Nocne bombienie WKS – klip

Robi wrażenie.

http://www.liveleak.com/view?i=37b_1455062729

Reklamy

42 uwagi do wpisu “Nocne bombienie WKS – klip

 1. Ładnie. Su-34?
  W zasadzie, ma ktoś aktualne mapki? Z bólu zadka Turków & Co. wnioskuję, że SAA i Rosjanie z Irańczykami właśnie uzyskują zdecydowaną przewagę… W ogóle to co wycięli teraz jest bardzo ciekawe taktycznie -tzn i w Latakii i na północ i zachód od Aleppo. Brakuje tylko połączenia się z Kurdami przy pewnej tamie ale IMHO to będzie faza druga.
  ps. czy słychać głośne żądania zwrotu Krymu od trzonu UE i USA? no właśnie…
  ps. czy przypadkiem głosy o tym że Assad musi upaść nie słabną? no właśnie…
  2:0 dla Putina + Persów w tym przypadku…

  Polubienie

  1. Uważam, że nie na darmo doktryna militarna SZ wręcz zakłada użycie broni A w konflikcie.
   Raczej Turcy zostali o tym poinformowani. Tzn na teren Kurdów to mogą sobie próbować wejść, ale próba zrobienia kuku siłom rosyjskim w Turcji IMHO spotka się z wyjątkowo brutalną reakcją. Osobiście obstawiam „A”.

   Polubienie

   1. Bynajmniej po ostatniej pogadance EU-Erdogan gdzie tenże nazwał 3 do 5 miliardów euro na uchodźców obrazą (plotki plotkują o żądaniach 10 razy wyższych) nikt go żałował nie będzie.
    On jest do zużycia tak samo jak obecna wierchuszka AS.

    Polubienie

   2. >Uważam, że nie na darmo doktryna militarna SZ wręcz zakłada użycie broni A w konflikcie.

    Nie pamiętam dokładnie ale nie wiem czy to nie chodzi o przypadek gdy konflikt zagraża integralności FR?

    >Osobiście obstawiam „A”.

    Gruba przesada. Nawet konwencjonalnie po tym jak Turcja uderzyłaby na rosyjskie siły w Syrii, które są mikre Rosja musiałaby zaangażować sporo sił i środków. Jakby przerzucała jednostki itp przy zamkniętym Bosforze? No chyba, że rozpoczęła by rażenie celów bezpośrednio z Rosji na terytorium Turcji.

    Polubienie

   3. WWP prędzej się zwinie z Syrii niż zdecyduje się na wojnę z Turcją czyli z NATO czyli z USA. O czym my tu wogóle dyskutujemy ? Wróćmy do rzeczywistości. Gdy Turcja opuści NATO, o, to wtedy otworzy się jakieś pole do dyskusji. Ale na to się nie zanosi.

    Polubienie

   4. >Gdy Turcja opuści NATO, o, to wtedy otworzy się jakieś pole do dyskusji. Ale na to się nie zanosi.

    Jakaś większa wojna konwencjonalna z Turcją nawet bez NATO to i tak może być bardzo nieopłacalna dla FR. A nawet nie będąc w NATO wystarczy niewielki nacisk Zachodu… Tak jak i podwijał ogon z Donbasu.

    Polubienie

   1. W razie czego bardzo szybko wstawią się za Turcją. Zresztą popatrz na Niemcy jak popierają. Zresztą tu wystarczą odpowiednie naciski na FR i mają spore problemy.

    Polubienie

 2. Brak ew reakcji na ew konflikt Turcja – FR to przepis na koniec NATO. Ale w charakterze WWP nie leży sprawdzanie, czy będzie reakcja, czy też nie. Teraz piłeczka jest po stronie Erdogana, czasu na decyzję nie ma zbyt wiele, kilka, może kilkanaście tygodni przy obecnym tempie działań na lądzie. Kwiecień byłby dobrym miesiącem na inwazję.

  Polubienie

  1. A na jakiej podstawie Turcja miałaby interweniować w Syrii? Z czego wynikałby jej mandat? Walka z daesz? To rozumiem, że w walce z daesz nie ruszają wojsk rządowych i z nimi współpracują? To samo z saudami? Wtedy Syria jako gospodarz w swoim kraju prosi o interwencję Iran i Rosję i mamy dopiero aferę. Czemu NATO miałoby się wtedy wstawiać za Turcją? Czy to Turcja jako państwo członkowskie zostało zaatakowane? erdoganik terrorysta jest za cienki.

   Polubienie

  1. No to w takim razie nie zainterweniują. Będą musieli pogodzić się z Asadem i Kurdami w Syrii. Przespali moment kiedy Asad był marniutki a Rosjan tam jeszcze nie było. Sądzili, że protegowani brodaci zajmą Damaszek własnymi siłami i się przeliczyli.

   Pytam o powód interwencji bo roponośni ostatnio chcieli wchodzić do Syrii pod rzekomą walką z ISIS. Aha czyli czarno na białym już – Turcja wchodzi do Syrii i przechodzi obok ISIS. A śmiali się kiedyś z tych, którzy twierdzili, że ISIS to twór bardziej lub mniej zamierzony nad zatokowej ekipy do spółki z Turcją.

   Polubienie

   1. Niektórzy to nawet pisali że gdy Turcja wejdzie to isisy zdejmą te męskie hidżaby i zwyczajnie wrócą w kamasze 🙂

    Z drugiej strony to może być zwyczajne pozowanie na mocarstwo z 1 ligi tylko po to by wyciągnąć od frajerów (EU ) maksimum kasy i korzyści dopóki impreza trwa. Za pół roku gajowy z lasu partyzantów wypieprzy i skończy się uchodźczy biznes.

    Polubienie

  2. Tyle, że to by wtedy była zwyczajna agresja na Syrię bez jakiegokolwiek paiperowego d***-kryjka w postaci rezolucji RB ONZ czy czegś w tym stylu – a w takim przypadku każdy kraj ONZ miałby wręcz obowiązek pomóc Syrii w odparciu zbrojnej agresji…
   Na Libię „papier” był (co z tego, że podeptany z miejsca, ale był); na Jugosławię też; swego czasu na Saddama też parę takich „kwitów” uchwalono, chociaż amerykański najazd nie miał żadnej bezpośredniej „podkładki”.
   Ale na Assada NIC takiego nie ma, nie było i nie będzie.

   A bez tego to wątpię, czy np. europejskie kraje NATO zechcą poprzeć AGRESJĘ jednego ze swoich państw członkowskich przeciwko innemu państwu – mimo wszystko jakieś choćby pozory „legalizmu” chcą zachowywać, żeby móc to sprzedać swoim społeczeństwom…

   Polubienie

   1. Cholera. Zawsze myślałem ze NATO to sojusz obronny wiec w przypadku agresji Turcji można wypiąć na Erdogana tyłek. Turcja to nie USA które wykorzystywało w swoich interwencjach inne kraje bardziej jako przystawki.

    Polubienie

   1. A, to by było całkiem niezłe.
    Wstrzelić brodaczom całkiem precyzyjnie ekwiwalent 9,5 kilo TNT to sama przyjemność 😀

    Polubienie

 3. Najlepsze jest bredzenie tego sułtanika erdogana ( celowo z małej litery ) o fali uchodźców i myśleniu o interwencji jakby jego interwencja ową falę zmniejszyła. Żałosny typek działający mi na nerwy.

  Polubienie

 4. BM-27 „Uragan” gotowy na przyjęcie gości z Turcji.

  W/g informacji prasowych Erdogan gotowy do wkroczenia , natomiast AS nie zmierza wkraczać do Syrii. Czekamy. Pojawiła się również informacja o zawieszeniu broni od 15 lutego.?!

  PS. W informacji powyżej coś poszło nie tak i dlatego taki długi link do fotografii.

  Polubienie

  1. >Jeśli info o tym, że USA „przekonały” FR do wstrzymania działań bojowych od 1 marca się >potwierdzi, to brak słów.

   No a dopiero co wczoraj pisałem, że Turcja wcale być może nie będzie musiała wchodzić do Syrii bo „strateg” podwinie ogon tak jak w Donbasie ( czyli wstrzymanie działań bojowych gdy te zaczęły przynosić rezultaty a przeciwnik zaczął się cofać) W przypadku Putina jest to bardzo prawdopodobne. Dlatego trzeba być daleko od wydawania tak stanowczych tez o tym jak to będzie kolejna wygrana Putina. No chyba, że to ma być taka sama „wygrana” jak na Ukrainie 🙂 Tak więc sytuacja może się jeszcze znów odwrócić o 180 stopni a w przypadku władz Kremla gdzie wiadomo co się robi z logiki dość mocno prawdopodobne.

   Polubienie

   1. Nie zdziwię się gdy coś podobnego może w innym rejonie może w innej części świata wybuchnie znowu. Kilka lat temu na „onecie” był przedruk z artykułu jakieś nieznanego bliżej profesora ekonomii ( z USA) w którym autor udowadniał teorię ( to było jak sytuacja po inwazji na Irak lekko stabilizowała się ) że świat Zachodni potrzebuje nowych zdobyczy „terytorialnych”. Pisał że Zachód Europy potrzebuje kroplówki do „kolonizacji ekonomicznej” USA „ekonomiczno-militarnej” aby system trwał. Przekonywał że im większy „kąsek” tym dłużej do następnego konfliktu (ale apetyt rośnie w miarę jedzenia). Jakiś czas po tym artykule Kosowo, potem Libia, następnie Syria i Ukraina. Rosja jest otaczana, Chiny nieatrakcyjne ze względu na „masę ludzka”. Tak więc myślę że następnym krokiem za czas jakiś będzie destabilizacja w krajach środkowoazjatyckich, potem Rosja, może jakieś kraje Afryki czy Ameryki Płd. a jak to wszystko przeżyjemy to Zachód będzie „zjadać się” nawzajem, zostanie kanibalem.

    Polubienie

 5. taka o to informacja pojawiła się u Szewka na twitterze

  ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?

  Jarek według mnie znowu nadmiar panikujesz. Z każdym dniem obecność Rosjan jest coraz bardziej utrwalana. Su-35S, Ch-35, Uragany, Smiercze i sporo zdjęć gdzie coraz trudniej ukryć obecność Rosjan.

  Albo coś się kroi i stąd te ruchy Kremla, albo chcą znacznie szybciej wygrać tą wojnę.

  Polubienie

 6. Proszę, powstrzymaj się od słów typu „panikujesz”. O ile to było do mnie, a nie do Szewko.
  Z dzisiejszych oświadczeń Saudyjczyków może wynikać wszystko i nic, coś tam gadali, że decyzja zapadła, ale to tylko słowa.
  A co do obecności Rosjan – owa obecność w Syrii jest symboliczna w stosunku do ew inwazji Turcji czy AS. Tam musiałyby być w tej chwili brygady, o ile nie dywizje, żeby myśleć o podjęciu działań jak równy z równym. I do tego jeszcze jakoś zapewnić sobie logistykę w razie zamknięcia Bosforu, co jest niewykonalne. Po prostu.
  A co w tej chwili jest – na lądzie zbieranina różnych niewielkich pododdziałów z których może by się udało zlepić ekwiwalent batalionowej grupy bojowej a i to nie na pewno. Plus kontyngent lotniczy, też wcale nie taki duży, ekwiwalent wzmocnionego pułku.
  Ps. Miedwiediew dziś uznał, że saudyjska lub turecka inwazja na Syrię doprowadzi do „wojny światowej”. To też takie gadanie.
  Ps.1 Rubel i ropa znów mocno w dół.

  Polubienie

  1. Tak zwany „sojusznik” WWP. Pamiętamy cyrk jak wzywał Moskwę do nawiązania kontaktu z nowym „sojusznikiem” po zamachach w Paryżu. Cóż SAA zaczyna odnosić jakieś sukcesy to Zachód zaczął znów tradycyjną śpiewkę. Im dalej będzie się posuwać SAA tym naciski będą większa albo i groźby czy też nawet ewentualne interwencje Turcji i AS.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s