Pokaz WKS w Syrii – klip

Czyli widowiskowe spracowanie subamunicji z RBK zrzuconych przez Su-34

Mam nadzieję, że tam już nie ma cywilów i są wyłącznie islamiści.

Reklamy

81 uwag do wpisu “Pokaz WKS w Syrii – klip

 1. Ale jaki to ma sens? Zatrzymać cywili w piwnicach czy tylko a nuż się coś trafi?
  Słaby dzień dziś ma WKS rano szkołę po południu szpital w azaz a teraz to.

  Tall Rifat ponoć padło…tylko Azaz jest większe w regionie dwa dni pracy WKS daje efekty widać tak trzeba.

  Polubienie

 2. Zapewne chodziło o to, że cel ma charakter powierzchniowy, bo gdyby miał charakter punktowy to by był dobrany inny środek bojowy. Tyle, że jeśli jest faktycznie tam miks cywilów i islamistów to w zasadzie wybór jest tylko między bombić i liczyć się z ofiarami wśród cywilów lub nie bombić.
  Problem ze szkołami, szpitalami, a nawet piekarniami w Syrii jest taki, że często te obiekty tylko nominalnie są szkołami, szpitalami czy piekarniami. W szkołach składy uzbrojenia a w piekarniach wytwórnie materiałów wybuchowych. Zdjęcia takowych widziałem już na Lost Armour.

  Polubienie

 3. Bardzo słusznie, że użyto RBK. Lotniczych DPICM wśród zabudowy mieszkalnej używa się do rażenia broni zespołowej, wyrzutni ppk, lub stanowisk artylerii (moździerze, etc). Na razie w rażeniu celów obszarowych nie ma zastępstwa dla kasetówek.

  Polubienie

 4. Ja to wszystko wiem tylko zwyczajnie nie wiem co mogą zrobić rbkami piechocie pochowanej po parterach, piwnicach i okopach w takiej wysokiej zabudowie…chyba że to „mniejsze zło” i zamiast tego ODAPem mogli walnąć.
  mimo wszystko zły PR to buduje…

  Polubienie

  1. Po prawdzie to nawet jakby tam WKS zrzucały kwiaty, zabawki albo palety z żywnością to zachodnie media by i tak piały, że owe zrzuty zagrażają cywilom. W starciu z zachodnią machiną propagandowego mainstreamu SZ FR w Syrii nie mają szans. Co by nie robiły są tym złym i zawsze nim będą.

   Polubienie

   1. @Szmul

    kultowy fetysz meinstreamowych debili: „Rosja odpowiada za wywołanie fali uchodźców do Europy” 🙂
    Jak tu „rzyć”? Ani chybi to Kreml wywołał arabską wiosnę i do tego bombardował Kadafiego 🙂

    Polubienie

 5. Jak dla mnie ro skuteczny sposób żeby przegonić obserwatorów z dachów, obsługi TOWów, lub też skasować jakieś mośki miedzy budynkami.

  Polubienie

 6. Piękny widok! Cywile? A proszę mi wskazać bombardowania podczas, których Ci nie giną. Gdzie byli obrońcy cywilnej ludności gdy w tamtym roku Amerykanie bombardowali szpital w Kunduzie?
  Zresztą…..na terenach kontrolowanych przez jakieś nusry czy ahrah ash shamy nikt normalny i nie współpracujący z wyżej wymienionymi już nie mieszka, często tzw. szpitale, szkoły (szkoły teraz w Syrii u wahhabitów? Może jeszcze lekcje się odbywają?! Kpina) robią za składziki amunicji, centra dowodzenia, punkty obserwacyjne, ale nas nusratów tam nie ma, znaczy jesteśmy, ale jak bombią to szkoły, szpitale, żłobki.

  btw. Asad na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=wi8Jfo4g_4E

  Polubienie

  1. Bądź poważny to rbk-i…na kolumny z kradzioną ropą biorą faby a na miasto rbki aberracja jakaś, nie zdziwił bym się gdyby zwyczajnie ta para su była najbliżej i zrzucili co mieli.

   Polubienie

   1. Duszek, aberracja tylko o ile celem miała by być siła żywa w zabudowie. Jeśli celem miała być siła żywa, np. stanowiska artylerii, między budynkami, to wybór ok.
    Ps. Niektórzy piszą, że w tym rejonie już od jakiegoś czasu nie ma cywilów.

    Polubienie

   2. Nie wiem czy aberracja. Ja wiem jedynie, że to co napisałem jest zgodne z prawdą. Nikt normalny wśród wahhabitów nie mieszka. Dlatego jak dla mnie może lecieć wszystko. Inną kwestią pozostaje pytanie czy jest to opłacalne.

    Polubienie

 7. @Duszek z tym szpitalem (pod) Azaz to jest póki co bardzo niejasna historia, nie ma żadnego dowodu na to, że to rosyjskie bomby, oprócz tego, że WKS pracowało gdzieś w okolicy.

  Polubienie

  1. Prawda jest taka że gdyby tam był jakiś VIP terrorystów to uderzenie było by całkowicie uzasadnione…może chcieli dokopać „tureckim brązowym ludzikom” ale to już teorie spiskowe bez dowodów.

   Polubienie

 8. Było nie było to ponoć trójkąt Bayanoon Haritan Anadan jest najbardziej ufortyfikowanym rejonem w regionie taki matecznik rewolucji w Aleppo więc pewnie mieli w co tam bić.

  Postępy są zatrważające jak na Syrię

  Odpuszczenie północy dla SDF było świetnym pomysłem, dołączają do nich i oddają teren za darmo tak małe jednostki jak i pojedynczy żołnierze inaczej tego się wyjaśnić nie da (przynajmniej tam gdzie nie pracuje WKS)
  Jeśli nic się nie wydarzy to do końca tygodnia „Mare operation room” będzie musiał zmienić nazwę a i rządowi atakują już ostatnią wioskę przed Kinsabą więc może i ta padnie do końca tygodnia.

  Polubienie

 9. Rządowi się rozstrzelali z ppk. Czasem jeden ppk równa się jeden islamista. Mało to ekonomiczne.

  Ps. Tu-214R wylądował w Chmejmim, chyba będzie dłuższy pobyt w regionie.

  Polubienie

  1. Może dano się im pobawić celem odbudowania morale? Długo się bali rakiet to teraz mają swoje 5 min by się wyszaleć – morale dobra rzecz. A przy okazji… demonstracja nakierowana na ewentualnych „gości” – mamy tyle rakiet co ziarenek piasku, na wasze wozy też starczy 🙂

   Polubienie

   1. Rządowi wzięli ostatnie wioski od południowo-zachodniej strony Kinsiby, a dwa dni temu byli 3 km dalej.
    Widać to snajpienie atgm daje świetne rezultaty w tym terenie na pewno poszło ich więcej niż to co na nagraniu…

    Polubienie

  1. Myślę, że miłosierdzie rzuciło się jej trochę cieniem na umysł, ale może (doszukując się odrobiny racjonalizmu) usiłuje się przypodobać Erdoganowi, aby ten był uprzejmy ograniczyć eksport w nowym sezonie tylko do kolejnego miliona?
   Swoją drogą – jak ona to chce przeforsować? Poprosi?

   Polubienie

 10. Jak się okazuje Rosjanie wiedzą gdzie trafiać, dostali m.in operujący w okolicach tego Haritan uwaga: Uzbecy. Jakiś dziwny język mi się to wydawał i po wrzuceniu do translatora pokazał uzbecki, ty ich filmik z ich kanału:

  Uzbecy wahhabici walczą o nowe państwo syryjskie. No nie da się tego skomentować.

  Polubienie

 11. Rusłan 82040 z „Syryjskiego ekspressu”, pompaż silnika numer trzy w trzy minuty po starcie z Mozdoku. Obecnie maszyna wypala paliwo nad bazą w Mozdoku i będzie niebawem tam lądować.

  Polubienie

 12. „W starciu z zachodnią machiną propagandowego mainstreamu SZ FR w Syrii nie mają szans. Co by nie robiły są tym złym i zawsze nim będą.”

  Pocieszę Cię, że coraz mniej osób łyka taką propagandę i to nawet jeśli nie przepadają za Rosją. Szczególnie to trochę młodsze pokolenie, które mniej ogląda tv, a bardziej szuka info w necie. Czyli <40.

  Polubienie

 13. Na jednym filmiku, na którym SAA strzela do islamistów bodaj w Latakii widziałem jakiegoś starocia: chyba 3M6 Trzmiel. To możliwe, że jeszcze są na chodzie? Filmiku nie zapisałem to ciężko mi teraz na 100% stwierdzić.

  Polubienie

  1. Zobaczymy jak islamiści będą go respektować i ogólnie. Oby się ten „rozejm” nie skończył ponownym zdobywanie terenu przez umiarkowanych terrorystów a mam takie jakieś przeczucie, kto na tym najwięcej straci. Zresztą to jest tak oczywiste, że szkoda gadać :/

   Polubienie

   1. Jest jakaś tam szansa, że ów rozejm zwyczajnie nie wejdzie w życie, ale jeśli wejdzie to rządowi na nim stracą, mniej lub bardziej, ale stracą.

    Polubienie

 14. Jaki rozjem? 🙂

  Nie obejmuje Nusry zatem odbiją co się da w Lataki. Aleppo zabezpieczą od północy Kurdowie 🙂 Rozjem nie obejmuje popaprańców z ISIS i zapewne tutaj zostaną rzucone „uwolnione” na północy siły. Spójrzcie na to jak na polityczne „zamrożenie” frontu na północy i zwolnienie sił do rzucenia ich gdzie indziej. Z tego punktu widzenia taki rozjem może być nawet korzystny. O ile zostanie zabezpieczona Latakia.

  Polubienie

  1. Ze dwa dni temu Miedwiediew stwierdził, że „trudno jest odróżnić tych umiarkowanych od tych mniej umiarkowanych, biegających z automatami”… 😉 toteż raczej Latakia będzie załatwiona – tam wszystko dostanie łatkę Al-Nusry, a do tego to jest miejsce, gdzie spadł rosyjski Su-24 – IMHO wyczyszczą ten rejon do gruntu.

   Polubienie

   1. Ewentualne zaangażowanie Turcji w Syrii to w sumie teraz kluczowa kwestia odnośnie przyszłości tego konfliktu. Z jednej strony Turcja jakby spuściła ostatnio nieco z tonu. Z drugiej wczorajszy zamach i szybkie oskarżenie Kurdów. Do tego pojawiła się informacja, że z Turcji przybyli kolejni islamiści.
    P.S Kinsibba zdobyta.

    Polubienie

   1. >Te OFAB-250-270 nie wyglądają pod węzłami maszyny generacji 4 z podwójnym plusem.
    R-27 pod Su-35S też niezbyt.

    Polubienie

 15. W Szajrat jest co najmniej 9 śmiglaków WKS, a mianowicie 4 Mi-35M, 4 Mi-24P i 1 Mi-8AMTSz.
  Na dyslokację Mi-28N i Ka-52 do Syrii nie ma co liczyć, przynajmniej w najbliższym czasie. Maszyny nie są gotowe operacyjnie do lotów bojowych w realiach syryjskich, nie ma zgody na ich dyslokację.

  Polubienie

  1. A czego im brakuje? Tylko wydajniejszych filtrów czy jeszcze czegoś?
   No i czy Mi-28 i Ka-52 nie ćwiczyły w zbliżonych warunkach w ostatnich manewrach Centr i wcześnieij?

   Polubienie

  1. Oprócz T-62 widzę chyba S-60 na ciężarówce – oba z „wiadrem”?? W 1:40 chyba ZPU-14 (czy ZU-23-2? ale chybana takiego pickupa „23” za duża by była…) – i też ma „wiadro”… – ładnie widać jego szczególy (nie jest pełne!).
   A na końcu T-90? (czy T-72B cośtam?) z dołożonym na przednim pancerzu falochronem od T-55/62

   Polubienie

  1. Jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o ostrzał artyleryjski z terytorium Turcji ? Codziennie są jakieś doniesienia o tym również prawie codziennie pisze się głupoty jak to Turcy już wchodzą do Syrii. Więc nie wiem na ile jest to potwierdzone. Wczoraj Obama rozmawiał z Erdoganem.

   Polubienie

   1. Zaraz po rozmowie z Obamą Turcy mieli wznowić ostrzał artyleryjski Azaz. Codziennie pojawiają się doniesienia o ostrzale artyleryjskim.

    Wczoraj rozeszła się plotka o zgromadzeniu 100 czołgów na granicy syryjskiej i rychłego ich użycia przeciw Kurdom i SAA. Do takich rewelacji podchodziłbym ze spokojem, co nie zmienia faktu, że Turcy i tureckie media mocno podgrzewają atmosferę wejścia do Syrii, tak jakby innego rozwiązania już nie widzieli jak użycie siły.

    Polubienie

  1. W sumie to obecnie FR ma tylko dwie maszyny Tu 214R. Ciekawe, że zdecydowali się tak nowoczesny sprzęt zwiadu elektronicznego przerzucić do Syrii. Chyba chcą podpatrywać co tam w Turcji się dzieje w związku z coraz bardziej napiętymi relacjami.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s