WDW ćwiczy pod Pskowem – klipy, link

Widziane z powietrza i z ziemi.

Pieska chyba nie desantowali, łącznie desantowało się ponad 1 tys. spadochroniarzy.

Smutni panowie z 45. pułku Specnazu WDW.

f_ZGVmZW5kaW5ncnVzc2lhLnJ1L3VwbG9hZC9maWxlcy82LzY0NTQvaW1hZ2Uvc291cmNlL2E2YjZiNTBmMTBlZjUyOGRkNjg5MzIwYzhkMzhmYjEwLmpwZz9fX2lkPTY5Mjgx

Więcej zdjęć z owych ćwiczeń 45. pułku Specnazu WDW.

http://sdelanounas.ru/blogs/69281/

Reklamy

43 uwagi do wpisu “WDW ćwiczy pod Pskowem – klipy, link

 1. „Rosyjskie WDW pod Pskowem uczą się zdobywać lotniska”… hłehłe… to chyba dlatego tak ostatnio Łotysze i Estończycy alarmują… 😉

  Polubienie

  1. Ładny pokaz, tylko nie wiadomo czy w razie czego nie zaplączą się jakieś maszyny z Air Policing lub coś innego nad tymi krajami. W przypadku konfliktu pełnoskalowego to chyba takie tematy nie będą występować.

   Polubienie

 2. A co do ćwiczeń pod Pskowem. Dwóm spadochroniarzom podczas skoku splątały się spadochrony (to otwierały się to zamykały). I…. razem wylądowali na jednym awaryjnym spadochronie.
  Za odwagę (i trzeźwość umysłu) zostali odznaczeni medalami.

  Polubienie

 3. Krążownik projektu 1144 „Piotr Wielki” podczas planowanej na lata 2019-2022 modernizacji otrzyma oprócz rakiet Oniks i Kalibr także nowe rakiety hiperdźwiękowe Cirkon. Z dostępnych informacji o Cirkonie podawany jest zasięg ponad 400 km i prędkość w granicach 5-6 Macha. Wymianie pewnie ulegnie i system przeciwlotniczy, gdzie nowy system oparty na S-400 zastąpi wiekowego Fort-a.

  Polubienie

  1. >odczas planowanej na lata 2019-2022 modernizacji otrzyma oprócz rakiet Oniks i Kalibr także >nowe rakiety hiperdźwiękowe Cirkon.

   W Oniks i Kalibr jestem wstanie uwierzyć ale w Cirkon ? Według mnie to już bardzo mocny odlot. Jakby mieli instalować w 2020 r Cirkona na Piotrze Wielkim to pocisk powinien być już de facto w próbach. A na razie nic o tym nie słychać. Ba nie wiadomo w jakim stopniu zaawansowania są obecnie prace nad tym pociskiem. A wyzwanie jest duże. Co prawda FR ma największe doświadczenie jeśli chodzi o naddźwiękowe pociski przeciwokrętowe, mają też sporo doświadczeń jeśli chodzi o eksperymenty z hipersonicznymi aparatami latającymi projekt Cholod, Igła. Tak więc potencjał jest. Nie ma w ogóle dostępnych informacji niestety na temat prac nad tym projektem a szkoda bo akurat bardzo mnie to interesuje. Tak więc jestem dość sceptycznie nastawiony. Choć jak wiadomo w FR wszystko możliwe. Być może w tym przypadku za bardzo się nie chwalą postępem prac.

   Jak sądzicie jak to będzie wysoko latać ? Niski profil lotu przy prędkości hipersonicznej ? hmm Chyba ciężko. Pewnie profil dość wysoko. Co prawda pocisk może być znacznie szybciej wykryty ale przy prędkości 6-7M to i czas na reakcję znacznie bardziej skrócony. Dobrą sprawą byłby też taki hipersoniczny człon oddzielający się np 100 km od celu.

   Polubienie

   1. W ubiegłym roku była co najmniej jedna udana próba rakiety hiperdźwiękowej. Informacja pochodziła ze źródeł USA.

    Polubienie

   2. Być może ale to mógł być też projekt 4202 dla strategicznych sił jądrowych. A wiadomo, że właśnie w 2015 odbył czy odbyły się testy tej hipersonicznej głowicy( oczywiście wszystkie głowice z ICBM/SLBM poruszają się z prędkością hipersoniczną ale w tym przypadku jak wiadomo mowa o czymś manewrującym prawdopodobnie z własnym napędem) choć pojawiały się głosy, że próby zakończyły się fiaskiem ale diabli wiedzą. W tym przypadku Rosjanie też nie chcą zdradzić.

    Polubienie

   3. Jeżeli Cirkon miałby gabaryty Oniksa, to możnaby po prostu przewidzieć instalację „zamiennych” kontenerów – wtedy po wprowadzeniu Cirkona do służby wystarczyłoby wymienić część kontenerów z Kalibrami i Oniksami na Cirkony – i już…
    No i przydałoby się odmłdzić wszystkie 3 Atlanty – wywalić Wulkany i też zastąpić Oniksami, Kalibrami i Cirkonami 😉 tudzież wsadzić S-400, Polimenty i Pałasze zamiast Fortów, Os i AK-630…

    Polubienie

   4. >Jeżeli Cirkon miałby gabaryty Oniksa, to możnaby po prostu przewidzieć instalację „zamiennych” >kontenerów – wtedy po wprowadzeniu Cirkona do służby wystarczyłoby wymienić część >kontenerów z Kalibrami i Oniksami na Cirkony – i już…

    Ale problem nie polega na tym czy Cirkon wejdzie do kontenerów po Oniksie czy nie 🙂 Najważniejszą kwestią jest to czy w ogóle powstanie. Raz, że przed nim na pewno wiele problemów technicznych, dwa dochodzą jeszcze coraz większe problemy gospodarcze. Program może bardzo szybko znaleźć się w „zamrażarce” i po ptokach. Do tego próby itp mogą ciągnąć się długimi latami. No chyba jak było wspominane wcześniej projekt jest już w dość zaawansowanym stadium rozwoju. Takiej możliwości też nie należy wykluczać w przypadku FR szczególnie 🙂

    Polubienie

 4. Budżet MO FR na 2016 będzie obcięty na dobry początek o 2,2 mld USD i obcinka obejmie głównie wydatki na zakup nowego sprzętu. W kolejnych miesiącach, w zależności od rozwoju sytuacji gospodarczej, są prawdopodobne kolejne redukcje.

  Polubienie

  1. Ciekawy reportaż. A przed UWZ manifestacje i coraz głośniej się mówi o pogotowiu strajkowym, choć ludzie się boją strajkować. Zakłady chcą zmniejszyć zatrudnienie a pozostałym obcinać pensje. Coś się zaczyna sypać w rosyjskiej zbrojeniówce. Idzie naprawdę głęboki kryzys.
   Ps. Obrazki z termowizora.

   Polubienie

   1. UWZ jest bardzo ważny dla FR jak wiadomo. Państwo musi ich wesprzeć w razie czego. No niestety chcąc mieć przemysł zbrojeniowy trzeba go czasem dotować. Łatwo coś zniszczyć ale niestety trudno zbudować szczególnie od nowa. Tak czy siak nieciekawie. Obecny kryzys chyba pokaże w jakim stopniu tak naprawdę rosyjska gospodarka jest uzależniona od cen surowców w tym głównie ropy i gazu.

    Polubienie

   2. Po prostu przesadzono z wydatkami budżetowymi w ostatnich kilku latach, za szybko rosły, i teraz się spada z wysokiego konia. Na miejscu FR schowałbym do kiszeni i tam marny wizerunek w zachodnich mediach i zaczął szukać oczywistych oszczędności, np. rezygnując z Mundialu. Wystarczy, że na olimpiadę wydali ponad 50 mld USD.

    Polubienie

  1. Po prostu „przeciwminowy pojazd torujący” – jedna z odmian „razgraditiela” (no nie dosłownie „odmian”, ale są pojazdy do usuwania przeszkód terenowych/fizycznych/zapór, są też pojazdy do usuwania zapór minowych-a wszystkie mają jako zadanie TOROWANIE drogi dla pozostałych wojsk).

   Polubienie

 5. Jeszcze wczoraj tu na blogu i na „runecie” o możliwości wstrzymania prac nad „Barguzinem” pisano a dziś czytam:
  „…РВСН готовятся начать подготовку персонала для поезда „Баргузин”…” I rok 2018.?!
  I jak to rozumieć?

  Polubienie

 6. Hmm, że FR to zagadka, owinięta w tajemnicę, wewnątrz enigmy.
  A poważnie, nie wiem jak to rozumieć. Przy czym ów 2018 rok to rok rozpoczęcia treningów, tak ? Może do tego czasu ruszy ponownie program ?

  Polubienie

  1. Swoją droga ciekawe, że zrobili cięcia w strategicznych wojskach rakietowych, które mają największy priorytet. Jak pisałem wcześniej według mnie projekt Barguzin jest dość istotny jeśli chodzi o odstraszanie jądrowe. Dale lepsze możliwości i elastyczność ataku odwetowego szczególnie w sytuacji gdy systemów przenoszenia coraz mniej. Pociski UR 100UTTH zakończyły już służbę według niektórych źródeł.

   Polubienie

 7. Z tekstu wynika jakby pierwszy „system” miał być gotowy.
  „БЖРК „Баргузин” планируется разработать до 2018 года.” I ma służyć do minimum 2040 roku. Skoro nawet prototyp ma być to ktoś go musi obsługiwać.
  To nie mała „inwestycja” i pytanie do Ciebie czy ten prototyp to potem może funkcjonować jako jednostka liniowa? Lotniskowców czy innych okrętów wojennych nie buduje się jako prototypów to może i……………..????????
  Ale wczoraj najpierw tu przeczytałem a potem na rosyjskich portalach i to nie na jednym.

  Polubienie

   1. Taki mały skład. Przez przypadek trafiłem na tą fotkę. I to tak…………….a nie można by było tego sprzedać? Czy to po resursach takich że tylko kasacja?

    Polubienie

   2. Tego nie wiem czy puste, ale pewnie jakoś to można wykorzystać. Ciekawe z czego są zbudowane ? Chyba raczej nie ze zwykłej stali pewnie jakieś duraluminium albo inny stop.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s