Psie i reniferowe zaprzęgi w armii rosyjskiej – klip

Czyli ćwiczenia zwiadu 80. brygady arktycznej.

Klimatycznie to wygląda.

Reklamy

55 uwag do wpisu “Psie i reniferowe zaprzęgi w armii rosyjskiej – klip

  1. To nie jest OT – w pierwszym specnumerze MiO był artykuł o atomowych frachtowcach, w tym o „Siewmorputi” – ma zaopatrywać arktyczne bazy wojskowe, dlatego przeszedł do służby państwowej.

   Polubienie

 1. Tak. Raczej nie będą, bo nowy różni się nie tylko silnikami, to jest w zasadzie nowy samolot. Jeśli będzie kiedyś modernizacja starszych maszyn, to w ograniczonym zakresie (awionika i silniki).

  Polubienie

 2. A to nie jest kadr z nowego filmu fabularnego? Gdzieś mi przemknęło parę fotek . W tym jedna z dwoma „Aligatorami” widzianymi przez okno oszklonego wieżowca.

  Polubienie

   1. O ile byłby to granat bojowy. Ale istotnie rzut niespecjalny. A dlaczego mieliby wycinać ? Sądzisz, że wycinanie takich sytuacji jest powszechnie w rosyjskich mediach publicznych ?

    Polubienie

 3. Na uzbrojenie T-50 PAK-FA ma wejść nowa przeciwradiolokacyjna rakieta Ch-74M2 ‚Kindżał”. Podana została informacja o prędkości ponad 4M. Co do wyglądu tej rakiety to :
  „Сделаем и мы предположение, которое, разумеется, ни в коей степени не приоткроет занавес государственной тайны. Визуально эту ракету можно было видеть на подвесках Т-50, и она не походит ни на одну из тех, которыми предполагается оснастить новейший истребитель. Сверхзвуковая крылатая ракета Х-31 (экспортный вариант Х-31АД) заметно крупнее и тяжелее (стартовая масса 600 кг). Здесь вес заметно меньше, что позволяет предположить, что это новейшая гиперзвуковая ракета Х-74М2, которая способна разгоняться до скорости больше чем в 4 Маха. ” Czy to wskazywałby że wygląda jak mniejsza X-31?

  Polubienie

 4. „Zauraliec-D” przeszedł pomyślnie próby i do końca 2018 roku ma rozpocząć się produkcja seryjna. Istnieje możliwość że te kołowe działo samobieżne będzie produkowane w dwóch wariantach z działem kal. 120 mm i 152 mm.

  Polubienie

 5. Armenia i Białoruś przymierzają się do Su-30SM, nowej produkcji, częściowo sfinansowanych przez MO FR w ramach „współpracy sojuszniczej”. Armenia prawdopodobnie otrzyma kilka maszyn, Białoruś kilkanaście.
  Ps. 7. samodzielna, gwardyjska brygada pancerna z COW będzie rozwinięta w dywizję pancerną, oprócz tego w COW zostanie sformowana nowa brygada strzelców zmot.

  Polubienie

 6. MiG-i też nie będą gorsze niż Suchoje. Podpisano umowę na dostawę ponad 50 samolotów MiG-29M/M2 dla kraju z Afryki Północnej, to pewnie chodzi o Egipt.

  Korporacja MiG oczekuje że jeszcze w tym kwartale podpisze kontrakt na dostawę samolotów MiG-35 dla WKS Rosji.

  Polubienie

 7. Biuro konstrukcyjne MiG-a nie posiada ani nie pracuje nad konstrukcją nowej generacji, wszystkie ich produkty to mniejsze lub większe modernizacje 29-tego. Już tylko z tego powodu nie są w lidze Suchoja i tak naprawdę nie mają przyszłości. Do tego ich baza produkcyjna wygląda marnie, a biuro konstrukcyjne prawie nie istnieje, została garstka ludzi. Te zamówienia to taka pomoc na kilka lat, ale są bez perspektyw w dłuższej perspektywie, w ciągu dekady maksymalnie ich produkty stracą jakiekolwiek atuty konkurencyjności, o ile jeszcze takowe posiadają, co nie jest takie oczywiste.

  Polubienie

 8. Najważniejsze że ludzie mają pracę. Jest jeszcze modernizacja MiG-31. W dłuższej perspektywie MiG-41 o ile będą kontynuowane prace( na razie chyba są). Wszak MiG-31 nawet po modernizacji nie będzie wieczny. Tylko że to odległe czasy.

  Polubienie

  1. Szkoda MiGa. Swego czasu mieli ogromny potencjał a teraz taka lipa. Nie prowadzi się obecnie prac nad MiG-41. To w ogóle jest jak dla mnie SF. Odnośnie MiG-31 to mają posłużyć w zmodernizowanej wersji chyba do 2030r ? Potem pewnie zostaną pośrednio zastąpione przez inne maszyny Su-35S, PAK FA. Wątpię aby powstał jego następca szczególnie, że kolejny boom gospodarczy w FR za szybko nie przyjdzie.

   Polubienie

   1. W styczniu były informacje że wstępne prace projektowe nad MiG-41 trwają, w sumie oparte na koncepcji MiG-31 więc to nie jakaś rewolucyjna forma jak samolot „701” nad którym kiedyś pracowali
    http://www.aviaport.ru/digest/2016/01/20/377210.html
    http://www.rg.ru/2016/01/20/mig-site-anons.html
    Z 2013 w/g słów Bondariewa
    «Мы приступили к созданию нового самолета такого назначения, и до окончания программы вооружений 2020 года мы думаем создать этот самолет, и он до 2028 года заменит существующий парк самолетов»,
    Czas pokaże jak jest naprawdę.

    Polubienie

  2. Modernizacja MiG-a-31 to nie jest fabrycznie nowy produkt, poza tym jest ograniczona li tylko do WKS i w sumie bez większego wpływu na przyszłość biura konstrukcyjnego i bazy produkcyjnej.

   Polubienie

   1. W sumie łącznie ma być chyba zmodernizowanych ok 120 MiG-31 ? Jak nie mniej. Reszta maszyn będzie wycofana. Nie jest to zbyt dużo biorąc pod uwagę bronione obszary, choć oczywiście zmodernizowane maszyny będą mieć nieco lepsze charakterystyki.

    Polubienie

 9. Jeśli próby morskie potrwają do końca 2016 roku, a nie powinny potrwać dłużej, to się okręt załapie na „syryjski ekspress”. No, chyba, że w tzw. międzyczasie Turcja zamknie Bosfor dla WMF.

  hosting

  Polubienie

  1. Czyli jednak. Od pewnego czasu chodziły słuchy o modernizacji zestawów S-300PM. Głębsza modernizacja PM-2 zapewne dostaje pociski 48N6DM bo obecnie już tylko one są chyba w produkcji:) Do tego pewnie jeszcze wiele elementów z S-400. To już pewnie będzie taka hybryda S300/400 być może nawet ze wskazaniem na S-400. No dzieje się w rakietowej OPL w ostatnich latach coraz więcej. Ale w FR zawsze to był w pewnym sensie priorytet.

   Polubienie

 10. Na poligonie Molkino w Krasnodarski Kraju odbyły się ćwiczenia „Specnazu” POW. Celem było doskonalenie jazdy Tigrami i Tajfunem-U .Szybkie przejazdy w kolumnie na drogach utwardzonych i gruntowych w warunkach zagrożenie wybuchami min.


  PS. Su-34 to znany samolot ale dobrze że chcą produkować takie materiały o uzbrojeniu.

  Polubienie

 11. Znany jak znany. W wielu szczegółach niezbyt znany. Materiał z punktu widzenia niektórych ujęć był ciekawy, ale komentarz często był słaby merytorycznie, były też manipulacje archiwalnym materiałem zdjęciowym. Z tej serii były już znacznie lepsze produkcje.

  Polubienie

 12. Raczej nie ma mowy o „odstawieniu na boczny tor” żadnej z nowych platform. Bumierang jest po prostu najbardziej opóźniony, z co najmniej półrocznym opóźnieniem w stosunku do Armaty i jeszcze większym w stosunku do Kurgańca.

  Polubienie

 13. Do 2018 roku ma być zmodernizowany (wyremontowany) i oddany do użytku krążownik atomowy projektu 1144 Orłan „Admirał Nachimow”. Od 2019 ma zacząć się remont i modernizacja okrętu tego samego projektu „Piotra Wielkiego”.Prace maja się zakończyć 2021 roku.
  Na zdjęciu Admirał Nachimow w doku „Siewmasz-a”.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s