Mi-35M w Syrii – fotka

Co ciekawe, nie jest to z pewnością baza Chmejmim, być może jest to Szajrat.

Na węzłach chyba m.in. 9M120F.

Warto dodać, że wg rosyjskich danych nieoficjalnych w 2015 roku Rusłany przetransportowały do Syrii cztery takie maszyny.

Cat5t4oUkAEHUy4.jpg large

Reklamy

29 uwag do wpisu “Mi-35M w Syrii – fotka

 1. Na początku szedł głównie sprzęt „sprawdzony i pewny” (czyli nie najnowszy, w myśl zasady, by nie ujawniać więcej niż to konieczne). Od zestrzelenia suczki i decyzji, że „nie damy się zastraszyć” zmienili chyba nieco podejście.

  Jako, że wątek śmigłowcowy – w Rosji rozbił się ponoć wojskowy Mi-8 w czasie lotu ćwiczebnego:
  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosja-katastrofa-wojskowego-smiglowca-nikt-nie-przezyl,nId,2142259

  Polubienie

 2. Samolot -żołnierz MiG-21bis, i pomyśleć że latają w takim stanie. Ciekawe który z nowoczesnych samolotów wzbiłby się w powietrze i wrócił po takich przejściach.

  Polubienie

  1. To chyba nie jest „bis” tylko coś starszego – MF albo nawet SMT. „Bisy” miały większy garb za kabiną i IIRC szerszy dziób, bo w powiększonym wlocie montowano im radar o nieco większej średnicy.
   A dla pilotów szacun wielki – latają na takich zabytkach…

   Polubienie

   1. Wg informacji z netu lata tam tylko 5 MiG-ów-21 . Z tym że MiG-i-21 MF mają inna numerację. Do tego numeru przypisany jest MiG-21bis
    SyAAF МиГ-21бис „1597” возвращается с боевого вылета над Дейр-эз-Зор.-podpis do zdjęcia. Ale niewykluczona jest i inna wersja.

    Polubienie

 3. Foto expres z Syrii i okolic
  Irański AM-50 z 10 Brygady Badr -Aleppo

  BTR-82 w tle (prawdopodobnie Rakka)

  „Azow” i „Minsk” w drodze do portu Tartus


  i zagadka czyj to „Uragan”?

  Polubienie

  1. Anna News w Dajr az-Zawr

   http://www.liveleak.com/view?i=5a4_1454620450
   Atak na stanowisko z WKMem przy użyciu Fagota (pocisk kumulacyjny)

   Rebelianci w prowincji Latakia i ostrzał z RAK-12. Ostatnio widać dosyć bogate materiały potwierdzające wsparcie Chorwacji/Rumunii (pewnie i Bułgarii) dla bojowników pro tureckich/amerykańskich/saudyjskich. Mam tu na myśli częste występowanie RBG-6, RL90 M95 a ostatnio także „mniejszych zabawek” produkcji rumuńskiej.

   PS. U mnie też LostArmour nie działa.

   Polubienie

 4. Podobno rosyjski pocisk manewrujący nad Latakią, podobno dziś, ale mało co widać, więc trudno określić typ pocisku.

  I jeszcze dzisiejsze, rzekome loty WKS pod samą turecką granicę. Foto rzekomo ze strony tureckiej.

  hosting

  Polubienie

  1. Haha to mi śmierdzi lotami z ubezpieczeniem – tzn leci ku granicy na zasadzie „no dalej -strzelajcie” a naście kilometrów z tyłu ubezpieczenie z R-77 i wejściem w odpowiednie tryby pracy radaru z przycelowaniem na to co jest po tureckiej stronie nieba. Tak to widzę.

   Polubienie

 5. Może być, bo jest cisza ze źródeł oficjalnych. Ale Su-35S przy granicy, a w zasadzie nad granicą z Turcją, dziś latały. Przy czym poniższe foto nawet rzekomo nie jest wykonane ze strony tureckiej, to tak dla porządku.

  hosting

  Polubienie

 6. Jako że post w temacie:

  Okazuje się że masakra rządowych pod Damaszkiem z 7 lutego może mieć drugie dno…
  na fejsbuku opiewającym zabitych SAA umieszczono wpis sugerujący zwyczajną zdradę głównodowodzącego w tym rejonie generał majora Alego Abbasa.
  Ponoć do ataku miało ruszyć 250 Afgańczyków (prawdopodobnie szyici)
  ponoć atak miał być wymuszony przez jakieś najwyższe dowództwo ponoć mieli tylko obsadzić przyjazne pozycje dlatego nie potrzebowali wsparcia artylerii którego się domagali z tych 250 zabitych i zaginionych co najmniej 180 a pozostałych przy życiu ok 60 ludzi obsadziło jakieś ruiny na ziemi niczyjej i wysyła filmiki na dowód tego że jeszcze żyją.

  https://web.facebook.com/601615093274280/videos/672848132817642/
  https://web.facebook.com/601615093274280/videos/672865229482599/

  Cyrk jednym słowem…jeśli w krótkim czasie nie dorobią się jakiegoś swojego Żukowa który przyjdzie i „zrobi porządek” to będą mieli sekciarską wojnę ale wewnątrz własnej armii.

  Polubienie

  1. Zapomniałem dopisać że tych pozostałych przy życiu 60 godzi się przeciwko temu generałowi zeznawać w sprawie domniemanej zdrady…
   Mogli by tutaj wiele propagandowo zyskać…zdrada jest w gruncie rzeczy normalną sprawą na wojnie a pokazanie silnej ręki zawsze pomaga zewrzeć szeregi.

   Polubienie

   1. Dobrze doczytałem resztę wiadomości…oblężeni byli przez około 12 godzin i zostali być może nawet tego samego dnia odblokowani.
    Nie zmienia to faktu że pewnie muszą umieszczać nagrania na facebooku by zostać zauważeni ze swym „problemem” przez wyższe dowództwo.

    cyrk tylko ludzie giną naprawdę…

    Polubienie

 7. Im bliżej do końca powstańców-terrorystów tym więcej może być takich kwiatków. Stojąc na krawędzi mogą chcieć za sobą pociągnąć w przepaść jak najwięcej przeciwników. Nie wierzę w głupotę dowódców.

  Polubienie

 8. Głupota jest w SAA nieprzebrana. Od szeregowych do dowódców. Tu jeszcze dochodzi kwestia bardzo wielu przyjezdnych formacji ochotniczych, które łączy szyizm a dzieli wszystko inne.

  Polubienie

 9. Sunnici z BAAS są przeciwni masowemu używaniu szyickich milicji, ale po klęsce SAA w 2015 r. i utracie w zasadzie całej prowincji Idlib spuścili z tonu. Ale na froncie mogą później różne kwiatki wychodzić. Przy czym w walkach o Tal Kurdi rządowi pisali o 25 KIA i zero wzmianki o Afgańczykach.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s