T-90 w boju w Syrii – klip

Chyba pierwszy klip ze strzelającym wozem.

Sporo żołnierzy w charakterystycznych irańskich mundurach i hełmach.

Advertisements

27 uwag do wpisu “T-90 w boju w Syrii – klip

 1. BM30 „Smiercz” armii SAA

  Ciężkiego sprzętu nigdy za wiele, w końcu powierzchnia ostrzału „Smiercz”wystarczająca aby narobić bałaganu wśród terrorystów.

  Lubię to

 2. Pokrywy na reflektorach Sztory są założone (chyba), nie boją się rakiet,czy oszczędzają je ze względu na mały dystans (nie chcą ich stracić od pocisków z broni ręcznej a i na granatniki typu rpg są zbędne)?

  Lubię to

 3. Przygotowanie artyleryjskie do szturmu i podejście pod Meyer .

  Oby jak najszybciej i jak najwięcej odzyskiwali Syryjczycy terenu bo nie wierzę że ktoś się nie wplącze w tą wojnę(Turcja?!)

  Lubię to

   1. >W końcu wg sekretarza generalnego NATO przeszkodą dla „pokoju” w Syrii jest działanie FR.

    No przecież w czasie gdy „koalicja” pod przywództwem USA chciała wprowadzać „pokój” w Syrii odnotowuje się największe zdobycze terytorialne ISIS oraz rozrost całej organizacji.

    Lubię to

   2. A teraz w mediach histeria, że FR „bombi cywilów” czym wywołuje „masowy exodus” z Aleppo. I trzeba FR powstrzymać. Ani słowa, że wieją wyłącznie sunnici, którzy w ten czy inny sposób pomagali islamistom. Niecałe 30 tysięcy na prawie 2 mln mieszkańców aglomeracji to widać, że wieją tylko Ci, którzy „mają coś za uszami”.

    Lubię to

 4. Witam.
  Świetny blog, obserwuję go od samego powstania. Mam pytanie, w związku z tym ze sytuacja w Syrii się zagęszcza, dlaczego Iran nie wyśle regularnych jednostek do Syrii, czemu do tej pory tego nie zrobił w końcu i tak wspiera pośrednio prezydenta Asada? Tym ruchem by mogli zaszachować Turcję i Arabie Saudyjska.

  Lubię to

  1. Zatwierdzam w drodze wyjątku, ale bardzo proszę kolejny już raz wszystkich nowych komentatorów o to, żeby w pierwszym swoim komentarzu zawierali także jakąś formę przywitania innych użytkowników bloga, choćby i w najbardziej zdawkowy sposób.
   Co do Iranu – takie pytania pojawiają się od dawna i trudno zrozumieć dlaczego Iran tak bardzo ogranicza swoje zaangażowanie w Syrii, choć nie ulega wątpliwości, że je z wolna rozszerza, choć wciąż w oparciu o jednostki ochotnicze, pomijając może szczebel wyższego dowództwa, bo irańscy generałowie są raczej delegowani służbowo do Syrii. Być może owe samoograniczanie się Iranu było i jest związane z procedurą znoszenia sankcji.

   Lubię to

   1. Iran chyba najlepiej czuje atmosferę w regionie, otwarte wejście Armii Iranu sunnici mogli by wygodnie przekuć w szyicką inwazję i wojnę religijną.
    No i pieniądze, gdzieś czytałem że Saudowie wydają w Jemenie w miesiąc tyle ile Iran w ciągu całej kampanii w Syrii.

    ps. Kerry „chlapnął” na konferencji przyjaciół Syrii że rebelianci zostaną zdziesiątkowani przez swój brak woli do negocjacji…
    „mrugnął” w stronę FR ?

    Lubię to

 5. Wygląda jak średniowieczna szarża pod mury zamku…
  Dla tych ludzi nawet 1000 doradców i ludzi od szkolenia o to dużo za mało. Podobno straty wyniosły pomiędzy 50-100 ludzi.

  Lubię to

  1. Doradcy z Rosji nie dotarli na czas i takie są efekty… nie wierze, że któryś z doradców pozwoliłby na to, nie teraz kiedy SAA ma największe sukcesy od początku tej wojny.

   Lubię to

   1. Klip z całym pobojowiskiem. Istotnie mniej więcej < 30 zabitych. Podobno zupełnie "zieloni" szyici z Afganistanu. Ich dowódcę, o ile przeżył, należałoby oddać pod sąd polowy. Puścić ludzi otwartym polem blisko stacjonarnych pozycji islamistów z wstrzelanymi wkm-ami.

    Lubię to

   1. Tak przeglądając ten drastyczny film na samym końcu są zwłoki ze zdartymi spodniami.
    Jakim cudem? Wydaje mi się że na paru zwłokach brak jest obuwia. Dziwne to że tak sobie wbiegli na pole a tamci strzelali do nich. Może to była zasadzka , a może ?

    Lubię to

  2. Dopóki nie zobaczę tych palących się bmp które mieli tam stracić czyli pełnego nagrania to dla mnie równie prawdopodobna jest zwyczajna egzekucja jeńców zamaskowana jak odpieranie ataku ludzkiej fali. A to z dwóch powodów czyli podbudowania morale po ostatnich porażkach i takich nagraniach jak z Rityan i uniknięcie odpowiedzialności za tą egzekucję w sytuacji gdy lotnictwo wroga może poświecić dzień na coś w rodzaju nalotów odwetowych które były by w pełni uzasadnione.
   Choć z drugiej strony szybki kontratak który poszedł źle też jest prawdopodobny tylko no dlaczego do cholery oni nie strzelają?

   Lubię to

   1. ten film jest jakiś dziwny, jak lemingi ze skały, żadnej próby chowania się ani odpowiadania ogniem

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s