśmy amatorami, w końcu żaden z Nas nie ma uprawnień na Su-35S 🙂 Po prostu z przyczyn które wskazałem dyslokacja Su-35S do Chmejmim jest mało prawdopodobna, choć nie całkowicie niemożliwa. Stąd bardzo dziwi mnie bezrefleksyjne podejście do tematu prezentowane tu czy tam, nawet bez cienia wątpliwości.

    Lubię to

   8. W żadnym wypadku Panie Szmul nie czuję dyskomfortu, wręcz przeciwnie śmieję się z samego siebie, gdyż piśmiennie nie uczestniczę w życiu bloga od dłuższego czasu, mimo, że czytam go codziennie, lecz taka okazja się trafiła i taki news, że bez refleksyjnie postanowiłem powstać z popiołów:-) I na nic się zdały podszepty rozsądku, że coś tu jednak nie gra, bo przecież zarówno Pan jak i inni szanowni użytkownicy tego forum – zajmujący się zawodowo pisaniem o uzbrojeniu, pierwsi umieścilibyście informację o Su-35S w Syrii, gdyby na chwilę obecną nie miała ona znamion prawdy Tishnera:-) Jeszcze raz pozdrawiam.

    Lubię to

   9. A jednak jest oficjalne potwierdzenie dyslokacji Su-35S do Chemjmim, choć biorąc pod uwagę logiczne przesłanki wskazywane przeze mnie (choć nie jedynie przeze mnie, bo podobne były także podnoszone w runecie przez sceptyków) tej dyslokacji nie powinno być. Po raz kolejny się okazało, że gdy chodzi o FR, to wszyscy jesteśmy amatorami, każdy może mieć rację lub się pomylić. Ty nie masz powodu by śmiać się z samego siebie, to raczej ja powinienem śmiać się z samego siebie, że poważnie podszedłem do racjonalnych przesłanek na nie, zapominając, że mamy do czynienia z bardzo specyficznym krajem.

    Lubię to

 5. Fregata projektu 11356 „Admirał Essen” rozpoczyna próby państwowe. Planowane przekazanie WMF w kwietniu 2016. Kolejny okręt z Kalibrami.

  Lubię to

 6. Po raz pierwszy od 20 lat wykonano lądowanie na lotnisku gruntowym. O tyle informacja ciekawa że to An-22, samolot wręcz historyczny.

  Lubię to

 7. Info jest z 16 20 bodajże Bronto. A ja nie monitoruję wszystkiego non-stop. W takim razie temat jest zamknięty, choć jestem bardzo zaskoczony. Nie powinno tam być tych maszyn.

  Lubię to

 8. Jak pojawią się fotki z Syrii to można będzie powiedzieć że są. Pisałem o Ka-52 miał ochraniać bazę lotniczą i………..nie ma ich (tydzień,dwa temu były inormacje). A ja cieszyłem się że sprawdzą w boju ten śmigłowiec i będzie jakaś tam weryfikacja możliwości.

  Lubię to

 9. Ex-raffik, wysoki oficer SZ FR oficjalnie potwierdził niecałe dwie godzinki temu, że Su-35S są w Chemejmim. Skoro tak, to tak. Nie widzę powodu, dla którego miałby kłamać. Oficjalnego potwierdzenia Ka-52 nigdy nie było.

  Lubię to

 10. W paru miejscach pisali o K-52, i nie było potwierdzenia i temat umarł. Nic, pozostaje czekać na dalsze informacje i pierwsze fotografie. Ostatnio zaostrzyło się znowu w kwestii tureckiej, z jednej strony domniemane naruszenie granicy przez Su-34 z drugiej ostrzał artyleryjski (prawdopodobnie poparty dowodem) z terytorium Turcji terenów syryjskich.

  Lubię to

 11. Przepraszam, ale z całym szacunkiem Szmul, od kiedy to przekazanie informacji oficjalnej jest oznaką przemądrzałości?
  Chyba nie tędy droga przy wymianie poglądów i informacji.
  Te samoloty mogą stacjonować zgoła w innej lokalizacji niż jest to typowane, dlatego nie ma zdjęć np z płyty postojowej oficjalnej bazy WKS FR, ba mogą tylko wykonywać zadania bojowe nad Syrią bez stałego bazowania w Syrii.
  Konaszenkow dość enigmatycznie potwierdził plotki sprzed kilku dni więc nie ma się co unosić.

  Lubię to

  1. Z całym szacunkiem, ale jak widzisz zmieniłem swój wpis. Być może zupełnie niesłusznie uznałem Twoją wrzutkę za cokolwiek wredną, bo wykorzystującą fakt, że dopiero co siadłem do kompa i nie miałem okazji na zapoznanie się z najnowszymi oficjalnymi doniesieniami z FR i stąd moja wcześniejsza forma wypowiedzi, za którą, choć formalnie może nie była jakaś szczególnie niegrzeczna, ale jednak, przepraszam. Niezależnie od tego jakie intencje Ci przyświecały, punkt dla Ciebie.

   Lubię to

 12. Spoko Szmul, Twój blog to tylko dla mnie miejsce wymiany lub udostępnienia informacji, i to często informacji wyprzedzających inne miejsca w internecie.
  Także jest ok.

  Lubię to

 13. Hmm… Obecność Su-35 nie ma większego sensu operacyjnego w Syrii jeżeli chodzi o walkę z ISIS, ale jako zabezpieczenie przed ewentualną powtórką ze strony Turcji ma zapewne swoisty wydźwięk. Na końcówkach skrzydeł zasobniki Khibiny-M, w „nosie” Irbis-M, pytanie jakie rakiety będą podwieszone i co tak naprawdę mają tam robić te samoloty?

  Lubię to

 14. Jeśli to te egzemplarze ze zdjęć które wypłynęły w związku z informacją o przerzucie Su-35S do Syrii to pod wlotami do silników i pomiędzy nimi są belki podwieszeń do bomb.

  Lubię to

 15. Nowa fotografia T-50 ze stycznia 2016. Jak widać loty próbne trwają. Fotografie tego samolotu (053) były poprzednio publikowane w grudniu 2015.

  Lubię to

 16. W Achtubińsku jest Państwowe Centrum Lotniczo-Testowe, tam trwają m.in. próby T-50 w aspekcie wykorzystania bojowego. Lokalizacja i ochrona samej bazy jest taka, że tam spotterzy nie występują. Są albo zdjęcia oficjalne albo żadne.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s