Huti szturmują saudyjski punkt umocniony – klip

Ta sama efektywności Huti co zawsze, tylko filmiki coraz brutalniejsze.

Choć z propagandowego punktu widzenia jest to zrozumiałe, ma osłabiać morale nieprzyjaciela. Materiał miejscami drastyczny.

Ps. I ta armia chce wąchać proch w Syrii ?

Reklamy

5 uwag do wpisu “Huti szturmują saudyjski punkt umocniony – klip

 1. Generał US Army Norvell De Atkine napisał książkę o tym dlaczego z Araba nie zrobisz żołnierza na modłę zachodnią. Powstała ona w wyniku jego doświadczeń kiedy ich szkolił. Jest to spowodowane głównie durnymi uwarunkowaniami kulturowymi. Np kiedy oficer opanuje jakąś wiedzę to nie podzieli się nią z podwładnymi bo się boi że któryś go wygryzie. Po drugie decyzje które w zachodniej armii podejmowane są przez sierżanta tam muszą być podejmowane co najmniej przez podpułkownika i tak dalej. Po trzecie oficerowie traktują tzw doły jak bydło co swoją drogą prowadzi do niechęci jednych i drugich. Po czwarte pion podoficerski który z założenia ma być jak most pomiędzy jednymi a drugimi praktycznie nie istnieje. Po piąte nepotyzm taki jak w WP ale x1000. Oficerowie musza byc mierni ale wierni.

  Innych przyczyn oczywiście jest jeszcze cala masa.

  Polubienie

  1. Podsumowując jak najprościej.

   Zachodnia armia gra jak drużyna a to daje wartość dodaną. Analogiczna armia arabska to tylko zbiór jednostek luźno powiązanych ze sobą. Efekt do przewidzenia.

   Polubienie

 2. Wszystko prawda, tylko Huti to też Arabowie. Oczywiście, można powiedzieć, że Huti nie walczą w ramach nowoczesnych sił zbrojnych, tylko związku dość lużnych, niewielkich formacji, z reguły bez ciężkiego sprzętu, choć nie zawsze. Ale są odważni, waleczni, wykazują się zmysłem taktycznym, przynajmniej w porównaniu do Saudyjczyków.

  Polubienie

  1. Tu dotykasz sedna problemu. Arabska mentalność powoduje że są swietni w działaniach asymetrycznych. Nie tylko Huti ale też np Talibowie. To jest ich baza kulturowa na której powinni kreować swoje siły zbrojne. Zachodnie rozwiązania są dla nich obce kulturowo dlatego nie potrafią ich prawidłowo wykorzystać.

   Ciekawą koncepcje obrony mozaikowej posiada Iran (tak wiem to nie arabowie) która bardziej by tu pasowała.

   Polubienie

 3. Mieszkańcy „Lewantu” (Liban, Syria, Palestyna) czy Jemenu (Huti) są jakby inni bo przyzwyczajeni od pokoleń do pracy. Najgorsi są Arabowie „zatokowi” bo od zawsze parali się tylko napadami na karawany, handlem a ostatnio od dziesiątek lat zasiłkami z ropy. Poza tym Arabowie są zlepkiem różnych ludów, może jedni w swej masie są po prostu bardziej inteligentni a inni głupsi. 😉

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s